Yatırımcılar, işgücü sıkıntısının inşaat teknolojisi yığınını nasıl sarstığını tartışıyor – Teknolojik Haberler


Bir endüstri olarak inşaat, çağlar boyunca medeniyetle birlikte gelişmiştir. Ancak bugün, diğeri geleceğe adım atmaya çalışırken, bir ayağını geçmişe sağlam bir şekilde yerleştiren az sayıdaki sektörden biridir. İnşaatın dijital dönüşüm yolculuğu daha yeni başlıyor ve sektör inovasyon için çok fazla alan sunuyor.

İnşaat teknolojisinin bugün nerede durduğunun net bir resmini elde etmek için, alanda beş aktif yatırımcıyla konuştuk. Paydaşların işi uzaktan gözlemleme ve yönlendirme yeteneğine olan ihtiyacı fark etmesiyle birlikte, genel fikir birliği, pandeminin inovasyon için büyük bir destek olduğu gibi görünüyor.

“Salgın nedeniyle birçok contech çalışanı iş sahalarını özgürce ziyaret edemedi ve sahada olup bitenleri görmek istediklerinden daha az görünürlükleri olduğunu fark etti. Tarihsel olarak teknolojiden hoşlanmayan bir endüstri için bu acı noktayı hissetmek, benimsemek için gerçek bir katalizördü. Segmentler arasında, saha çalışanlarının dijital platformları keşfetmeye ve projelere sunabilecekleri yatırım getirisine daha açık hale geldiklerini gördük” dedi. Nikitas Koutuplesşirketinde genel müdür İçgörü İş Ortakları.

Salgın inşaat sektörünü vuran tek zorluk değildi. Artan hammadde maliyetleri ve büyük bir işgücü sıkıntısı, endüstriyi bu boşlukları kapatmak için çözümler aramaya zorladı.

Buna göre sungjoon chogenel ortak D20 Sermaye, teknolojinin kullanımı, işgücü eksikliklerini dengelemek için kritik olacaktır. Verimliliği, şeffaflığı ve hesap verebilirliği artırmak için yazılım araçlarına ihtiyaç var” dedi. “Tehlikeli ve tekrarlayan görevleri otomatikleştirmek için robotlara ihtiyaç var. Ve inşaat projelerinin doğru zamanda doğru yeteneklere erişmesini sağlamak için yaratıcı çözümlere ihtiyaç var. Uzaktan çalışma kavramı inşaat sektöründe hala yeni bir fikir olsa da, diğer birçok sektörde gördüğümüz gibi, belirli işleri uzaktan yeteneklere açmanın daha fazla verimlilik ve daha geniş bir yetenek havuzuna kapı açacağına inanıyoruz.”

Konuştuğumuz yatırımcılardan bazıları ticari inşaatta daha fazla kapsam görmek için, diğerleri ise konut konutlarını tercih ediyor. Ancak tüm yatırımcılar, sektördeki en büyük gelişmelerin otomasyon, veri toplama ve veri analizinde yattığı konusunda hemfikirdi.

İçin Suzanne Fletchergirişim ortağı Prime Movers Laboratuvarı, otomasyon, işgücü sıkıntısı sorununa açık bir çözümdür. “Yeni ev inşaatını otomatikleştirmek, üretim konut endüstrisi üzerinde çok büyük bir etkiye sahip olacak. Örneğin, Diamond Age’in Hizmet olarak robotik sistemi, büyük işgücü eksikliğini doldurmak ve inşaat çevrim sürelerini kısaltmak için 3D baskı, mekatronik ve robotiği bir araya getiriyor” dedi.

Momi Quşirketinde genel müdür PSP Büyümesi, sektörün önümüzdeki beş ila on yıl içinde daha fazla teknolojiyi benimseyeceğine inanıyor: “Uzun vadede (beş ila on yıl), yeni malzemeler, otomasyon teknikleri ve işlerin gidişatını temelden değiştirebilecek robotik konusunda oyunun kurallarını değiştiren yenilikler olacak. sektördekiler için daha iyi, daha güvenli bir ortam yaratacak ve yaratacak, bu da umarım işgücü sıkıntısına yardımcı olacaktır. İnşaat sahalarında sık sık penceremden dışarı bakarım ve “İnsanlar bunu yapmamalı” diye düşünürüm.

Hükümetlerin ve mevzuatın inşaat sektörünün modernize edilmesinde de oynayacağı bir rolü vardır. bu Altyapı Yatırımları ve İşler Yasası Bu yıl ABD’de geçirilen yeniliklerin sektöre faydalı olması bekleniyor.

Ancak Heinrich Grollerortak hız yatırımıinşaat sektörünün özellikle çevresel etki açısından doğru yönde ilerlemesini sağlamak için hükümetlerin daha fazla dahil olması gerektiğini düşünüyor.

Sadece ABD’de değil, örneğin Almanya’da da hükümetler büyük bir rol oynayacak” dedi. “Artık ileriye atılması gereken ve büyük yatırımları tetikleyecek altyapı yatırımlarında büyük bir birikim var. Kamu inşaat projeleri için bina bilgi modellemesini zorunlu hale getirme yönünde açık bir eğilim vardır. Ve ister geri dönüşüm kotaları ister karbon emisyonu hedefleri olsun, ileriye dönük çevresel etkiyi ve karbon ayak izini ölçmek ve en aza indirmek için hükümetlerden sürekli ve artan bir baskı olacak. Yukarıdakilerin tümü yeni teknoloji çözümleri yaratacak ve mevcut birçok çözümün nihayet hayata geçmesini sağlayacak.”

Bu yatırımcıların inşaat teknolojisindeki fırsatlar ve sorunlar hakkında daha ayrıntılı yanıtları için anketin tamamını okuyun. Ayrıca inşaat teknolojisinde yapmak istedikleri yatırımları ve bunlara yaklaşmanın en iyi yolunu tartışıyorlar.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/18/investors-discuss-how-labor-shortage-is-shaking-up-the-construction-tech-stack/

Yorum yapın