Yeni Star Wars Kitabı, Luke’un Vader’ın Ölüm Dileğini Kabul Ettiğini Açıklıyor


Luke, Vader'ın vücuduyla

Lukę Skywalker, Anakin’in son sözlerini yerine getirdi.
Ekran görüntüsü: Disney+/Lucasfilm

“Benim hakkımda haklıydın. Kız kardeşine söyle… haklıydın.” Bunlar Anakin Skywalker, diğer adıyla Darth Vader’ın son sözleriydi, hayattayken hiç söyledi. Son anlarında, eski Padawan, Jedi’a dönüştü Sith’in Lordu’nu öldüren çocuk oğlu Luke’a, içinde Luke’un olduğu gibi iyilik olduğunu itiraf eder. umut etti-aKızı Leia’nın da bunu bildiğinden emin olmak istiyor.

Artık Luke’un babasının son arzusunu yerine getirdiğini biliyoruz. sengelecek Yıldız Savaşları Roman Prenses ve Serseri Beth Revis tarafından olaylardan sonra alır Jedi’ın dönüşü. Ve başlık açıkça Leia Organa ve Han Solo arasındaki tomurcuklanan romantizme daha fazla odaklanacağını öne sürse de, aynı zamanda büyük Ewok partisinden birkaç saat sonra Endor’da Luke ve Leia arasında geçen bir konuşmayı da içeriyor. Ölüm Yıldızı’nın yok oluşunu kutluyor. Resmi Yıldız Savaşları web sitesinde tam bir alıntı varama işte özellikle önemli kısım.

Sana söylememi söyledi -” Luke başladı ama Leia’nın başı yukarı kalktı, ona dik dik bakarken gözleri öfkeliydi.

“Yapma,” diye uyardı.

“Onlar onun son sözleriydi. Sana söylememi istedi-“

“Umurumda değil.”

“O oldu iyi,” diye ısrar etti Luke. “Ne de olsa içinde hala iyilik vardı…”

babam iyiydi, Leia düşündü ama zihninde Darth Vader’ı değil Bail Organa’yı canlandırdı. Bail’i düşünmek annesi Breha’yı aklına getirdi. Onun evinden. Kaybettiği her şeyden.

Böylece Luke, Leia’ya kötü Darth Vader’da iyilik olduğunu söyledi, ancak Leia hala onu gerçek babası olarak düşünmekte zorlanıyordu. Bu, elbette, özellikle mantıklı gördükten sonra Obi-Wan Kenobi genç bir Leia’nın evlat edindiği ebeveynleri ile çok iyi bir ilişkisi vardı.

pasajın geri kalanı da bahseder onun duygularını Vader hakkında karmaşık olabilir çünkü ona kelimenin tam anlamıyla işkence etti, ki bu Yeni bir umut. Ancak, roman boyunca belki biyolojik babasının o adam olmadığını bilmek için biraz huzura erdiğini hayal edebiliriz. En azından sonunda.

Tüm pasajı okuyun resmi üzerinde Yıldız Savaşları İnternet sitesi. Beth Revis’ Prenses ve Serseri 16 Ağustos’ta çıkıyor.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.Kaynak : https://gizmodo.com/star-wars-darth-vader-luke-skywalker-princess-leia-endo-1849166530

Yorum yapın