Yazılım DevOps platformu Gearset 55 milyon dolar artırdı – Teknolojik Haberler


Dişli takımıSalesforce yazılımı için bir takım sağlayıcı olan , bugün Silversmith Capital Partners liderliğindeki bir finansman diliminde 55 milyon dolar topladığını duyurdu. Kurucu ortak ve CEO Kevin Boyle, yeni paranın genişlemeye harcanacağını söyledi. Dişli takımıürün sunumu, satış ve pazarlama işlevlerini büyütme ve ekibi ABD ve İngiltere genelinde ölçeklendirme

Gearset, kariyerlerinin daha iyi bir bölümünü EA, Red Gate Software ve HP gibi şirketlerde DevOps çözümleri oluşturmaya harcayan iki yazılım mühendisi Boyle ve Matt Dickens tarafından 2015 yılında kuruldu. (“DevOps” burada, mühendislik ve BT ekipleri arasındaki yazılım geliştirme süreçlerini otomatikleştiren ve entegre eden uygulamalar ve araçlar kümesini ifade eder.) Boyle’a göre, Salesforce ekosisteminde araçları geliştirme fırsatı olduğunu fark ettiler ve bu Gearset’i buldular.

“İşletmeler Salesforce’a yatırım yapıyor çünkü tam iş gereksinimlerini karşılamak için çok kolay bir şekilde uyarlanabiliyor… [b]Boyle, Teknolojik Haberler’a bir e-posta röportajında ​​verdiği demeçte, platform üzerinde inşa edilen ekiplerinin iş açısından kritik uygulamaları ve iyileştirmeleri zamanında, güvenli veya sürdürülebilir bir şekilde sunmayı zor buluyor” dedi. “Özellikle büyük kuruluşlar, tipik olarak birden fazla iş akışını, iş genelinde Salesforce geliştirmeye yönelik farklı yaklaşımları ve iş verilerini içerebilecek sayısız geliştirme ortamını takip etmek için mücadele ediyor. Yönetişim önemli bir zorluk haline geliyor.”

Boyle’un görüşüne göre, Salesforce yüzlerce boğuşmak için meta veri türleri ve ayarları. Ve farklı Salesforce yazılım bileşeni türleri arasındaki bağımlılık sorunları ortaya çıkabilir.

Dişli takımı

Resim Kredisi: Dişli takımı

Gearset’in çözümü, Salesforce yazılımını bir kuruluş genelinde dağıtmak ve sürdürmek için bir dizi araçtan oluşur. Platform, örneğin paketlere yönelik düzeltmeleri otomatik olarak önerebilir, verileri yedekleyebilir ve geri yükleyebilir ve ayrıca meta verilerdeki değişiklikleri karşılaştırabilir. Garset ayrıca, “canlı durum” içgörüleri ve dallanma seçenekleri de dahil olmak üzere, bir şirketin yazılım sürümü ardışık düzenlerinin görselleştirmelerini sunar.

Gearset, bağımsız bir platform olarak veya mevcut araçlar ve süreçlerle entegre olarak kullanılabilir. Geliştiriciler, bir gösterge panosundan Salesforce ortamlarına değişiklikleri dağıtabilir, güncellemeleri sunmak için otomatikleştirilmiş işlem hatlarını yapılandırabilir ve dağıtılan tüm değişikliklerin denetim geçmişini görüntüleyebilir.

Boyle, “Modern DevOps kavramı, Salesforce topluluğunda yeni ortaya çıkıyor, bu nedenle Gearset, ekosistemdeki herkesin en iyi uygulamaları anlamasına ve kuruluşlarında uygulamasına yardımcı olmak için hem çözüm hem de eğitim sağlamaya odaklanıyor” dedi. “Şirketin Salesforce ekibi Gearset’i benimseyerek ve DevOps’u uygulayarak işi işletmeye daha erken aktarabilir, sürekli geri bildirimi dahil edebilir ve işletmenin çevik bir şekilde hareket etmesine izin verebilir. DevOps aynı zamanda sürüm hattının görünürlüğünü önemli ölçüde artıran ve işletmenin Salesforce yatırımını güvence altına alan çok daha sağlam bir yaklaşımdır.”

Gearset, “Salesforce DevOps” hizmetini pazarlayan ilk şirket değil. Rakipler arasında Copado, Fiosum, OwnBackup ve Otomatik Tavşan. Ancak Boyle, Salesforce DevOps platformları pazarının Salesforce’un güçlü kalmaya devam eden büyümesine bağlı olduğu göz önüne alındığında, Gearset’e olan talebin “yavaşlama belirtisi göstermediğini” söylüyor. bir tarafından tahmin etmekSalesforce, 2021 yılında müşteri ilişkileri yönetimi yazılımı pazarında %32,2 paya sahipti.

“Gearset 2.000 müşteriye hızla yaklaşıyor [including] McKesson, Accenture, IBM, Sage, Intercom, Johnson & Johnson, Veolia, Zillow, Sonos ve Tripadvisor,” dedi Boyle. “Gearset’in yıllık yinelenen geliri 25 milyon dolardan fazla ve şirket kârlı. [We’ve been] bugüne kadar önyükleme; bu bizim ilk kurumsal raundumuz.”

Merkezi Cambridge’de bulunan Gearset, 150 kişilik iş gücünü yıl sonuna kadar 220’ye çıkarmayı hedefliyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/22/software-devops-platform-gearset-raises-55m/

Yorum yapın