Zendesk, indirimli fiyatla 10.2 milyar dolarlık satın almayı onayladı


Müşteri hizmetleri yazılım şirketi Zendesk, özel sermaye şirketi Hellman & Friedman ve yatırım şirketi Permira liderliğindeki bir grup yatırımcının yanı sıra Abu Dabi Yatırım Otoritesi ve GIC’nin tamamına sahip olduğu bir yan kuruluşu tarafından 10.2 milyar dolara satın alınacağını duyurdu. Singapur’dan egemen servet fonu.

Satın alma, Kaliforniyalı şirket için çalkantılı bir yılı kapsıyor ve şirketin “kamuya açık, bağımsız bir şirket” olarak kalacağının açıklanmasından sadece iki hafta sonra gerçekleşti.

Bu yılın Şubat ayında, Zendesk’in yönetim kurulu bir teklifi reddetti. satın alma teklifi Özel sermaye şirketlerinden oluşan bir konsorsiyumdan, şirketi “önemli ölçüde düşük değerlendirdiğini” söyleyerek 17 milyar dolar.

Zendesk yönetim kurulu tarafından bu hafta kabul edilen son teklif, hisse başına 77.50 dolardı ve bu, şirketin ayın başlarında işlem görmekte olduğu 54.53 dolardan bir primi temsil ediyor, ancak yine de bu, yönetim kurulunun reddettiği hisse başına 127-132 dolardan oldukça düşük. Şubat.

İki hafta sonra Zendesk, aynı zamanda önerdiği sonlandırma Hissedarların anlaşmayı reddetmesinin ardından SurveyMonkey’in sahibi Momentive’in 4,1 milyar dolarlık devralınması.

9 Haziran 2022’de, Zendesk bir açıklama yayınladı 16 potansiyel stratejik ortak ve 10 finansal sponsorla görüşmesine rağmen, “olumsuz piyasa koşulları ve finansman güçlükleri” nedeniyle “uygulanabilir bir teklif sunulmadığını” söyledi.

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.Kaynak : https://www.computerworld.com/article/3665090/zendesk-confirms-cut-price-10-2b-buyout.html#tk.rss_all

Yorum yapın