YouTube TV, Google TV, Android TV ve Roku cihazlarında 5.1 surround ses sunmaya başladı – Teknolojik Haberler


YouTube TV (şimdiki değeri) genişleyen Bu hafta Google TV, Android TV ve Roku cihazlarında 5.1 surround sesin kullanılabilirliği. Genişletmeden önce, 5.1 surround ses yalnızca Samsung, LG ve Cobalt sürüm 20 veya üzerini çalıştıran Vizio cihazlarında mevcuttu. 5.1 sesten yararlanmak için uyumlu bir hoparlör sistemiyle birlikte YouTube TV uygulamasının yüklü olduğu uyumlu bir cihaza ihtiyacınız vardır.

“Beklediğinizi biliyoruz ve bu en sonunda hazır. 5.1 Ses, bu hafta Google TV, Android TV ve Roku cihazlarında kullanıma sunuluyor” dedi. cıvıldamak.

YouTube, cihazınız ve kurulumunuz gereksinimleri karşıladığı sürece, izlediğiniz içerik için uygun olduğunda otomatik olarak 5.1 ses alacağınızı belirtir. 5.1 sesin gelip gelmediğinden emin değilseniz, “İnekler için İstatistikler” penceresini açarak kontrol edebilirsiniz. İzlediğiniz program için 5.1 ses varsa, Codec’ler bölümünde AC-3/EAC-3’ün listelendiğini görürsünüz.

Bir tweet’te YouTube, Apple TV, Fire TV ve oyun konsollarında 5.1 sesi etkinleştirmek için dahili olarak ve ortaklarla birlikte çalıştığını ve kullanılabilir olduklarında kullanıcıları güncellemeyi planladığını belirtti.

Bugünkü duyuru, YouTube TV’nin kısa süre önce iki İspanyolca dil seçeneği eklemesiyle geldi: İspanyolca Planı ve İspanyolca Artı eklentisi. Servis ayrıca yakın zamanda iOS 15 veya sonraki sürümlerini çalıştıran iOS cihazlarda resim içinde resim desteği ekledi. Kullanıcıların, cihazlarında çoklu görev yaparken ana ekranlarında küçük, yüzen bir mini oynatıcıda video akışı yapmalarına olanak tanıyan işlevsellik.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/youtube-tv-5-1-surround-sound-on-google-tv-android-tv-roku/

Yorum yapın