YouTube neden LilyPichu, Myth ve diğer Twitch yıldızlarını imzaladı?Yorum

Bir zamanlar Twitch yıldızlarının YouTube Gaming için ayrılışının şok ve huşu uyandırdığı yerde, duyurular artık düşen domino taşları gibi düzenli bir klipte geliyor. Geçen hafta, Twitch, Lily “LilyPichu” Ki’nin temel dayanağı oldu bir video düştü YouTube’u özel evi yapacağını söyledi. Birkaç gün sonra, canlı yayın yapan ev arkadaşı Ali “Myth” Kabbani izleyicilere anlattı o da aynısını yapacaktı.

Ki ve Kabbani, YouTube’daki ilgili ilk yayınlarında, birçok yönden kendilerini yaratan platformu neden geride bırakmaya karar verdiklerini açıkladılar. (Twitch, kurucusu Jeff Bezos’un The Washington Post’un sahibi olduğu Amazon’a aittir.)

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, para büyük bir rol oynadı.

“Gerçekten Twitch’te hiçbir yere gitmiyormuşum gibi hissettim” dedi ki. “Finansal istikrar, yer değişikliği – düşeceksem, ödeme aldığım YouTube’da da düşebilirim.”

Kabbani de benzer şekilde YouTube’un “geri çevirmem için aptalca olacak bir miktar” teklif ettiğini söyledi. Ama aynı zamanda bir nakaratta da yer aldı. flamalar arasında yaygın atlamayı kim yaptı: Twitch’in aksine YouTube, bir içerik oluşturucu olarak onunla gerçekten ilgileniyor gibiydi.

“Genel olarak, kim olduğum ve içerik oluşturma ve kişilik açısından masaya ne getirebileceğime gerçekten yatırım yapan bir ekip olduklarını hissettim.” dedi Kabbani.

Twitch ve YouTube arasındaki savaş daha yeni başladı

Bu, YouTube’un 2019’da 100 Thieves’in ortak sahibi Jack “CouRage” Dunlop ile özel bir anlaşma yaparak başlattığı, ancak geçen yıl gerçekten yüksek vitese geçen Twitch yayıncılarına imza atma stratejisini sürdürüyor. YouTube’un küresel oyun başkanı Ryan Wyatt şirketten ayrıldı 2022’nin başında, bu stratejinin devam edip etmeyeceği konusunda sorular dolaştı. Cevap kocaman bir evet gibi görünüyor.

Ki ve Kabbani giderek daha fazla katılıyor eski Twitch yeteneğinin derin bankı buna Rachell “Valkyrae” Hofstetter, Ludwig Ahgren, Ben “DrLupo” Lupo, Tim “TimTheTatman” Betar ve Sykkuno da dahildir. . Buna karşılık, Twitch, Nick “Nickmercs” Kolcheff gibi yüksek profilli yeniden sözleşmelerini abarttı ve Imane “Pokimane” Anys.

Bununla birlikte, yayıncılar ve uzmanlar, giderek sıklaşan bu hareketleri “Twitch göçü” olarak kabul ediyor.

Çevrimiçi içerik oluşturucu araçları ve hizmet sağlayıcısı StreamElements’in baş iş sorumlusu Jason Krebs, “Genel yön, Prime Video, Netflix, Hulu ve HBO gibi birden fazla içerik oluşturucu platformunun aynı şekilde gelişebileceği ve rekabet edebileceği bir manzaraya doğru ilerlediğimizin sinyallerini veriyor” dedi. Washington Post’a söyledi.

Ancak Krebs, canlı akış iğnesini hareket ettirmek için bu yavaş çekişmede başka bir sabite işaret etti: Twitch baskın olmaya devam ediyor. Destesini büyük isimlerle doldurmasına rağmen, YouTube, bu yılın ilk çeyreğinde izlenen akış saatlerinin yalnızca yüzde 14’ünü oluşturdu. rapor analitik firmaları Streamlabs ve Stream Hatchet tarafından yayınlandı. Genel olarak YouTube’dan çok daha küçük bir platform olan Twitch, yine de yüzde 76 talep etti.

“LilyPichu ve Myth inanılmaz derecede popüler olsa da, izleyicilerinin çoğu aynı zamanda Twitch’teki diğer içerik oluşturucuların hayranlarıdır. [Twitch] Krebs, “kitlelerinin iyi bir bölümünü elde tutmak için” dedi. “Hala yerleşik olmaktan uzak olan şey, canlı yayın yapan yaratıcıları izleyenler için izleme alışkanlıklarındaki herhangi bir değişiklik.”

Ayrıca Ki ve Kabbani’nin şu anda Twitch’in en çok izlenen 400 yayıncısının dışında kaldığını ve platformun önceki dönemlerinde yıldız statülerini kazandıklarını belirtmekte fayda var.

Video oyunları yapmanın karanlık tarafını ortaya çıkaran YouTuber’larla tanışın

O halde neden YouTube, Twitch’ten düşen her yıldızı kementle meşgul etmekle bu kadar meşgul? Ahgren’in Mogul Moves markasının başkanı ve COO’su Nick Allen, YouTube’un henüz izlenen canlı akış saatlerinde ham büyüme sağlamadığına inanıyor. Bunun yerine Allen, YouTube’un hareketlerini 2020’nin sonlarında “Aramızda” patlamasından bu yana rüzgarların nereden estiğinin bir kabulü olarak görüyor: işbirliği.

“İşbirliği yapan insanlara bakıyorlar, değil mi? Allen, birlikte oynadıkları, etkileşimde bulundukları ve takıldığı bir içerik oluşturucu ağına sahipler” dedi. “Mit’e bak, değil mi? Twitch’teki genel izleyici sayısında biraz düşüş gördü, ama o her yerde. O her şeyin içinde, değil mi? O tüm partilerde ve tüm içerikte.

Allen, Kabbani’ye atıfta bulunarak, “O yapışkan bir insan,” dedi.

YouTube’un Sykkuno ve Ahgren gibi Kabbani işbirlikçileri ile yakın zamanda imzalanan sözleşmeler listesi tüyler ürpertici, Ek olarak, Ki’nin resmi bir üyesi olduğu en popüler yayıncı kolektiflerinden biri olan OfflineTV, Kabbani, Ki, Hofstetter, Ahgren ve hemen hemen her şeyi birbirine bağlayan bir bağdır. başka bir Twitch yıldızı, bir şekilde veya bir şekilde düşünebilirsin. Bir başka deyişle bu kişiliklerin bir geçmişi vardır ve nereye giderlerse gitsinler o tarihi de beraberlerinde getirirler.

Allen, “Twitch’in 10 yılı aşkın süredir gelişen ve kendine özgü bir kültürü var” dedi. “YouTube’un yaklaşımı, kendi kültürünü geliştirme umuduyla bu topluluğun bir gelişimi gibi görünüyor. Tam olarak Twitch gibi olmak istediklerini sanmıyorum; Bence kendi kimliklerine sahip olmak istiyorlar. Bunu yapmanın iyi bir yolu, topluluğu harekete geçirebilecek ve o kültürü oluşturabilecek bir çekirdek içerik oluşturucu grubunu getirmektir.”

Büyük içerik oluşturucular söz konusu olduğunda, en azından, bu işbirlikçi yaklaşım işe yarıyor gibi görünüyor. Allen, Ahgren’in bir canlı yayına ev sahipliği yaptıktan sonra, “Mogul Money” yarışma programının kamera hücresi dolu versiyonu Bu ayın başlarında, canlı yayınları sürekli olarak 30.000’den fazla eşzamanlı izleyiciyi kendine çekti ve bu da onu Twitch koşusunun en yüksekleri dışında her şeyin üzerine çıkardı. Oyun şovlarını ve diğer canlı etkinlikleri tercih eden yeni bir akış “meta” ya yönelen, artan sayıda ünlü yayıncıyla birlikte, işbirlikleri büyük olasılıkla merkez sahne almaya devam edecek.

Twitch, popüler Just Chatting akışları için oluşturulmuş yeni özelliği ortaya koyuyor

YouTube ayrıca, Ahgren gibi yıldızların sahip olduğu akış odaklı özelliklerin eksikliğini telafi etmek için çalışıyor. kamuoyu önünde eleştirildi. Ancak toplulukların platformların gelgitlerini dikte ettiği ve her şey için bir etkileyicinin olduğu bir zamanda, araçlar savaşın sadece bir parçası. Topluluk, yalnızca YouTube’un değil, diğer şirketlerin peşinde olduğu şeydir.

“Twitch’ten ayrıldığımdan beri, yaptığım işlerin çoğu, Twitch’in gerçekten özel bir topluluğa sahip olduğunu – orada büyülü bir şey olduğunu – açıkça görebilen şirketlerle oldu ve onlar da buna dahil olmak istiyorlar” dedi. yaratıcı geliştirme direktörü Marcus “DJWheat” Graham Washington Post’a anlattı Mayısta. “Anlamak istiyorlar. Daha fazlasını öğrenmek istiyorlar.”

Allen bu değerlendirmeye katılıyor.

“Aslında kültürün özellik setinden daha önemli olduğunu düşünüyorum” dedi. “Gittikçe daha fazla içerik oluşturucu YouTube’a taşındıkça, orada bir topluluk olduğunu ve diğer insanların bu adımı attığını ve genel olarak bundan memnun olduğunu bilerek daha fazla insanın geçiş yapmakta rahat olduğunu düşünüyorum.”

Kaynak : https://www.washingtonpost.com/video-games/2022/07/15/twitch-youtube-myth-lilypichu-ludwig/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=wp_business-technology

Yorum yapın