Yemek dağıtım hizmeti Daily Harvest, müşterilerin hasta olduğunu bildirdikten sonra mercimek ürününü geri çağırıyor – Teknolojik Haberler


Bitki bazlı yemek dağıtım hizmeti Daily Harvest bir kamu yayınladı hatırlamak Fransız Mercimek ve Pırasa Crumbles ürününü, onlarca müşterinin tükettikten sonra hastalandığını bildirmesinin ardından 22 Haziran’da, Wall Street Journal raporlar. Raporda, bazı kişilerin ürünü yedikten sonra safra keselerini çıkarmak için ameliyat olduklarını bildirdiler. Bazı durumlarda tüketiciler, doktorlarının hastalarının neden karaciğer hasarı, karın ağrısı, ateş ve daha fazlasını yaşadığını belirleyemediğini söyledi.

Daily Harvest bir açıklamada şunları söyledi: Blog yazısı Şimdiye kadar tüm patojen ve toksikoloji sonuçlarının negatif çıktığını, ancak test yapmaya devam edeceğini söyledi. Şirket, olumsuz tepkiler bildiren müşterilerle temas halinde olduğunu ve soruşturmayı ilerletmek için veri topladığını söyledi.

Şirket blog yazısında, “Bildirilen sağlık sorunlarının temel nedenini belirlemek için bir soruşturma başlattık” dedi. “Bunu araştırmak için FDA ve birden fazla bağımsız laboratuvarla yakın bir şekilde çalışıyoruz. Mikrobiyologlar, toksin ve patojen uzmanlarının yanı sıra alerji uzmanları da dahil olmak üzere, bunun temeline inmemize yardımcı olacak bir grup uzmanla birlikte çalışıyoruz.”

Wall Street Journal, FDA’nın ürünü araştırıp araştırmadığını doğrulamayı reddettiğini bildirdi.

New York merkezli şirket, geçen hafta müşterilerinden Fransız Mercimek ve Pırasa Crumbles ürününü “az sayıda” insanın mide-bağırsak rahatsızlığı bildirmesinden sonra atmalarını istemişti. Daily Harvest, Nisan ayında lansmanı yapılan ürünü satın alanlara 10 dolarlık kredi teklif etmişti.

Daily Harvest 2015’te piyasaya sürüldü ve 1 milyar dolardan fazla değere sahip Geçen Kasım ayında D Serisi finansmanını takiben. Şirket, Bobby Flay, Gwyneth Paltrow, Serena Williams ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi ünlü tarafından desteklendi. Daily Harvest, ürünlerini denemeleri için çoğu zaman influencer’lardan yardım alıyor; bunlardan bazıları şu anda hastalıklarını şu anda internette belgeliyor. Instagram ve TikTok.

Daily Harvest, Teknolojik Haberler’ın yorum talebine yanıt vermedi.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/23/meal-delivery-service-daily-harvest-recalls-lentil-product-after-customers-report-falling-ill/

Yorum yapın