WhatsApp, yeni Çağrı Bağlantısı özelliğini kullanıma sunacak; işte ona nasıl erişilir- Technology News, Firstpost


WhatsApp’taki aramalar, sevdiklerinizle iletişim kurmak için uygun bir yöntemdir, ancak biri sizi eklemedikçe bir aramaya katılamazsınız. Meta’ya ait şirket, Çağrı Bağlantıları adlı yepyeni bir arama özelliğini kullanıma sunmaya başladı. Kullanıcılar, herhangi bir WhatsApp çağrısına katılmak için sadece bağlantıya (URL) tıklayarak bu işlevi kullanabilir.

Kullanıcılar bunu bir bağlantı oluşturup arkadaşlarına, ailelerine ve diğer çağrı katılımcılarına göndererek gerçekleştirebilir. WhatsApp Çağrı Bağlantılarının görüntülü arama özellikleri, Zoom, Microsoft Teams ve Google Meet tarafından sunulanlarla karşılaştırılabilir.

Arama davetleri için Arama Bağlantılarını kullanmanın en iyi yanı, kişi listenizde olmayan katılımcıların, yöneticinin telefon numaralarını kaydetmesine gerek kalmadan aramaya katılabilmesidir. Ancak, görüntülü arama konferansını etkinleştirme olasılığı daha yüksek olan uygulamaların aksine, arama yapmak için Arama Bağlantılarını kullanabilmeniz için WhatsApp’ın indirilmesi gerekir. Çağrı Bağlantısı, Çağrılar sekmesinden oluşturulabilir.

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg’e göre, Arama Bağlantıları seçeneği şu anda bazı kullanıcılar için kullanıma sunuluyor ve tamamlanması birkaç gün veya bir hafta sürebilir. Ayrıca, WhatsApp’ın geliştirme ekibinin 32 kişiye kadar güvenli bir şekilde şifrelenmiş görüntülü aramayı test ettiğini ve bununla ilgili daha fazla bilginin yakında açıklanacağını açıkladı.

WhatsApp’ta Çağrı Bağlantıları oluşturma adımları:

  • Apple Store veya Google Play Store’a göz atarak WhatsApp uygulamanızı güncelleyin.
  • WhatsApp uygulamanızı açtıktan sonra “Aramalar” sekmesine gidin.
  • “Çağrı Bağlantısı Oluştur” seçeneği yalnızca bu özelliğe erişiminiz varsa kullanılabilir.
  • “Çağrı Bağlantısı Oluştur”u seçtiğinizde, WhatsApp diğer kullanıcılarla paylaşmanız için bir çağrı bağlantısı oluşturur.
  • Bağlantıyı kopyalamalı ve istediğiniz kişilerin sohbet penceresine koymalısınız.

Yeni Çağrı Bağlantıları işlevi özellikle önemli değildir, ancak arayanları manuel olarak eklemekten kaçınmak istiyorsanız yararlı olabilir. Bağlantıyı kolayca gönderebilirsiniz ve onu alan diğer kişiler aramaya katılabilir.

Kaynak : https://www.firstpost.com/tech/how-to/whatsapp-to-roll-out-new-call-link-feature-heres-how-to-access-it-11349131.html

Yorum yapın