Yazılım üreticileri Unity ve ironSource, 4.4 milyar dolarlık anlaşmada birleşiyorBugün halka açık yazılım şirketleri Unity Software Inc. ve ironSource Mobile Ltd. ilan edildi 4,4 milyar dolarlık bir işlemde birleşmeyi planlıyor.

San Francisco merkezli Unity, kendi kategorisinde en popüler ürünlerden biri olan aynı adı taşıyan bir video oyunu geliştirme platformu satıyor. Şirketin diğer pazarlarda da varlığı var. Unity, geliştiricilerin endüstriyel ekipman, sanal gerçeklik uygulamaları ve diğer yazılım türlerinin simülasyonlarını oluşturmak için kullanabilecekleri araçlar sunar.

Unity’nin rekabet ettiği bir diğer pazar da çevrimiçi reklamcılık segmentidir. Şirket, video oyunu şirketlerinin kullanıcılarına reklam sunmak ve reklam etkinliğini izleme gibi ilgili görevleri yerine getirmek için kullanabilecekleri bir bulut hizmeti sunuyor. ironSource ile yeni duyurulan birleşme, Unity’nin işinin bu bölümünü genişletecek.

Tel Aviv merkezli ironSource, uygulama geliştiricileri için sözde bir reklam arabuluculuk platformu sağlar. Platform, geliştiricilerin uygulamalarından daha kolay para kazanmalarına yardımcı olur.

Bir yazılım firması, reklam ağı olarak bilinen bir hizmet aracılığıyla, uygulamasının arayüzündeki reklam alanını markalara satabilir. Bir reklam ağı kullanarak, birden fazla marka bir uygulamaya promosyon yerleştirmek için teklif verebilir ve en yüksek teklifi veren teklif sahibi kazanır.

Geliştiriciler, reklam ağlarının kullanımını optimize etmek için ironSource’un yazılımına güvenirler. Yazılım, geliştiricilerin uygulamalarında reklam alanı satışının lojistiğini yönetmelerine ve ürettikleri gelir miktarını optimize etmelerine yardımcı olur. Ayrıca ironSource, bir uygulamanın kullanıcı tabanını büyütmek için kullanılabilecek pazarlama araçları sağlar.

Unity CEO’su John Riccitiello, “Unity ve ironSource kombinasyonu, oyun ve e-ticaret gibi tüketiciye yönelik diğer sektörlerde başarılı uygulamalar oluşturmak ve bunları büyütmek için ihtiyaç duydukları tüm araçları sağlayarak her boyuttaki yaratıcıyı daha iyi destekliyor” dedi. Beyan.

Önerilen birleşmenin bir parçası olarak, ironSource’un yatırımcıları, sahip oldukları her adi ironSource hissesi için 0,1089 Unity adi hisse senedi alacaklar. Anlaşma, ironSource’a 4,4 milyar dolar değer biçiyor. Anlaşma dördüncü çeyrekte kapandıktan sonra, birleşik şirkette ironSource hissedarları %26,5 hisse alırken, Unity’nin yatırımcıları %73,5 hisseye sahip olacak.

İşlemin ayrıca bir dizi başka bileşeni vardır. Unity’nin en büyük iki hissedarı olan Silver Lake ve Sequoia Capital, birleşme sona erdiğinde şirkete toplam 1 milyar dolar yatırım yapacak. Unity, yatırımla birlikte, iki yıl içinde 2.4 milyar dolarlık hisse satın almayı planladığı bir hisse geri alım programı başlatacak.

Şirket, satın almanın faiz, vergi, amortisman ve amortisman öncesi kazançlarında önemli bir iyileşme sağlamasını bekliyor. ironSource ile birleşen Unity projeleri, düzeltilmiş FAVÖK çalıştırma oranını 2024 yılına kadar 1 milyar dolara çıkaracak. Uzun vadede Unity, anlaşmanın tamamlanmasından sonraki üç yıl içinde 300 milyon dolarlık FAVÖK sinerjisi elde etmeyi bekliyor.

Resim: Birlik

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/07/13/software-makers-unity-ironsource-merge-4-4b-deal/

Yorum yapın