Xperia 5 IV geliyor olabilir


Metal zemin üzerinde Sony Xperia 5 III

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL; DR

  • Sony, Xperia cihazı için 1 Eylül lansman etkinliğini duyurdu.
  • Şirket, Xperia 5 IV’ün geleceğini düşündüren kompakt bir form faktörüne işaret ediyor.

Sony, bu yılın başlarında amiral gemisi Xperia 1 IV’ü zaten piyasaya sürdü, ancak o sırada bir Xperia 5 IV görmemiştik. Şimdi, Japon üretici ilan edildi gelecek hafta yeni bir Xperia cihazı için bir etkinlik.

Lansman etkinliği 1 Eylül’de 03:00 ET’de (Japonya saatiyle 16:00) başlıyor, o halde ne beklemelisiniz? “Yaratıcı ol. Kompakt olun”, ekteki YouTube videosundan ve video açıklamasından bir satır okur. Başka bir deyişle, Xperia 5 IV neredeyse kesin olarak yolda.

Sony’nin Xperia 5 serisi, genellikle Xperia 1 serisine kıyasla şirketin cep dostu amiral gemisi serisidir. Son birkaç Xperia 5 cihazı, 6.5 inçlik bir panele sahip son birkaç Xperia 1 telefona kıyasla 6.1 inç ekran sunuyordu.

Xperia 5 IV hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

Göründüğü gibi, 2022’de de daha küçük bir form faktörü söz konusu olabilir. Xperia 5 IV FCC başvuruları 155,74 mm boyunda bir telefonu işaret edin. Karşılaştırıldığında, Xperia 1 IV 165 mm boyunda. Dosyalama ayrıca kablosuz şarjın ve 3,5 mm’lik bir bağlantı noktasının varlığına işaret ediyor.

Yeni akıllı telefon hakkında fazla bir şey bilmiyoruz, ancak Snapdragon 8 Plus Gen 1 SoC’nin Xperia 1 IV’ün değişken telefoto kamerasıyla birlikte ortaya çıkabileceği mantıklı. Xperia 5 serisinde genellikle Xperia 1 serisine kıyasla azaltılmış ekran çözünürlüğü, daha küçük bir pil ve 3D ToF kamera olmaması gibi birkaç kesinti vardır.

Aksi takdirde her şey 1 Eylül’de açıklanacak. Ancak Sony hayranlarının yeni akıllı telefonu almak için uzun yıllar beklemek zorunda kalmamasını umuyoruz.Kaynak : https://www.androidauthority.com/sony-xperia-5-iv-launch-date-3200770/

Yorum yapın