Yazar, Obi-Wan Kenobi’nin Başlangıçta Bir Film Üçlemesi Olduğunu Söylüyor


Merhaba oradaki.

Merhaba oradaki.
resim: Lucasfilm

olup olmadığına dair henüz bir haber yok Obi-Wan Kenobi Disney+’a geri dönecek daha sezonlar ama görünen o ki hikayeler orada. Yeni bir röportajda, yazar Stuart Beattie, orijinal planın Obi-Wan Kenobi üç film yapacaktı ve ilk sezondaki hikaye gösterinin sadece bir parçasıydı.

Beattie birinci bölümlerde yazar olarak görülüyor ve üç Disney+ şovunun bir parçası ve birinci bölüm için hikaye kredisi verildiiki, ve altı. Buna rağmen, gösteriye dahil olan hiç kimseyle hiçbir etkileşimi olmadı. Nasıl olabilir? Eh, çünkü Beattie, aynı zamanda yazdı teminat ve gecenin 30 günü diğerleri arasında bir senaryo yazdı bir … için Obi-Wan Kenobi film Stephen Daldry tarafından yönetilecekti. A bir akış şovu lehine rafa kaldırılan filmama yine de o akış şovunun bir parçası olmaya devam etti.

Beattie, “Gösterinin dayandığı filmi ben yazdım” dedi. to Direkt. “Yani evet. Bir buçuk yılımı bunun üzerinde çalışarak geçirdim. Ve sonra, karar verildiğinde bundan sonra bir daha spin-off film yapmamak Solo ortaya çıktı, projeden ayrıldım ve başka şeylere geçtim. Joby [Harold] geldi ve senaryolarımı aldı ve iki saatten altı saate çevirdi. Bu yüzden onlarla hiç çalışmadım, sadece bölümler için kredi aldım çünkü hepsi benim eşyalarımdı.”

Ve o şey sadece başlangıçtı. Beattie başlangıçta Lucasfilm’e çok epik bir şey teklif etti: yeni bir Yıldız Savaşları üçleme. Obi-Wan hikayemi Lucasfilm’e sunduğumda, ‘Aslında burada üç hikaye var’ dedim. Çünkü Obi-Wan’dan Ben’e geçmek için karakterin yapması gereken üç farklı evrim var,” dedi Beattie. “Ve ilki, ‘Gücün iradesine teslim olmak’ olan şov olan ilk filmdi. İradenizi taşıyın, iradenizi teslim edin. Çocuğu rahat bırakın.”

“Öyleyse, ikinci [movie] Kenobi’nin nerede bittiğini düşünüyordu,” diye devam etti yazar. “Ve Obi-Wan’ın hikayesindeki en güçlü ve muhtemelen en güçlü anlardan biri, kendini feda ettiği andır. Yeni bir umut. Harika bir an, bilirsin, seni ağlatır. Ama durup düşünürseniz, bir erkekle dövüşmek, Luke’u görmek ve ‘Öleceğim’ demek oldukça ani bir şey. Biliyorsun, bu benim için öngörü gerektiriyordu. Bu, bunun olacağını önceden kabul etmeyi gerektiriyordu.”

Beattie bu değerlendirmede haklı. Gösteri, Obi-Wan’ın Vader ile bir sonraki (bence) düellosunda neden kendini öldürmesine izin verdiğinin tam bir resmini vermiyor. Luke ve Leia yeniden bir araya geldiği ve Qui-Gon ile bunun için yıllarca eğitim aldığı için mi? Muhtemelen. Ama bu örtük, açık değil.

röportaj to Direkt Beattie’nin bu hikayeyi düşünmesiyle biraz daha konuya giriyor—Obi-Wan’ın ölmesi gerektiğini nasıl anladığı hakkında…aslında sadece üçlemesinin ikinci filmi. O filmleri aslında hiç yazmadı çünkü birinci bölümün sıfırlanması konusunda endişeliydi. Sonunda yaptı, sadece istediği şekilde değil.

sizce üçüncü bölüm Obi-Wan Kenobi olabilir? Darth Maul eşyaları mı? hakkında daha fazla şov görmek ister misiniz? Jedi Ustası mı? Aşağıda bize bildirin.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.Kaynak : https://gizmodo.com/obi-wan-kenobi-movie-trilogy-disney-plus-ewan-mcgregor-1849115205

Yorum yapın