Wingcopter, iddialı Afrika dağıtımından önce 42 milyon dolar daha artırdı – Teknolojik Haberler


Mayıs ayının ortalarında, Wingcopter, önümüzdeki yarım on yıl içinde 12.000 sabit kanatlı İHA’sını Sahra Altı Afrika’da konuşlandırmak için son derece iddialı bir plan duyurdu. Drone teslimat pazarları söz konusu olduğunda, altyapı sorunları nedeniyle genellikle ulaşılması zor olabilecek uzak bölgelerdeki kullanıcıları hedeflemek kesinlikle mantıklı.

Böyle bir proje elbette çok fazla kaynak gerektirecek, ancak neyse ki Alman startup, 42 milyon dolarlık bir finansman turunu duyurdu. A Serisi uzantısı, Wingcopter’in bugüne kadar 60 milyon doların üzerine çıkmasını sağlıyor. Alman perakende firması REWE Group ve Salvia ve XAI teknolojileri tarafından yönetildi.

REWE buradaki en ilginç yatırımcı. Şirket, Avrupa’da 12.000’den fazla bakkal işletmektedir ve böyle bir anlaşma, Wingcopter’in büyük 198 sisteminin şimdiye kadar odaklandığı tıbbi malzeme dağıtımından daha fazlasını yapması için ilginç kullanımlara işaret ediyor, ancak böyle bir dağıtımın özellikleri henüz açıklanmadı. . Afrika ve Avrupa’yı gözetlemeye ek olarak, Wingcopter’in sistemi, hızla genişleyen ayak izi nedeniyle ABD’ye baktığı için yakın zamanda FAA tarafından onaylandı.

Resim Kredisi: kanat helikopteri

Yakın vadede finansman, drone için yeni özellikler geliştirmenin yanı sıra şirketin çalışan sayısını 80 artırmaya gidecek.

“Wingcopter’de hayat kurtarmak ve iyileştirmek için verimli ve sürdürülebilir drone çözümleri yaratıyoruz. Bunun için daha önce var olmayanı inşa eden tutkulu öncüleri işe alıyoruz” dedi. Artan gelirle birleşen yeni finansman, bizi sektör lideri drone teslimat çözümümüzü dünya çapındaki müşterilerimizle birlikte sunmak için mükemmel bir konuma getiriyor.”

Haber, Amazon ve Alphabet’e ait Wing dahil olmak üzere daha büyük şirketler teslimat denemelerini hızla genişletirken geliyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/22/wingcopter-raises-another-42m-ahead-of-ambitious-africa-deployment/

Yorum yapın