Windows’ta sorun mu var? Destek seçenekleriniz var


Sonunda Microsoft’tan bir Windows güncellemesi yüklemeyi başardınız ve bir sorun var. Destek ve yardım için nereye gidiyorsunuz?

Kısa cevap: bağlıdır.

Enterprise müşterisiyseniz ve iş bilgisayarınızla (ister ofiste ister uzakta) bir sorununuz varsa, sizin için atanmış bir BT yöneticisi veya yardım masası olmalıdır. Ya yardım masasını ararsınız ya da bir sorun bileti açarsınız ve biri size geri döner. Genellikle, bilgisayarınıza uzaktan bağlanmak ve neler olup bittiğini görmek için araçlara sahiptirler. Sorun makineniz çözülemeyecek kadar ciddiyse, sizin için yeni bir Windows kopyası dağıtmak için yeni bir bilgisayar dağıtır veya Otomatik Pilot gibi araçlar kullanarak PC’nizin görüntüsünü değiştirirler.

Microsoft ile Premier destek sözleşmesi olan büyük bir şirkette çalışan bir BT yöneticisiyseniz, büyük olasılıkla şirketle bir destek bileti açmak için yerleşik bir süreciniz vardır. Sorunlarınız için özel bir irtibat kişiniz bile olabilir.

Ancak bu kadar özel kaynaklara sahip olmayan bizler için seçenekleriniz nelerdir? Bu, hangi Windows sürümünü çalıştırdığınıza bağlıdır.

Son zamanlarda Microsoft Program Yöneticisi Aria Carley aşağıdakileri tweetledi:

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.Kaynak : https://www.computerworld.com/article/3664076/trouble-with-windows-you-have-support-options.html#tk.rss_all

Yorum yapın