WhatsApp artık profil resminizi ve ‘Son görülme’ durumunuzu belirli kişilerden gizlemenize izin veriyor – Teknolojik Haberler


Naber ilan edildi Bu hafta, kullanıcıların profil fotoğraflarını, “Son görülme” durumlarını ve kişi listelerinden kimlerin görebileceğini seçme olanağını kullanıma sunuyor. Resmi lansmandan önce, yeni gizlilik ayarı, sınırlı bir betanın parçası olarak belirli kullanıcılar için mevcuttu.

Şimdiye kadar, kullanıcıların profil fotoğraflarını kimlerin görebileceğine, hakkında ve Son görülme durumuna karar vermek için seçebilecekleri üç gizlilik seçeneği vardı. Seçenekler şunlardı: herkes, bağlantılarım ve hiç kimse. Şimdi, “Şunun dışında kalan kişilerim…” başlıklı dördüncü bir seçenek var. Bu yeni seçenekle, kişilerinizdeki belirli kişilerin profil fotoğrafınızı, hakkında ve Son görülme durumunu görmesini engelleyebilirsiniz. Son görülme durumunuzu diğerlerinden gizlemeyi seçerseniz, onlarınkini de göremeyeceğinizi belirtmekte fayda var.

Yeni gizlilik seçeneği artık tüm dünyadaki tüm iPhone ve Android kullanıcılarına sunuluyor. Hesap ayarlarınızdaki gizlilik bölümüne giderek bunlara erişebilirsiniz.

WhatsApp bu hafta, grup aramaları için yeni özellikler de sunduğunu duyurdu. En önemlisi, uygulama artık bir aramada belirli kişileri sessize almanıza veya mesaj göndermenize izin veriyor. Uygulama ayrıca, daha fazla kişinin büyük aramalara katıldığını kullanıcıların görmesini kolaylaştırmak için yeni bir yararlı gösterge ekledi.

Bu yeni özelliklerin lansmanı, WhatsApp’ın bu haftanın başlarında, kullanıcıların konuşma sohbet geçmişlerini, fotoğraflarını, videolarını ve sesli mesajlarını Apple’ın Move to iOS uygulaması aracılığıyla Android’den iPhone’a aktarma yeteneği eklediğini duyurmasıyla geldi. Bu genişlemeden önce, kullanıcıların yalnızca sohbetleri iPhone’dan Android’e aktarma seçeneği vardı. WhatsApp verilerini Android’den iPhone’a aktarma özelliği şimdi beta olarak sunuluyor.

WhatsApp verilerini bir iPhone’dan diğerine veya bir Android’den diğerine aktarmak kolay olsa da, kullanıcılar Android’den iPhone’a geçerken zor geçici çözümler bulmak zorunda kaldılar. Yeni araç bu sorunu çözecek ve geçiş yapmayı çok daha kolay hale getirecek.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/17/whatsapp-hide-profile-picture-last-seen-status/

Yorum yapın