Yaklaşan iOS 16, Nintendo Switch denetleyicisini ve Joy-Cons’ları destekler


Dört gözle beklenecek bir şey: Apple, Pazartesi günü iOS 16’yı duyurduğundan beri, geliştiriciler bu yılın ilerleyen saatlerinde piyasaya sürülmeden önce iOS 16 ile oynamaya başladı bile. Buldukları hoş bir sürpriz, Nintendo Switch denetleyicileri için resmi destek.

Apple cihazları, birkaç yıldır resmi olarak Xbox ve PlayStation denetleyicilerini destekleyerek, fiziksel düğmelerle mobil oyunları oynamak için daha güvenilir yollar sunuyor. Bu hafta, iOS 16 geliştirici önizlemesini çalıştıran geliştiriciler, Nintendo Switch Pro denetleyicisini ve iPhone’larla eşleştirilmiş Joy-Cons’ları gösteren ekran görüntüleri yayınladı. Nintendo denetleyicileriyle uyumluluk eklemek, Apple cihazlarına da sahip milyonlarca Switch sahibine yardımcı olacaktır.

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi, Joy-Cons’un bölünmüş doğasından bile yararlanıyor ve bu da onları mobil oyun için benzersiz bir şekilde kullanışlı hale getiriyor. Bir çift Joy-Cons, iOS 16 ile ayrı denetleyiciler olarak veya tek olarak senkronize edilebilir, böylece bir set, tek bir Apple cihazında iki oyunculu yerel eşleşmeleri etkinleştirebilir. Kullanıcılar, ekran görüntüsünü ve ana sayfa düğmelerini kısaca basılı tutarak tam ve bölünmüş Joy-Con modları arasında geçiş yapabilir.

Birinin Joy-Cons’u iPhone’un yan tarafına bağlayacak bir ek tasarlaması ve buna benzer bir deneyim yaratması muhtemelen an meselesidir. Omurga. Switch’iniz için zaten bir çift Joy-Cons’unuz varsa, bu size yaklaşık 100 $ kazandırabilir. Aksi takdirde, iki seçeneğin maliyeti yaklaşık olarak aynıdır. iOS geliştiricilerinin Joy-Cons’un hareket kontrollerini ve HD rumble’ı kullanarak oyunlar yapıp yapamayacağını düşünmek de ilginç.

Şimdiye kadar Nintendo, iOS JoyCon desteği hakkında yorum yapmadı.

Kaynak : https://www.techspot.com/news/94876-upcoming-ios-16-supports-nintendo-switch-controller-joy.html

Yorum yapın