Yatırımcılar nasıl devreye girebilir? – Teknolojik Haberler


Mevcut piyasaya rağmen Koşullar, yatırımcıların rekor miktarda sermayesi var – tahmini 230 milyar dolarlık kuru toz – stoklanmış. Sadece dağıtmak için doğru yeri bulmaları gerekiyor.

Kasvet, kıyamet ve verim için mücadeleye rağmen, bir sektör yatırımcılar tarafından çok sık gözden kaçırılıyor, ekonominin durumu ne olursa olsun destek teknolojisinin getiri sağlayacağı bir sektör: teknolojide hükümet harcamaları.

Dahası, hükümet harcamalarının çoğu iklim bilimi, afet müdahalesi, sağlık, ulusal güvenlik ve eğitim gibi toplum için kritik olan alanlara odaklanıyor.

Amerika Birleşik Devletleri şu anda İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en önemli finansman sprintinde. Yerli teknoloji inovasyonu için Marshall Planı büyüklüğünde bir harcama programı ve çoğu yatırımcı buna dikkat etmiyor. Aslında, enflasyona göre ayarlandığında, toplam hükümet harcaması miktarı, Amerika’nın II. Dünya Savaşı’nda harcadığı miktarın tamamını %130 oranında aşıyor.

Devletler, perspektiflerini genişletmek ve önceki neslin çözemediği sorunlara çözümler bulmak istiyor ve bazı durumlarda buna ihtiyaç duyuyor.

Bununla birlikte, onlarca yıldır sektör odaklı yatırımcılar, yeniliklerini ihtiyaçlarıyla eşleştiremeyen kamu sektörü tarafından ya görmezden gelindi ya da şaşkına döndü. Ürün-pazar uyumunun olmayışı, hükümetin iç işleyişine ilişkin anlayış eksikliğiyle birleştiğinde, gerçek yeniliği engelledi ve milyarlarca dolarlık fırsatın önüne geçildi.

Bu kaynakların kilidini açmanın anahtarı, yatırım için önceliklerin ne olduğunu ve bunlara nasıl erişileceğini anlamaktır.

Yatırımcıların yaptığı en büyük hata, federal hükümete o kadar çok odaklanıyorlar ki, federal harcamaların büyük kısmının eyaletler üzerinden aktığını göremiyorlar. Örneğin, COVID-19 pandemisine ve Altyapı Yatırım ve İş Yasasına verilen yanıt birlikte trilyonlarca doları buluyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/as-markets-go-down-government-tech-spending-stays-steady-how-can-investors-tap-in/

Yorum yapın