Witcher 3 yeni nesil güncellemesi, ışın izleme, DLSS, fotoğraf modu, QoL geliştirmeleri içerir


Dört gözle bekleyecek bir şey: CD Projekt Red, PC ve mevcut nesil konsollar için bir yükseltme olarak iki yıl önce hit oyunu The Witcher 3 için büyük bir güncelleme yayınlayacağına söz verdi. Şirket şimdi, ışın izleme ve çeşitli yaşam kalitesi iyileştirmeleri dahil olmak üzere beklenen özellikler hakkında son ayrıntıları sağladı.

Witcher ve Cyberpunk geliştiricisi CD Projekt Red, bu hafta derinlemesine bir yayın gerçekleştirdi (aşağıda), açıklayıcı The Witcher 3 için önemli bir güncelleme hakkında ayrıntılar. İlk olarak 2020’de duyurulan yükseltme, hem PC hem de konsollardaki oyun sahiplerine ücretsiz olarak 14 Aralık’ta ulaşıyor.

Kullanıcıların fark edebileceği ilk değişiklik grafiklerdir. Stüdyo, ışın izlemeli küresel aydınlatma, ışın izlemeli ortam kapatma, iyileştirilmiş dokular, iyileştirilmiş karakter modelleri, daha iyi LOD mesafesi ve diğer görsel iyileştirmeler ekledi.

Yeni eklenen DLSS 3 (veya RTX 2000 veya 3000 GPU’ları olanlar için DLSS 2) ve FSR 2.1, daha ağır grafik ayarlarına rağmen kare hızlarını iyileştirmelidir. PlayStation 5 ve Xbox Serisi konsol kullanıcıları, 30 fps kalite ve 60 fps performans modları arasında seçim yapabilir.

Kontrollerde ve kullanıcı arabiriminde yapılan değişiklikler, kullanıcıların büyüleri değiştirmek gibi belirli oyun içi eylemleri daha hızlı gerçekleştirmesine olanak tanır. Harita işlevi, potansiyel olarak daha az sezgisel bir deneyim için daha fazla özelleştirme seçeneği alacak. Güncelleme ayrıca isteğe bağlı bir yakın plan kamera perspektifi ve bir fotoğraf modu da ekleyecek.

Yeniden piyasaya sürülen bazı eklemeler, CD Projekt Red’in ayarlamalarıyla topluluk yapımı modlara dayanıyor. Kıyafetler ve bir görev gibi güncellemedeki diğer içerikler, Netflix’in 2015 lansmanından bu yana en önemli oyun satış artışına neden olan The Witcher televizyon dizisine dayanıyor.

Witcher 3 daha önce yalnızca PC ve Nintendo Switch arasında çapraz ilerleme sunuyordu, ancak güncelleme özelliği PlayStation ve Xbox sürümlerine genişletiyor. Artık oyuncular kaydedilen ilerlemelerini tüm platformlar arasında aktarabilecekler. Güncelleme ayrıca birkaç belirli görev için hata düzeltmeleriyle birlikte gelir.

The Witcher 3 Complete Edition, CD Projekt Red’in yakın zamanda duyurduğu birkaç projeden sadece biri. Ekim ayında şirket, Cyberpunk 2077’nin devamı niteliğindeki bir oyunu ve önümüzdeki yıllarda beş Witcher oyunu daha yayınlamayı planladığını belirtmişti. Fool’s Theory tarafından geliştirilen ilk Witcher oyununun yeniden yapımı, Unreal Engine 5’teki macerayı yeniden inşa ediyor. Bu nedenle, BioWare’in 15 yaşındaki Aurora Engine’ine göre çok büyük bir gelişme olmalı.Kaynak : https://www.techspot.com/news/96758-cdprojekt-red-shares-details-witcher-3-december-14.html

Yorum yapın