WhatsApp yerel macOS istemcisini herkese açık beta sürümünde yayınladı • Teknolojik Haberler


WhatsApp, Apple Silicon ile uyumlu yerel macOS uygulamasını herkese açık bir beta sürümünde yayınladı. Apple’ın kendi çipi ile macOS 11 Big Sur veya daha yeni bir sürüme sahip Mac çalıştıran kullanıcılar, test sürümünü indirebilecek. Ayrıca, şirketin iPadPOS’u taşıma programı olan Apple Catalyst ile oluşturulmuş uygulamaları çalıştırabilen Intel Mac’leri olan kişiler de bu yerel uygulamayı kullanabilecektir.

Gibi WABetaBilgisi bildirildiğine göre, uygulama ilk olarak geçen Temmuz ayında sınırlı test için piyasaya sürüldü. O zamanlar, kullanıcılar onu Apple’ın test platformu Testflight’tan almak zorundaydı. Bu nedenle, yalnızca belirli sayıda kişi uygulamayı deneyebilir.

Şimdiye kadar, Mac kullanıcıları şu amaçlar için WhatsApp’a güvenmek zorundaydı: web veya web tabanlı WhatsApp istemcisi. Her ikisi de performans veya tam özellikli bir deneyim elde etmek açısından ideal değil.

Yeni yerel istemci hala beta aşamasında olduğundan bazı sorunlar olabilir. Kullanıcılar, sol alt köşedeki hata simgesine tıklayarak bu aksaklıkları bildirebilirler.

Görsel Kaynakları: Naber

Kararlı bir sürüm hakkında daha fazla ayrıntı için Meta’ya ulaştık ve yanıt alırsak hikayeyi güncelleyeceğiz.

WhatsApp, masaüstü uygulamalarını ilk olarak 2016’da piyasaya sürdü, ancak Apple’ın 2020’de değişen işlemcisindeki değişiklikle, yerel istemci eksik parçaydı. 2021’de WhatsApp, kullanıcıların telefonları internete bağlı olmasa bile mesaj alabilmeleri için tek bir hesaba bağlanan çoklu cihazı test etmeye başladı.Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/24/whatsapp-releases-its-native-macos-client-in-public-beta/

Yorum yapın