Zip, tedarik yönetimi yazılımına yenileme özellikleri eklerolarak iş yapan satın alma yönetimi girişimi Greenbax Inc. Posta kodubugün yazılımına, satın alma ve bilgi teknolojisi yöneticilerine, bekleyen yenilemeler ve otomatik lisans ve sözleşme yenilemeleri hakkında önceden bildirimde bulunan bir yenileme özelliği ekledi.

Zip, özelliğin, müşterinin tercihine bağlı olarak otomatik yenilemeleri önleyerek ve beklenmedik sözleşme sürelerini önleyerek şirketlere para ve kesinti tasarrufu sağladığını söyledi. Otomatik uyarıları, kullanıcıları Slack Technologies Inc.’in Slack’i gibi e-posta ve işbirliği yazılımı platformları aracılığıyla bekleyen yenileme tarihlerini bildirmek için ayarlanabilir. Zip ayrıca, müşterilerin Sarbanes-Oxley Yasası uyumluluk yükümlülüklerini yerine getirmek için gerekli kontrollere sahip olduklarını doğrulayan SOC 1 Tip 2 sertifikasını aldığını da söyledi.

2020’de kurulan Zip, 80 milyon dolardan fazla risk sermayesi fonu topladı ve 100’den fazla müşteri tabanı. Platformu, hizmet olarak yazılım uygulamalarının yayılmasıyla daha karmaşık hale gelen bir süreç olan yazılım ve hizmetlerin sağlanmasını basitleştirir.

Kurucu ortak ve İcra Kurulu Başkanı Rujul Zaparde, “Bugün satın alma, 20 yıl öncesine göre çok daha merkezi olmayan bir şey” dedi. “Karmaşık bir sistem üzerinde eğitim almak zorunda kalmadan istediğimi istemek benim için kolay olmalı.”

Karmaşık olmayan karmaşıklık

Zip’i kullanarak, bireysel bir çalışan yeni bir satın alma talebinde bulunabilir, bununla ilgili koşullu soruları yanıtlayabilir ve çok işlevli ekiplerden geçerken taleplerinin ilerleyişinin görsel bir diyagramını alabilir. Zaparde, “Talebin nerede olduğunu açıkça görebilir ve güncellemeleri Slack veya Teams veya e-posta üzerinden alabilirler” dedi. “Şirket, tedarik taleplerinin denetlenmiş bir görünümünü alıyor.”

Yenilemeleri takip etmek, izlenmesi gereken yüz binlerce lisansı olan şirketler için zor bir süreç olabilir. Birçoğu, otomatik uyarılardan veya iş akışı işlevinden yoksun elektronik tablolara güveniyor. Çalışanlar, şirkete ve hatta departmana göre farklılık gösteren satın alma prosedürleri nedeniyle kolayca hayal kırıklığına uğrayabilir.

Zaparde, “Çalışanlar için yazılım için gidecek bir yer bulmak genellikle kafa karıştırıcıdır” dedi. “Tedarik, hukuk, güvenlik, finans ve BT dahil olabilir ve bu bir kara kutu sürecidir.”

Otomatik olarak yenilenen kullanılmayan lisanslar gereksiz maliyetlere neden olabilirken, süresi dolmuş lisanslar beklenmedik şekilde çalışmayı durdurabilir. Zip, bütçeleri kontrol eden yöneticilerin, yaklaşan lisans veya sözleşme sona erme bildirimlerinin ne zaman gönderilmesi gerektiğini belirlemelerine olanak tanır. Yenilemeler, sistem daha önceki taleplerden satıcı ve ürünle ilgili tüm ayrıntıları hatırlayarak otomatikleştirilebilir.

Hizmet ayrıca finans uzmanlarına yaklaşan yenileme harcamalarına ilişkin görünürlük sağlayarak gereksiz satıcıları ortadan kaldırmalarına ve sözleşmeleri daha iyi şartlar altında yeniden müzakere etmelerine olanak tanır.

Zip Yenilemeleri panosu, filtreleme yetenekleri ve önümüzdeki iki yıl için beklenen yenilemelere ilişkin arka uç görünümü ile sözleşme bitiş tarihlerini ve otomatik yenileme durumunu vurgular. Birkaç aylık yaklaşan yenilemeleri bir bakışta görüntüleyebilir ve yenileme tarihi olmayan sözleşmeler için aylık hatırlatıcılar ayarlanabilir.

Kullanıcılar, yenileme sürecine dahil olan tüm paydaşlara gönderilecek bildirimleri belirleyebilir ve birincil paydaş kuruluştan ayrılırsa, bekleyen bir yenilemeyi bildirecek kişileri belirleyebilir.

Bu özellik, ek bir ücret ödemeden çekirdek platforma ekleniyor. Zip, fiyatlandırma bilgilerini belirtmeyi reddetti.

Fotoğraf: Pixabay

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/08/15/zip-adds-renewal-features-procurement-management-software/

Yorum yapın