XM Cyber, sürekli uçtan uca siber güvenlik değerlendirme girişimi Cyber ​​Observer’ı satın aldısiber güvenlik firması XM Siber A.Ş.Kasım ayından bu yana Schwarz Group’a ait olan , sürekli uçtan uca siber güvenlik değerlendirme girişimini satın aldı Siber Gözlemci Ltd. açıklanmayan bir fiyat için.

2012 yılında kurulan Cyber ​​Observer, siber güvenlik araçlarının izlenme ve yönetilme şeklini basitleştirmek için tasarlanmış kritik bir kontrol izleme çözümü sunar. Şirketin platformu, devam eden izleme ve denetleme teknolojisinden yararlanarak iş kayıplarını ve denetim maliyetlerini azaltır.

Cyber ​​Observer, düzinelerce en popüler güvenlik aracını şirket içi güvenlik duruşu yönetimi, bir hizmet olarak yazılım güvenlik duruşu yönetimi ve bulut güvenliği duruşu yönetimi ile tek bir sezgisel arayüz üzerinden entegre eder. Arayüz, kuruluşların siber güvenlik duruşları, siber güvenlik en iyi uygulamaları, iş açısından kritik varlıkları güvence altına alma ve düzenleyici çerçevelere uyma ile uyumluluğu sürekli olarak izlemesini, yönetmesini ve sürdürmesini sağlar.

Cyber ​​Observer’ın platformu, kritik varlıkları riske atan açıkların ve zayıflıkların ve saldırıları önlemede başarısız olan güvenlik kontrol boşluklarının evrensel, sürekli bir görünümünü sağlamak için XM Cyber’e entegre edilecek. Ayrıca diğerlerinin yanı sıra ISO, NIST, GDPR, SWIFT ve PCI gibi standartlar için uyumluluk doğrulamasını ve raporlamayı otomatikleştirecektir.

İki platformun birleşimi, güvenlik ekiplerinin siber risklerini ve mevcut güvenlik kontrolleri ile tespit ve müdahale araçlarının herhangi bir anda bu tehditlere nasıl tepki verebileceğini görmelerini sağlayarak işin gerçek riskini yansıtıyor.

Birleşik çözümün özellikleri arasında, saldırganların kritik varlıklardan ödün vermek için yararlanabilecekleri güvenlik kontrol boşluklarını belirleme ve düzeltme yeteneği ve iyi yapılandırılmış ve işleyen siber güvenlik araçları (bulutta ve şirket içi) için sürekli kontrol doğrulaması yer alır.

Kombine çözüm ayrıca, güvenlik kontrol boşluklarının ve yanlış yapılandırmanın otomatik olarak düzeltilmesiyle genişletilmiş saldırı yolu önceliklendirmesi, sürekli uyumluluk ihlali ve birden çok güvenlik ürünü arasında ilişkilendirilen kritik uyarıları işaretleyen ve önceliklendiren güvenlik operasyonları merkezi verimliliği sunacaktır.

XM Cyber’in kurucu ortağı ve CEO’su Noam Erez yaptığı açıklamada, “Siber güvenlik riskine ilişkin farkındalık artmaya devam etse bile, saldırganlar gelişiyor ve kurumsal bir ağda yanlamasına hareket etmek için kullanılabilecek saldırı yollarından rutin olarak yararlanıyor” dedi. “Amacımız, güvenlik ekiplerine kurum içi, bulut ve SaaS sistemlerini kapsayan tam dahili ve harici saldırı yüzeyinde zayıflıklar, açıklar ve telafi edici güvenlik kontrolleri dahil olmak üzere güvenlik duruşlarını sürekli olarak kolayca anlama ve düzeltme yeteneği vermektir.”

Satın alırken, Cyber ​​Observer risk sermayesi finansmanında 12 milyon dolar topladı, göre Crunchbase. Yatırımcılar arasında Merlin International, SixThirty, Talis Capital ve Swarth Group yer alıyor.

Resim: Siber Gözlemci

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/06/27/xm-cyber-acquires-continuous-end-end-cybersecurity-assessment-startup-cyber-observer/

Yorum yapın