Zuckerberg, metaverse için dijital bir cüzdan oluşturmayı planlarken Facebook Pay, Meta Pay olarak yeniden adlandırıldı – Teknolojik Haberler


Meta CEO’su Mark Zuckerberg ilan edildi Bu hafta Facebook Pay resmi olarak Meta Pay olarak yeniden adlandırıldı. İnsanların Facebook Pay’e alıştığı mevcut ürün özellikleri ve genel kullanıcı deneyimi, Facebook, Instagram, WhatsApp ve Messenger’da aynı kalacak. Değişiklik Amerika Birleşik Devletleri’nde yayılıyor ve daha sonra zaman içinde küresel olarak başlayacak.

Zuckerberg, hizmetin aynı kalmasına rağmen, yeniden adlandırmanın Meta’nın meta veri deposu için dijital bir cüzdan oluşturmaya yönelik ilk adımını temsil ettiğini söylüyor. Meta veri tabanındaki dijital cüzdan vizyonunun, kullanıcıların kimliklerini, neye sahip olduklarını ve nasıl ödeme yapacaklarını güvenli bir şekilde yönetmesine izin vereceğini söylüyor.

Zuckerberg bir Facebook gönderisinde, “Gelecekte, yaratmak veya satın almak isteyebileceğiniz her türlü dijital ürün olacak – dijital giyim, sanat, videolar, müzik, deneyimler, sanal etkinlikler ve daha fazlası” dedi. “Özellikle bu öğelerden bazılarını farklı hizmetlerde yanınıza almak istiyorsanız, mülkiyet kanıtı önemli olacaktır. İdeal olarak, herhangi bir metaverse deneyiminde oturum açabilmeniz ve satın aldığınız her şeyin tam orada olması gerekir.”

Zuckerberg, bu vizyonun yakın zamanda meyvesini vermese de, bu tür bir birlikte çalışabilirliğin insanlar için daha iyi deneyimler sunacağını ve aynı zamanda içerik oluşturucular için daha büyük fırsatlar sunacağını belirtiyor. İnsanlar dijital ürünlerini ne kadar çok yerde kolayca kullanabilirlerse, onlara daha fazla değer vereceklerini ve bunun da içerik oluşturucular için daha büyük bir pazar yaratacağını söylüyor. Ayrıca, kullanıcıların daha kolay işlem yapabilme yeteneğinin, içerik oluşturucular için daha büyük fırsatlar yaratacağını da kaydetti.

Zuckerberg’in yorumları, Meta’nın fintech başkanı Stephane Kasriel’in Meta’nın tek bir cüzdan deneyiminin nasıl görünebileceğini düşünmenin “çok erken aşamalarında” olduğunu söylemesinden birkaç hafta sonra geldi. Erken düşüncesi açısından Meta’nın kim olduğunuzu nasıl kanıtlayabileceğinize ve bu kimliği metaverse’de farklı deneyimlere nasıl taşıyabileceğinize baktığını söyledi.

Kasriel, “İleriye giden yolumuz, finansal katılımı ve ekonomik güçlendirmeyi hızlandırmak için herkesin, her yerde dünyanın finansal sistemine erişmesini sağlama misyonumuza dayanıyor” dedi. Blog yazısı o zaman. “Bugün meta veri deposunu göz önünde bulundurarak ürünler ve altyapı tasarlamak, meta veri deposu ana akım haline gelmeden önce daha fazla erişim ve gerçek maliyet tasarrufu sağlayan yeniliği kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır. Şimdi geleceğin yapı taşlarını ortaya koyma zamanı. Çünkü bu temel bir kez kurulduğunda, metaverinin potansiyeli ve bir sonraki fintech’i nereye götürebileceği sınırsız olacaktır.”

Meta 2009’dan beri ödeme yapıyor ve insanların platformlarını 160 ülkede ve kişiden kişiye, işletmeden işletmeye ve işletmeden tüketiciye ödemeler dahil olmak üzere 55 para biriminde ödeme yapmak için kullandığını söylüyor.

Facebook, şirketin ana hedefini, yani meta veri tabanını oluşturmak olan daha fazlasını yakalamak için Ekim ayında kurumsal markasını Meta olarak değiştirdi. O zamandan beri Meta, ürünlerini yeni kurumsal markaya uyacak şekilde yeniden adlandırmaya başladı. Örneğin, Oculus Quest artık Meta Quest ve Facebook Portalı artık Meta Portal. Meta’nın ödeme deneyiminde de değişiklik yapması mantıklı, özellikle de meta veri deposuna hazırlanırken.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/23/facebook-pay-rebrands-meta-pay-digital-wallet-metaverse/

Yorum yapın