YouTube oynatıcı, En Çok Tekrar Oynananlar, Video Bölümleri, Tek Döngü ve daha fazlasını içeren yeni özellikler kazanıyor – Teknolojik Haberler


YouTube bugün, video oynatıcısında yapılan diğer değişikliklerle birlikte, kullanıcıların izledikleri bir videonun en popüler kısımlarını belirlemelerine yardımcı olmak için tasarlanmış yeni bir özelliği kullanıma sunuyor. Şirket, insanların bir videonun en çok tekrarlanan kısımlarını kolayca bulmak ve izlemek için kullanabilecekleri bir grafik eklediğini söylüyor – özellikle daha uzun videolar veya zaman damgaları veya video bölümleri kullanarak çeşitli bölümlerine ayırmamış olanlar için yararlı olabilecek bir şey. .

Bu özellik daha önce YouTube Premium abonelerinin erişebileceği bir deneme olarak mevcuttu. YouTube.com/Yeniancak artık masaüstü, iOS ve Android platformlarında hem ücretsiz hem de Premium tüm YouTube kullanıcılarının kullanımına sunulacak.

İçerik oluşturucular genellikle daha uzun videolarını bölümlere ayıracak veya zaman damgaları aracılığıyla belirli bölümlere bağlantı verecek olsa da, yeni grafik, kullanıcıların en ilginç bölümleri hızla bulmak için herhangi bir YouTube videosunu gözden geçirmesini mümkün kılmayı amaçlıyor. Bu segmentler, özellikle belirli video segmentlerinin viral hale gelmesi durumunda, bölümlerin veya zaman damgalarının yerleştirileceği yerle her zaman ilişkili olabilir veya olmayabilir.

Ek olarak, bu özellik, kullanıcıları eğitici videoların faydalı kısımlarına veya bir oyuncunun videosundan en çok izlenen bir görüntü parçası gibi en çok aksiyonun olduğu segmente yönlendirmeye yardımcı olabilir.

YouTube izleyicileri artık kırmızı oynatma ilerleme çubuğunu kullanarak videoda gezinirken bu ince gri grafiği görebilecekler. YouTube, grafik yüksekse, videonun o kısmı sık sık tekrar oynatıldığını söylüyor. Görüntülenen video küçük resmi, “En çok tekrarlanan” segmente ulaştığınızı da gösterir.

Resim Kredisi: Youtube

Bu lansmanın yanı sıra YouTube, ilk olarak Mayıs 2020’de piyasaya sürülen segmentasyon aracı olan video bölümleri için akıllı TV’lere ve oyun konsollarına destek de sunuyor. Bölümler, kullanıcıların bir videonun belirli bir bölümüne atlamasına veya o bölümü kolayca yeniden izlemesine olanak tanır. YouTube, kullanıma sunulduğundan bu yana bölümlerin otomatik olarak oluşturulmasını mümkün kıldı ve bugüne kadar yaklaşık 20 milyon videoya eklendiğini not aldı.

Tek Döngü adı verilen yeni eklenen bir başka özellik, artık kullanıcıların tek bir videoyu sonsuz tekrara koymasına izin verecek. Bu özelliğe erişmek için aynı menüden video kalitesini ayarlayabileceğiniz, altyazıları açabileceğiniz ve daha fazlasını yapabileceğiniz seçeneği belirleyeceksiniz.

Ayrıca, tam ekran modunda, video açıklaması, video bölümleri ve yorumlar gibi videoyla ilgili bilgileri görüntüleyen yeni bir panel görünecektir. Kullanıcılar, doğrudan tam ekran modundan bir videoyu beğenmek, beğenmemek, yorum yapmak, paylaşmak veya bir oynatma listesine eklemek için hızlı işlem düğmelerine erişebilecek.

Resim Kredisi: Youtube

Son olarak YouTube, kullanıcıların izlemek istedikleri bir videoda tam olarak o anı aramalarına olanak tanıyacak yeni bir deneye “yakında” başlayacağını duyurdu. Bu da ilk önce YouTube.com/New web sitesi aracılığıyla Premium abonelere sunulacak.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/18/youtubes-player-gains-new-features-including-most-replayed-video-chapters-single-loop-and-more/

Yorum yapın