Yeni bir kripto para birimi faturası, dijital varlıkları CFTC gözetimi altındaki metalar olarak ele alacakBugün iki senatör, kripto para ticaretinin “Vahşi Batı”sını dizginlemeyi amaçlayan iki taraflı bir yasa çıkardı ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonunu ana düzenleyici olarak koydu.

Tasarının sponsorları, sırasıyla Senato Tarım Komitesi ve Bankacılık Komitesi’nde yer alan Demokrat Senatör Kirsten Gillibrand ve Cumhuriyetçi Senatör Cynthia Lummis. “Sorumlu Finansal İnovasyon Yasası”nın, yeni milyarderler yaratan ama aynı zamanda dolandırıcılıklarla boğuşan bir pazarda uzun süredir ihtiyaç duyulan dijital varlıklar için düzenleyici bir çerçeve oluşturacağını söylüyorlar. Piyasa istikrarlı olmaktan uzak olsa da, yetişkin Amerikalıların %16’sının artık kripto para birimlerine yatırım yaptığı düşünülüyor.

Tasarı, kripto para birimlerini, kripto para birimi sektöründekilerin çoğunun düzenleyici olarak Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna sahip olmaktan çok daha uygun gördüğü CFTC düzenlemesi kapsamında petrol veya kahve gibi emtialar olarak ele alacak.

“Senatör Kirsten Gillibrand ile birlikte hazırladığım iki taraflı bir çerçeve olan Sorumlu Finansal İnovasyon Yasası, dijital varlık piyasalarını denetlemekle görevli kurumlar için düzenleyici netlik sağlıyor, istikrarlı paralar için güçlü, özel olarak hazırlanmış bir düzenleyici çerçeve sağlıyor ve dijital varlıkları mevcut vergilerimize entegre ediyor. ve bankacılık yasaları, ”dedi Lummis bir basın açıklamasında.

ABD’nin menkul kıymetler yasalarını uygulayan ve yatırımcıları – CFTC’nin emtia düzenlemesinin çok daha küçük bir organının aksine – yanlış davranışlardan koruyan SEC, yalnızca mahkemeler tarafından yapılması söylendiğinde gözetime dahil olacaktır. Bir süredir dijital varlıkların düzenlenmesi bir “çevre savaşı” olarak tanımlanıyor.

Tasarı, piyasayı dizginlemek konusunda daha açık sözlü olanın SEC olmasına rağmen, hiçbir mantıklı olmadığı için SEC’in merkezi olmayan dijital tokenleri denetlememesi gerektiğini söyleyen kripto para yatırımcıları tarafından olumlu karşılandı. Geçen yıl, SEC Başkanı Gary Gensler, menkul kıymetler yasaları getirilmeden önce piyasayı “Vahşi Batı” olarak nitelendirdi. Dijital varlıkların meta değil, hisse senedine benzer olduğunu ve bu şekilde ele alınması gerektiğini söylüyor.

Tasarıyı eleştirenler, gözetimin CFTC’ye bırakılmasının piyasayı denetimsiz bırakmakla eşdeğer olduğunu söylüyor, ancak Gillibrand böyle düşünmüyor ve yasanın “hem endüstriye hem de düzenleyicilere açıklık sağlayacağını ve aynı zamanda devam eden evrimi hesaba katma esnekliğini koruyacağını söylüyor. dijital varlık piyasasının

Fotoğraf: Sanat Rachen/Sıçramayı kaldır

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/06/07/new-cryptocurrency-bill-wants-treat-digital-assets-commodities-cftc-oversight/

Yorum yapın