Yeni özellikler, 200 şablon, maket ve daha fazlasını ekleyen Pixelmator Pro 3.0 geldi • Teknolojik Haberler


Popüler Mac uygulaması Pixelmator Pro bugün, Pixelmator Pro 3.0’ın lansmanı ile en son sürümünü yayınladı. Görüntü düzenleme uygulamasının güncellemesi, 200 yeni tasarım şablonu, özelleştirilebilir örnekler ve şirketin “Akıllı Değiştirme” olarak adlandırdığı makine öğrenimi destekli bir özelliği içeriyordu.

Güncelleme, şirketin bu yılın başlarında Pixelmator Photo’nun daha önce yalnızca iOS ve iPadOS’ta kullanıma sunulduktan sonra Mac’e geçeceğini duyurmasının ardından geldi. Pixelmator Photo öncelikle fotoğraf düzenleme için kullanılırken, Pixelmator Pro kullanıcılara daha fazla yaratıcı özerklik ve daha sağlam özellikler sunar.

Bugünkü güncelleme, paylaşılabilir sosyal medya kareleri, özgeçmişler, poster tasarımları ve hatta kartlardan oluşan 200 yeni tasarım şablonuyla birlikte geliyor. Şirkete göre, bu şablonlar tamamen özelleştirilebilir ve hatta bir markalama seçeneği sunar.

Bir kullanıcı oturum açtığında ve yeni bir belge oluşturmayı seçtiğinde, kendisine kategori uygulama kataloğu ve Marka Şablonları seçme seçeneği sunulur. Şablonlar, farklı ortamlarda sürekliliğe izin verecek şekilde tasarlanmıştır.

Pixelmator Team’in baş geliştiricisi Simonas Bastys, lansman hakkında yaptığı açıklamada, “Pixelmator Pro’daki kullanımı kolay tasarım şablonları, herkesin anlarda çarpıcı görseller oluşturmasını sağlıyor” dedi. “Ayrıca bugünün güncellemesine dahil edilen bir dizi muhteşem, tamamen özelleştirilebilir modelle, kullanıcılar bu tasarımların doğrudan Pixelmator Pro’da hayata geçtiğini hemen görebilirler.”

Özelleştirilebilir şablonlara ek olarak, şirket artık kullanıcıların tasarımlarının bir maketini oluşturmasına ve söz konusu maketi eleman alternatifleriyle düzenlemesine izin veriyor. Maketler, Mac, iPhone ve iPad gibi farklı basılı medya biçimlerine uyacak şekilde tasarlanabilir.

Resim Kredisi: Pixelmator

Kullanıcılar, sol kenar çubuğunun alt kısmında maket bölümünü bulabilir ve tasarımlarını tanıtmak istedikleri ortamı seçebilirler. Kullanıcılar artı düğmesini tıklayarak tasarımlarını maket içine yerleştirebilir ve aydınlatma ayarlarını değiştirmek için alternatifler düğmesini (genellikle sağ alt köşededir) tıklayabilir. Işık efektleri, doğrudan spot ışığı, farklı bitki gölgeleri türlerini, yumuşak gölgeleri ve doğrudan ve dağınık ışığı yansıtabilir.

Kullanıcılar ayrıca düzenledikleri modelin tüm renk şemasını değiştirme seçeneğine de sahiptir.

Ayrıca şirket, “Akıllı Değiştirme” özelliğini yayınladı.

Bu özellik, bir tasarım öğesinin kullanıcının fotoğrafıyla değiştirilmesine olanak tanır, ancak aynı zamanda arka planları kaldırır, düşük kaliteli ise görüntüyü yükseltir ve en uygun yerleşimi bulur. Konseptin, tasarımcıların zamandan tasarruf etmesine yardımcı olması ve görüntülerin tasarıma kusursuz bir şekilde uymasını sağlaması bekleniyor.

Mevcut aboneler güncellemeye erişebilecek ve yeni kullanıcılar bunu 39,99 $ karşılığında satın alabilir.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/22/pixelmator-pro-3-0-arrives-adding-new-features-200-templates-mockups-and-more/

Yorum yapın