Yalnızca çevrimiçi güneş enerjisi satıcısı çantaları 23 milyon dolar, ‘önemli ölçüde düşük fiyatlar’ vaat ediyor – Teknolojik Haberler


Project Solar, güneş panelleri yapmıyor ve çatılara yerleştirmek için ekip çalıştırmıyor, ancak başlangıç, satış temsilcilerinden uzak durarak ve sipariş, tasarım ve kurulum sürecinin parçalarını otomatikleştirerek konut güneş enerjisi işini sarsabileceğini savunuyor.

Left Lane Capital liderliğindeki 23 milyon dolarlık taze A serisi fonla desteklenen Project Solar, bu yıl çoğunlukla Kaliforniya ve Teksas’ta 30 megavat güneş enerjisi kurma yolunda olduğunu ve görünüşe göre bazı rakiplerini fiyatta düşürdüğünü söylüyor. Başlangıç, 2022 kurulum rakamını 2023’te beş kat artırmayı hedefliyor.

Ama önce, bazı bağlamlar: Tesla kapı çalınca kurtarıldı yıllar önce, sadece pazar payı düşüşünü görmek için. Bu arada Sunrun, 100’den fazla satış işleri sitesinde listelenmiştir ve tepe pazar payına göre konut güneş enerjisi markası. Öyleyse, satış görevlilerini işten çıkarmak neden şu anda mevcut olan Project Solar için çalışsın? hiçbir yerde aktif olarak yakın endüstri lideri olarak?

Ev sahipleri için satış çoğunlukla fiyata düşer. Başlangıç, kurulumlar için ortalama olarak watt başına 2,20 dolar ve federal teşviklerden sonra 1,63 dolar gibi düşük bir ücret aldığını söylüyor. Bu, 2021 ulusal ortalamasından yaklaşık %25 daha ucuz $2.94 Güneş Enerjisi Endüstrileri Birliği’ne göre watt başına (vergi kredilerinden önce). Startup’ın karakterize ettiği gibi “önemli ölçüde düşük” olarak nitelendirilip nitelendirilmediği, daha çok bir fikir meselesidir. Özellikle kullanışlı insanlar için, Project Solar ayrıca daha ucuz DIY seçenekleri sunar.

Project Solar’ın geliri, ekipman fiyatlarının yükseltilmesinden gelir ve bunun için toplu indirimler yapılır. Şirket, satış görevlilerini azaltmanın onu watt başına bir dolar kadar tasarruf ettirdiğini söylüyor ve oradan sistem tasarımı, müteahhitlere izin verme ve koordinasyon gibi şeyler için gereken süreyi kısaltmak için şirket içi yazılımına güveniyor. CEO Trevor Hiltbrand Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, her satış için “arka uç sürecine dahil olan yaklaşık 40 saatlik bir çalışma var (genellikle 3-4 kişilik bir ekiple 8 saat süren kurulum fiziksel emeği dahil değil),” dedi. Firmanın yazılımının “mühendislik/CAD süresini 3 saatten 30 dakikaya düşüren bir araç” içerdiğini de sözlerine ekledi.

Project Solar, Ortabatı ve Güney’de genişlemek ve yazılımı üzerinde çalışmaya devam etmek için A serisini kullanmayı planlıyor. Left Lane Capital’in ötesinde, Project Solar, finansman turuna kimin katıldığını paylaşmayı reddetti ve onları “sektördeki stratejiler” olarak nitelendirdi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/05/online-only-home-solar-seller-bags-23m-pledging-dramatically-lower-prices/

Yorum yapın