Yeni Red Hat CEO’su şirkete damgasını vururken işleri sabit tutmaya çalışıyor – Teknolojik Haberler


Red Hat duyuruldu geçen ay yeni bir CEO birkaç haftadır görevde olan 16 yıllık kıdemli Matt Hicks’i terfi ettirdiğinde. Selefi Paul Cormier, başkan rolüne geçmek için istifa etti.

Böyle bir geçiş yapmak asla kolay değildir, ancak Hicks’in uzun süredir akıl hocası olan Cormier’e güvenmesi gerekir. Kırmızı şapka dizginler. Yeni görevinde Hicks, müşterilere ve çalışanlara şirketin liderliğinde istikrar olacağına dair güvence vermek ve onu ileriye taşırken her şeye kendi damgasını vurmak arasındaki çizgide yürümek zorunda.

Hicks, çoğunlukla Cormier ile aynı yolda devam edeceğini söyledi. IBM, 2018’de 34 milyar dolara satın aldığından beri Red Hat’in büyük ölçüde bağımsız olmasına izin verdi. IBM, Red Hat hizmetlerini satış gücünden yararlanmak için satıyor, ancak Red Hat, IBM’in yanı sıra birçok ortakla bağımsız kaldı.

Cormier’in Mayıs ayındaki bir röportajda IBM CEO’su Arvind Krishna ile olan ilişkisinden bahsettiği gibi: “Arvind’in Red Hat’i karakterize etme şekli, IBM’in Red Hat hakkında fikir sahibi olacağıdır, ancak bunun tersi mümkün değildir. Bu, IBM’in Red Hat üzerinde tamamen standart hale geldiği anlamına geliyor. [company’s] hibrit platform, “dedi Cormier.

Cormier yönetiminde Red Hat, IBM’in uzun bir durgunluk döneminden sonra büyümeye dönmesine yardımcı oldu. Big Blue’nun geliri %9 arttı en son kazanç raporunda geçen ay. Red Hat %12 büyüdü ve IBM’in büyüme stratejisine büyük katkı sağladı

Red Hat’i nereye gidecekse oraya götürürken bunu devam ettirmek Hicks’e kalmış. Geçenlerde onunla yeni rolüne geçişi ve bunun müşterilerden ve çalışanlardan ana şirket IBM’e kadar ilgili tüm taraflar için ne anlama geldiği hakkında konuştum.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/06/new-red-hat-ceo-looks-to-keep-things-steady-while-putting-own-mark-on-company/

Yorum yapın