Windows için iCloud Kullanıcıları Rastgele Yabancıların Aile Fotoğraflarını Aldıklarını Bildiriyor


Bu site, bu sayfadaki bağlantılardan bağlı kuruluş komisyonları kazanabilir. Kullanım Şartları.

(Resim: Windows)
Çok sayıda Windows için iCloud kullanıcısı, bulut tabanlı fotoğraf depolamayla ilgili tuhaf bir sorun bildiriyor: Rastgele yabancı ailelerin resimlerini alıyorlar. Geçen hafta, birkaç kullanıcı MacRumors Forumlarına, fotoğraflarının bir başkasının fotoğraflarıyla değiştirildiği ürkütücü durumlardan şikayet eden gönderiler gönderdi.

Felaket Perşembe günü, bir kullanıcı gönderildi videolarının bozuk olduğunu ve tarama çizgileri olan siyah ekranlar gösterdiğini iCloud forumuna bildirdi. Bazı durumlarda, videoların kullanıcının kendi iCloud hesabının dışından fotoğraflarla değiştirildiği bildirildi. Kullanıcı, “Hayatımda hiç görmediğim diğer insanların ailelerinin fotoğrafları, futbol maçları ve diğer rastgele fotoğraflar bana gösterildi” diye yazdı. “Açıkçası bu son derece endişe verici ve iCloud’u kullanırken kendimi tam olarak güvende hissettirmiyor.”

Kullanıcı, sorunu ikisi Windows 11 Pro çalıştıran, diğeri Windows 10 Pro kullanan toplam üç bilgisayarda çoğaltabildiklerini söyledi. Sadece birkaç gün içinde, diğer kullanıcılar benzer sorunları bildirmek için gönderiye yorum yaptı. Orijinal fotoğrafları – Windows için iCloud’da görüntülemeyi amaçladıkları – iPhone 13 Pro ve iPhone 14 Pro modelleriyle çekilmişti ve benzer şekilde kayıptı. Onların yerine başkalarının çocuklarının ve diğer zararsız şeylerin fotoğrafları vardı.

Windows için iCloud, yalnızca Apple’ın sözde güvenlik ihlalini daha da kötüleştiren fotoğraf ve videoların evi değildir. (Resim: Windows)

Bir filmde bu büyük, ustaca bir şaka olurdu. Ancak bu gerçek hayat ve kullanıcılar kendi güvenlikleri ve aileleri için endişeleniyor. Masum bir aile fotoğrafı veya dün geceki akşam yemeğinin anlık görüntüsü, başka birinin ekranında görünerek hayatınızı değiştirmeyecek, ancak Windows için iCloud’un kullanıcıların dosyalarını yeniden dağıttığı iddia edilen sonuçları çok büyük. Birinin kişisel veya profesyonel hayatını tehdit etmek için yalnızca bir yanlış yerleştirilmiş özel fotoğraf yeterlidir; Bu güvenlik hatası gerçekten gerçekse, Apple önümüzdeki aylarda çirkin bir dava ile karşı karşıya kalabilir.

Bu, özellikle Apple’ın kullanıcıların endişelerine verdiği yanıt dikkate alındığında geçerli olabilir. Windows için iCloud sıkıntılarını MacRumors’ta paylaşan birkaç kişi, Apple’a ulaşmaya çalıştıklarını, ancak hemen reddedildiklerini söyledi. Güvenliğinin rakiplerinden üstün olduğu konusunda bu kadar ısrarcı olan bir şirket için bu pek iyiye işaret değil.

Şimdi Oku:

Kaynak : https://www.extremetech.com/internet/341096-icloud-for-windows-users-report-receiving-random-strangers-family-photos

Yorum yapın