Wordle’ın yükseltilmiş Wordlebot’unda önerilen yeni bir başlangıç ​​sözcüğü var


New York Times birkaç yükseltme yaptı kelime asistan WordleBot, ve önerilen yeni bir başlangıç ​​sözcüğü içerir: SLATE. Daha önce CRANE’i tavsiye ediyordu, ancak şimdi isteyebilirsiniz kayrak bu yenisini repertuarınıza ekleyin.

bu NYT WordleBot’u Nisan ayında Wordle oyununuzu analiz etmenize yardımcı olacak bir “günlük arkadaş” olarak tanıttı ve WordleBot 2.0 ile ekip bazı değişiklikler yaptı. Daha büyük değişikliklerden biri, botun analizini artık Wordle çözümleri olarak bilinen beş harfli kelimelerin alt kümesiyle sınırlamaması – yani, daha çok tipik bir insan oyuncunun yapacağı gibi düşünüyor. Önceden, bot, hangi nedenle olursa olsun, olası Wordle çözümlerinden biri olmayan ve adaletsiz hissettirebilecek yasal bir kelimeyi tahmin ettiğiniz için sizi sert bir şekilde yargılayabilirdi. Şimdi, bot, oyuncuların makul bir şekilde tahmin edebileceğini düşündüğü yaklaşık 4.500 kelimelik kendi sözlüğüne sahip ve her birine bir çözüm olma olasılığını atadı, göre NYT’ler güncellemeler hakkında yayın.

Ayarlamaların bir sonucu olarak, önerilen başlangıç ​​kelimesi normal modda CRANE’den SLATE ve zor modda DEALT’tan LEAST olarak değiştirildi. Bu, teorik olarak, bilinen bir olası çözüm listesi yerine, kafanızın üstünde oynuyorsanız, SLATE veya LEAST’ın daha iyi başlangıçlar olduğu anlamına gelir. (CRANE veya DEALT’a bağlı olarak büyüdüyseniz, NYT ikisinin de hala mükemmel açıcılar olduğunu söylüyor. WordleBot kullanıcılarının yaklaşık dörtte biri bugün CRANE ile başladı, bu nedenle botun insanların oyunu üzerinde açıkça bir etkisi var.) NYT belirli bir tahminden elde edilen bilgiler için bir derecelendirme gibi bazı yeni istatistikler de ekledi.

Yükseltmelerin tümü oldukça kullanışlı görünüyor, ancak ne yazık ki WordleBot hala yalnızca ödeme yapan Times Oyunları, Haberler veya Tam Erişim aboneleri için kullanılabilir. Yine de aktif bir Wordle oyuncusuysanız, yeni bot bu aboneliklerden birine kaydolmak için cazip bir neden olabilir. Ayrıca, harika spor ayakkabıları var.

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/8/17/23310620/wordle-recommended-suggested-starting-word-wordlebot-2-0-slate-crane

Yorum yapın