Zendesk draması 10.2 milyar dolarlık özel sermaye alımıyla sona erdi – Teknolojik Haberler


Zendesk son birkaç aydır zor zamanlar geçirdi. Aktivist yatırımcılar, Jana Partners tarafından takip edildi. Şubat ayında daha değerli olduğuna inanarak 17 milyar dolarlık bir satın almayı reddetti. Yatırımcıları aynı ay Survey Monkey’nin ana şirketi Momentive’i satın alma anlaşmasını geri çevirdi.

Bugün drama, Zendesk’in özel sermaye şirketlerinden oluşan bir konsorsiyum tarafından 10.2 milyar dolara satın alınmasıyla sona erdi, bu orijinal teklifin çok altında.

Ancak SaaS piyasası son birkaç ayda çarpıcı bir şekilde değişti ve Zendesk bir yatırımcı draması girdabına yakalandı. Bu ayın başlarında şirket bağımsız kalacağı sonucuna vardı ve bu hareket hisse senedi fiyatının düşmesine neden oldu.

Şimdi ise Permira ve Hellman & Friedman tarafından yönetilen bir yatırımcı grubuna satıldı. Zendesk hissesi bu sabah 7.1 milyar dolarlık piyasa değeriyle hisse başına 57.95’te dondu. Şirketten yapılan açıklamaya göre anlaşma, hisse başına 77.50$, dünkü fiyata göre %34 prim, ancak yine de Şubat ayındaki 17 milyar dolarlık özel sermaye teklifinin oldukça altında.

Gelmek için daha fazla. Bu bir kırılma hikayesi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/24/zendesk-drama-concludes-with-10-2-billion-private-equity-acquisition/

Yorum yapın