Yeni Grammy ödülleri arasında video oyunu puanları için bir tane varMakale işlemleri yüklenirken yer tutucu

Video oyunları Grammy alıyor. Kayıt Akademisi, 2023’ten itibaren verilecek olan Video Oyunları ve Diğer Etkileşimli Medya için En İyi Film Müziği için yeni bir ödül verdi. Yeni ödül, bir dizi değişiklik ve “Özel Başarı Ödülü” dahil olmak üzere birçok yeni ödül kategorisi arasında yer alıyor. Sosyal Değişim İçin En İyi Şarkı ve En İyi Söz Şiir Albümü dallarında ödül aldı.

Akademi’nin duyurusuna göre, video oyunları ödülü “çoğunlukla orijinal skorlardan oluşan ve özel olarak veya yeterlilik süresi içinde piyasaya sürülen mevcut bir video oyunu veya diğer etkileşimli medya için veya bunlara eşlik eden müzik albümlerinde mükemmelliği” tanıyacak.

‘Bu Coltrane gibi’: Jon Batiste, video oyunu müziklerinde caz ve deha görüyor

Grammy ödüllü sanatçılar zaten oyuncu. “The Late Show”un caz müzisyeni ve grup başkanı Jon Batiste, 2019’da The Post’a video oyunlarındaki müziklerin ve müziklerin kendisine ilk kez bir müzisyen olmak için ilham verdiğini söyledi. Nisan ayında Batiste, biri yılın albümü olmak üzere beş Grammy ödülü aldı. The Post’a en sevdiği oyunun, melodik aralarla dört saatlik bir skor ve patron savaşları için doruk noktasına ulaşan, operasyonel parçalar içeren Square Enix’ten “Final Fantasy VII” olduğunu söyledi.

Batiste 2019’da “Oyunlarda müzik benim için çok önemli” dedi. “Bana müzik, yaşam ve aradaki her şey hakkında çok şey öğretti.”

Jon Batiste, “The Late Show with Stephen Colbert”de Street Fighter II ve Sonic the Hedgehog gibi video oyunlarının oynadığı müziği neden etkilediğini açıklıyor. (Video: Jhaan Elker/The Washington Post)

Sonra, Japon Kahvaltısı’nın solisti ve en çok satan anı kitabı “Crying in H Mart”ın yazarı Michelle Zauner var.samur”, geçen Eylül ayında piyasaya sürülen bir açık dünya bağımsız macerası. Oyun ilk çıktığında Zauner, Slate Magazine’e oyunun bitiş teması olan “Better the Mask”ın kendisinin olduğunu söyledi. En sevdiğiniz şarkı o hiç yazdı.

Kirby’nin de zaten bir Grammy kazandığını iddia edebilirsiniz. Bu yıl, 8-Bit Big Band’den Charlie Rosen ve Jake Silverman, en iyi enstrümantal aranjman veya a capella yorumlarıyla Grammy kazandı. Meta Knight’ın İntikamı1996 klasiği “Kirby Superstar”dan bir parça.

Summer Game Fest’ten en son haberler

Ve video oyunlarının müzikleri kendi başlarına koleksiyon öğeleri olmaya başlıyor. gibi çevrimiçi mağazalar iam8bit “Outer Wilds”, “Untitled Goose Game” ve diğerleri de dahil olmak üzere irili ufaklı belirli oyunlara müziğin sınırlı sürüm vinil kopyalarını satmak.

Video oyunları da şimdiden Oscar’larda başını salladı. Geçen yıl, “ColetteSanal gerçeklik oyunu “Medal of Honor: Above and Beyond”da yer alan kısa film, en iyi belgesel dalında Akademi Ödülü kazandı. “Colette”, İkinci Dünya Savaşı’nda direnişin bir parçası olan 92 yaşındaki Fransız bir kadının hikayesini anlatıyor. Proje, Oculus VR’nin sahibi olan Electronic Arts ve Meta tarafından finanse edildi ve daha sonra The Guardian tarafından yayınlandı.Kaynak : https://www.washingtonpost.com/video-games/2022/06/10/grammys-award-video-games-score/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=wp_business-technology

Yorum yapın