WhatsApp, Herkes İçin Bir Apple Silicon Mac Uygulaması Beta Sürümü Sunuyor


WhatsApp, Mac uygulamasının beta sürümünü Apple silikon desteğiyle herkesin indirebileceği hale getirdi.

Uygulama daha önce yalnızca TestFlight beta sürümünde olanlar tarafından kullanılabiliyordu, ancak şimdi WhatsApp web sitesi aracılığıyla doğrudan indirilebiliyor.

Yeni Apple silikon uygulaması, Meta’nın sahibi olduğu şirketin bir süredir üzerinde çalıştığı uygulamadır ve Apple’ın M1 ve M2 Mac’lerinde öykünmeye gerek kalmadan yerel olarak çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, WhatsApp’ın uygulamanın yerel bir sürümünü ilk kez kullanıma sunması, önceki sürüm Rosetta emülasyonu aracılığıyla çalışıyor.

Yerel bir Apple silikon platformuna geçiş, WhatsApp’ın daha az sistem kaynağı kullanırken daha hızlı yanıt vermesini ve tüm panoda daha iyi çalışmasını sağlamalıdır. Bununla birlikte, yalnızca Apple’ın kendi çiplerini çalıştıran makinelerde çalışacak, bu nedenle Intel Mac’i olan herkesin bunun yerine eski uygulamayı kullanmaya devam etmesi gerekecek.

Mevcut Apple silikon yongaları M1, M1 Pro, M1 Max ve M1 Ultra’nın yanı sıra daha yeni M2, M2 Pro ve M2 Max’i içerir.

(Resim: WaBeta Bilgisi)

isteyenler indirmek yeni beta onu doğrudan WhatsApp web sitesinden alabilir, ancak bunun hala bir beta olduğunu ve geliştirme devam ederken hataların beklenebileceğini unutmayın. Bununla birlikte, Apple silikon WhatsApp uygulaması herkese bitmiş bir ürün olarak sunulmadan önce bu hataların umarız bastırılması gerekir.

Şuraya da göz atmak isteyebilirsiniz:

bizi takip edebilirsiniz twitterveya instagramve hatta bizim gibi Facebook Sayfası Microsoft, Google, Apple ve Web’deki en son gelişmelerden haberdar olmak için.

Kaynak : https://www.redmondpie.com/whatsapp-rolls-out-an-apple-silicon-mac-app-beta-for-all/

Yorum yapın