Yatırımcılarımızı en iyi müşteri geri bildirim kaynağımız haline getirdik – Teknolojik Haberler


kurucu ortaklarım ne zaman ve başladım her birimiz likit net değerimizin %80’ini inşa ettiğimiz yatırım platformuna koymayı taahhüt ettik.

Bu mantıklıydı çünkü ürünü başlangıçta kendimiz için üretmiştik. Hangi yatırım stratejilerinin tasarruflarımızdan en iyi getiriyi sağlayacağını biliyorduk, ancak bankada 100 milyon dolar ve fonları yönetmek için bir aile ofisi olmadan, bu stratejilerden yararlanmak imkansızdı.

Ayrıca, büyük alternatif yatırımlar söz konusu olduğunda, büyük bankaların ve özel servet danışmanlarının gerçekten fazla bir şeyleri olmadığını da çabucak öğrendik. Hepsinin aynı büyük marka isimleri vardı, ancak bunu destekleyecek performansı sunmadılar.

Mevcut hedef müşterilerimiz, ABD’deki hanelerin yaklaşık %10’unu temsil eden “akredite yatırımcılar”dır. Bu yatırımcılar, aynı zamanda, bu yılın başlarında tohum turumuzu yükseltmek için çıktığımızda görüştüğümüz kurumsal ve melek yatırımcıların da %100’ünü temsil etmektedir.

Gelecekteki iş ortaklarımız da hedef müşteri demografimize uyduğu için kendimize sorduk: Ya yatırımcılarımızdan bizim ürünümüz için yaptığımız aynı bahsi almalarını isteseydik?

Fonları için daha düşük harcamalar sağlamak için kolektif mülkiyet modeline öncülük eden Vanguard’dan ilham aldık. Pasif yatırımcılardan sermaye almak yerine kurucularına, çalışanlarına ve müşterilerine ait olabilmek için müşterilerinden para toplamayı seçtiler.

Vanguard, hissedarları ve müşterileri arasında teşvikleri başarılı bir şekilde hizaladı ve biz de aynısını yapmaya karar verdik. “Müşteri Taahhüdümüz”, şimdi veya önümüzdeki iki yıl içinde platforma kişisel sermaye yatırımı yapma taahhüdümüzdür.

10 milyon dolarlık tohum turumuz, tavan tablosunda yüzlerce yatırımcıyla kapandı. Foundation Capital, Hustle Fund, Montage Ventures, F7 Ventures, Gaingels ve Calm Ventures gibi fonların ortakları ve 100’ün üzerinde melek yatırımcı Müşteri Taahhüdümüzü aldı.

Turu bu kadar çok yatırımcının bir kısmı ile kapatabilirken, mümkün olduğunca fazla geri bildirim ve girdi toplamak için daha fazla sayıda insandan daha küçük çekler almaya karar verdik. Ayrıca bağış toplamamızın %25’ini VC’de yeterince temsil edilmeyen gruplara ayırdık, böylece girdiler çeşitli ve çeşitli olacaktı.

Bu karşılığını verdi. Hissedarlarımız benzersiz bir katılım düzeyi gösterdi. İlk katılım deneyimini yaşadılar, ürün panolarımızı kullandılar, pazarlama e-postalarımızı aldılar ve müşteri desteğimizle etkileşime geçtiler.

Teknoloji liderleri oldukları ve daha önce kendi başarılı şirketlerini kurdukları veya işlettikleri için geri bildirimleri beklediğimden çok daha değerliydi. Yalnızca sorunları tanımlayıp açıkça ifade etmekle kalmaz, aynı zamanda proaktif olarak çözümler üzerinde beyin fırtınası yapmak ve sorunları çözmek için uzmanlıklarını kullanabilirler.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/17/we-turned-our-investors-into-our-best-source-of-customer-feedback/

Yorum yapın