Yıl ortası tarayıcı güvenlik kontrolü zamanı


2022’nin ortalarına geldik ve güvenlik söz konusu olduğunda fazla ilerleme kaydetmediğimizi hissediyorum. Hâlâ insanların düzenli olarak dolandırıldıklarını, fidye alındıklarını ve saldırıya uğradıklarını bildirdiklerini görüyorum – ve birçok kullanıcı için tarayıcı, kullandığınız platformun en önemli parçası haline geliyor. Bu nedenle, güvenliği artırmak için tarayıcılarınızı ve yüklediğiniz tüm uzantıları gözden geçirmenin tam zamanı.

not dedim tarayıcılar -çoğul. İşletmeler daha iyi kontrol için yalnızca bir tarayıcıda standart hale getirmek isteyebilirken, küçük işletmeler ve bireysel kullanıcılar için birden fazla yüklemeyi öneriyorum. (Genellikle üç farklı tarayıcı kullanırım.)

Bu neden önemli? Çünkü saldırganlar (ve izleyiciler) tarayıcıların peşine düşer. Aslında, tarayıcınızı ayrı bir işletim sistemi olarak düşünmek ve onu korumak için buna göre hareket etmek iyidir. Esas olarak Windows sorunlarına odaklanmama rağmen, bu yönergeler ve öneriler Mac OS, Ubunto, Mint ve diğerleri için geçerlidir.

Temel olarak, kötü amaçlı sitelere ve reklamlara karşı ek koruma için her tarayıcı gözden geçirilmelidir. macOS gibi platformlarda Chrome, Firefox veya WaterFox korumalarına odaklanmanız gerekecek; Safari’de standartlaştıysanız, kullanmanız gerekecek adguard.

Şimdi bile dönüşümlü olarak kötü niyetli banner reklamlar görüyorum. Uç nokta korumanız veya benzeri bir şeye sahip değilseniz, bunun gibi bir şey dağıtarak kendinizi daha iyi koruyabilirsiniz. uBlock Menşeireklamları ve istenmeyen içeriği engeller.

Farkında olmak uBlok uBlock Origin ve uBlock Origin, ikincisi birincisinin çatalı olmak üzere iki farklı üründür. Bakımları ayrıdır. Bağımsız bir uzantı olarak kurabileceğiniz ve dağıtabileceğiniz uBlock Origin’i öneririm. Kurulduktan sonra, izin vereceğiniz sitelerin beyaz listelerini oluşturabilir ve diğer ayarları gerektiği gibi değiştirebilirsiniz. ublock’ta yeniyseniz, varsayılanları olduğu gibi bırakabilir veya inceleyebilirsiniz. önerilen ayarlar için bu gönderiler. Ayrıca tarayıcınızdaki uzantı simgesini tıklayıp “Listeleri filtrele”yi seçebilirsiniz.

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.Kaynak : https://www.computerworld.com/article/3664854/time-for-a-mid-year-browser-security-check.html#tk.rss_all

Yorum yapın