Wingcopter, Afrika genelinde 12.000 drone dağıtmayı planlıyor – Teknolojik Haberler


Wingcopter bu hafta Continental Drones ile Sahra Altı Afrika’da 49 ülkeyi kapsayan büyük bir dağıtım ağı kurmak için tasarlanmış bir ortaklık duyurdu. Anlaşma, önümüzdeki 5 yıl boyunca 12.000 Wingcopter’in 198 drone sistemini dağıtma gibi yüksek bir hedefi belirliyor.

Drone teslimatı, Amazon da dahil olmak üzere bir dizi şirket için büyük ölçüde başlangıç ​​dışı olmuştur. Alphabet’s Wing gibi diğerleri sınırlı pazarlarda bir miktar başarı elde etmiş olsa da, diğerleri arasında etkinlik, tıkanıklık ve düzenleme hakkında birçok soru var. Uzun zamandır bu tür teknolojilerin, geleneksel altyapı sorunlarının teslimat için gerçek engeller oluşturduğu uzak bölgelerde daha anlamlı olabileceğini öne sürdük.

Afrika’daki çeşitli bölgeler, aşılar, ilaçlar, laboratuvar örnekleri ve diğer önemli tıbbi malzemeler dahil olmak üzere önemli kaynaklara potansiyel olarak daha hızlı erişim sağlayan dronlar ile böyle bir sunum için kesinlikle mantıklı. Şirket halihazırda ABD ve Malavi’deki hastanelerle ortaklık kurdu ve gıda gibi farklı dağıtım kategorilerine genişlemeyi planlıyor.

Resim Kredisi: kanat helikopteri

“Ukrayna’daki savaşın tetiklediği Afrika kıtasında baş gösteren gıda kriziyle birlikte, insansız hava aracı dağıtım ağlarının Sahra Altı Afrika’daki tüm ülkelerdeki insanlara gıdayı bulunduğu yere götürerek getirebileceği büyük potansiyel ve güçlü sosyal etki görüyoruz. CEO Tom Plümmer Teknolojik Haberler’a en çok ihtiyaç duyduğunu söyledi. “Özellikle altyapısı zayıf olan uzak bölgelerde ve ayrıca kuraklık ve diğer salgınlardan etkilenen bölgelerde, Wingcopter’in teslimat uçakları bir hava köprüsü inşa edecek ve tam olarak ihtiyaç duyulan yere bir vinç üzerinde gökyüzünden yiyecek sağlayacak.”

Wingcopter, 2017 yılında Plümmer, Jonathan Hesselbarth ve o zamanlar üniversite öğrencilerinden oluşan üçlü Ansgar Kadura tarafından kuruldu. Geçen yılın başlarında, önceden önyüklenen şirket, Silicon Valley VC Xplorer Capital tarafından yönetilen 22 milyon dolarlık bir A Serisi duyurdu. Girişimin birincil teklifi, 13 pound yükü 68 mil’e kadar taşıyabilen büyük bir sabit kanatlı drone olan Wingcopter 198. Sistem, tek bir uçuşta birden fazla teslimat gerçekleştirmeyi mümkün kılan üç ayrı paketi bırakabilir.

Drone’lar, aynı anda 10 sisteme kadar izleyebilen ve uçabilen pilotlar tarafından uzaktan kontrol ediliyor. Emisyonlar, geleneksel kara taşımacılığından daha fazla verimlilik sunan elektrik sistemleri ile buradaki diğer büyük satış noktasıdır.

“İlk filolar kanat helikopteri teslimat drone’ları 2023’ün ilk çeyreğinde teslim edilecek. Continental Drones’un ana şirketi Atlantic Trust Holding, 20 yılı aşkın bir süredir Afrika kıtasında faaliyet gösteriyor ve kapsamlı iş deneyimine ve yerel zorluklarla ilgili samimi bilgiye güvenebilir,” dedi Plümmer. “kanat helikopteri drone teknolojisi sağlayıcısı olarak hareket edecek ve distribütörü olacak Continental Drones’u destekleyecektir. kanat helikopteriteslimat uçağı.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/19/wingcopter-details-plans-to-deploy-12000-drones-across-africa/

Yorum yapın