Wheelocity, Hindistan’da taze ticaret için tedarik zinciri ağı için 12 milyon dolar artırdı – Teknolojik Haberler


Hindistan’daki hızlı ticaret platformları için taze gıda tedarik eden erken aşama bir tedarik zinciri girişimi olan Wheelocity, ürün tekliflerini genişletmeye ve işgücünü genişletmeye hazırlanırken yeni bir finansman turunda 12 milyon dolar topladı.

Başlangıç, Lightspeed India Partners’ın yüzde 80 öz sermaye ve yüzde 20 girişim borcunun bir karışımı olan A Serisi finansmanına öncülük ettiğini söyledi. Anicut Capital ve birkaç diğer yatırımcı da tura katıldı.

Eylül 2021’de kurulan, Tekerleklilik hızlı ticaret firmalarına taze gıda tedarik zinciri sağlar. Başlangıç, tedarik zinciri ağının toplama merkezlerini, yerine getirme ve dağıtım merkezlerini, son mil merkezlerini, karanlık mağazaları ve lojistiği entegre ettiğini söylüyor.

Wheelocity’nin müşterileri arasında Swiggy’s Instamart, Flipkart destekli Ninjacart, Google destekli Dunzo ve Zomato’dan Blinkit yer alıyor.

Wheelocity’nin kurucusu ve CEO’su Selvam VMS bir telefon görüşmesinde, “Bir kategori olarak taze ticaret, son 2000 yılda çok geleneksel bir şekilde faaliyet gösteriyor” dedi. “Yani, onu teknolojiye uygun hale getiriyoruz ve envanter yönetimine çok fazla görünürlük kazandırıyoruz.”

Chennai merkezli girişim, müşterilerin teknoloji tabanlı tedarik zinciri ağını kullanarak yedi günden daha kısa bir sürede yeni şehirlerde operasyonlarını başlatabileceklerini iddia ediyor.

Wheelocity şu anda ilk yedi şehir de dahil olmak üzere 12’den fazla şehirde faaliyet gösteriyor ve her gün 700 tona yakın meyve ve sebze tedarik ediyor. Önümüzdeki altı ay içinde diğerlerinin yanı sıra ürün, teknoloji ve operasyonlardaki rolleri genişletmeyi planlayan 350’den fazla üyeden oluşan bir ekibe sahip.

Wheelocity işine meyve ve sebzelerle başlasa da, o zamandan beri süt ürünleri, deniz ürünleri, et ve kümes hayvanları gibi alanlara genişledi.

Başlangıç, önümüzdeki 12 ay içinde Hindistan’da 30’dan fazla şehre ulaşmayı hedefliyor.

Finansman turundan önce Wheelocity önyüklendi. VMS, Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, kurucu ortaklar Amresh Singh ve Senthil Kumar’ın yanı sıra VMS’yi içeren kurucu ekibin işe 6.30.000-7.50.000 dolar yatırım yaptığını söyledi.

Rahul Taneja, “Hindistan’daki taze tedarik zincirini çözmek çok büyük bir sorun ve Wheelocity’de, ülkede taze ticaret için raylar oluşturarak müşterileri için anlamlı bir fark yaratmaya kendini adamış, misyon odaklı bir ekip gördük,” dedi. Lightspeed’de ortak, bir açıklamada.

Wheelocity, gıda israfını azaltmak ve ortadan kaldırmak için çiftlik yan operasyonlarında yeni ürün teklifleri oluşturmak ve teknoloji destekli tedarik zincirleri oluşturmak için bağış toplamayı planladığını söyledi. Ayrıca Nesnelerin İnterneti (IoT) tabanlı paketleme birimleri, yapay zeka tabanlı iş çözümleri ve depo/lojistik otomasyonu inşa ediyor.

Anında ticaret, Hindistan’da hızlı ilerlemeler sağlıyor. Swiggy’nin Instamart’ı ve Y Combinator destekli Zepto, pandemi sırasında ortaya çıkan uzaydaki liderler arasında yer alıyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/11/wheelocity-raises-12-million-for-its-supply-chain-network-for-fresh-commerce-in-india/

Yorum yapın