Web3 hızlandırıcı Alliance DAO’nun demo gününden en yeni kripto üreticileriyle tanışın – Teknolojik Haberler


Görünüşe göre her demo günü sona erdiğinde, köşede bekleyen yeni bir tane var – ve bildiğiniz gibi, Teknolojik Haberler onları korumaya yabancı değil.

Çoğu zaman bu etkinlikler, Silikon Vadisi merkezli geleneksel tohum aşaması teknoloji şirketleriyle doldurulur. Ancak bugün, bir web3 hızlandırıcı ve oluşturucu topluluğu olan Alliance DAO için en son kohorta katılan yeni bir kripto projeleri dalgası ve ekiplerinin demo gününü vurguluyoruz.

Alliance DAO’nun temel katkılarından Qiao Wang, etkinlik sırasında programın 10 hafta boyunca yılda üç kez kohortlara sahip olduğunu söyledi. “Sadece bir fikri olanlardan milyar dolarlık şirketlere kadar her aşamadan yeni başlayanlar grubumuza katıldı.”

Hızlandırıcı, kohorta rehberlik etmek için Polygon Studios CEO’su Ryan Wyatt ve Axie Infinity’nin kurucu ortağı Jeff “Jiho” Zirlin gibi danışmanlar ve konuşmacılar topladı.

Kohorta 24 takım alınırken, sadece 16 takım mezun oldu. Ekiplerin yaklaşık dörtte üçü NFT’lere, altyapıya veya merkezi olmayan finansa (DeFi) odaklanırken, ekiplerin çoğunluğu Ethereum, Polygon ve Solana katman 1 blok zincirleri üzerine inşa ediyor.

Kohortun tezleri, pazar odaklı DeFi, müşteri odaklı sosyal protokoller, koordinasyon mekanizmaları olarak belirteçler, tüm katmanların ademi merkeziyetçiliği, tüketici ürünlerinin ayrıştırılması, risk havuzlama mekanizmaları olarak DAO’lar vb.

Firma Adı: lulo

Ne yapar: Krediler için merkezi olmayan sipariş defteri

Kurucular: Daniel Garay, Jesse Brauner

Aşama: Tohum yuvarlak

Konu: Lulo, izinsiz bir şekilde küresel bir likidite katmanı oluşturmak için sipariş defteri teknolojisini kullanmayı amaçlayan bir DeFi kredi altyapısıdır. Kullanıcıların DeFi protokollerini küresel kredi platformlarıyla entegre edebilmeleri için “hizmet olarak likidite” sağlar. Birleştirilmiş riski ortadan kaldırarak, borç verenlerin ve borç alanların kredileri için rekabetçi oranlar alabileceklerini, böylece bir borç-mevduat marjı olmadığını iddia ediyor.

Firma Adı: LiquiFi

Ne yapar: Web3 için Carta

Kurucular: Oliver Tang, Robin Ji

Aşama: Tohum yuvarlak

Saha: LiquiFi, Ethereum, Avalanche, BNB Chain, Polygon, Solana ve diğerleri dahil olmak üzere tüm büyük blok zincirlerinde web3 ürünleri ve varlıkları için token hakedişini ve işlemlerini otomatikleştirmeyi amaçlamaktadır. Kurucu ortak Robin Ji, neredeyse tüm web3 ürünlerinin jeton ödülleri sunduğunu, ancak jetonları izleyen ve aktaran tüketiciler ve şirketlerin acı verici, riskli ve ölçeklenemez olabileceğini söyledi. LiquiFi, birkaç kez denetlenen akıllı sözleşmeleri ve kullanıcıların yatırımlarını takip etmelerini sağlayan bir arayüz aracılığıyla tüm tokenlerin zirvesinde kalmayı hedefliyor. Ji, “Strateji, diğer şirketlerin zorunda kalmaması için tüm trendlerin üstünde kalıyor” dedi. “Ne kadar zorsa, bu soruna odaklanmak için o kadar özel bir sağlayıcıya ihtiyacınız var.” Şirket bugüne kadar bir tohum turunda 5 milyon dolar topladı.

Firma Adı: dostum.

Ne yapar: NFT’lerin üstünde özel sosyal kulüpler

Kurucular: Chris Tam, Shuguo Yang, Wallace Wong

Aşama: Tohum yuvarlak

Saha: Kurucu ortak Chris Tam, NFT pazarının patladığını ve onları çevreleyen toplulukların geliştiğini söyledi. Ancak, Twitter veya Discord gibi bugün iletişim için mevcut olan mevcut Web 2.0 platformları, alakasız içerik ve spam nedeniyle “çalışmıyor” dedi Tam. Bu başlangıç, NFT’lerin üzerinde sosyal kulüpleri barındırabilen bir uygulama geliştirmeyi amaçlıyor, böylece sahipler kripto cüzdanları aracılığıyla topluluklara bağlanabiliyor. Bireyler sohbet edebilir, oy kullanabilir, etkinliklere katılabilir ve aynı NFT koleksiyonlarında yer alan diğer kişilere platform aracılığıyla yaşam tarzlarını sergileyebilir. Daha önce Sequoia Capital, Alliance DAO, Xoogler ve diğerlerinden bir tohum öncesi tur aldı.

Firma Adı: PwnedNoMore

Ne yapar: Kod incelemelerini otomatikleştiren beyaz şapkalar

Kurucular: Wen Xu, Conan Zhou

Aşama: Tohum öncesi

Konu: PwnedNoMore, beyaz şapkalı bilgisayar korsanları tarafından oluşturulan ve diğer bilgisayar korsanlarının web3 ekosistemi için araçlar ve korumalar oluşturmasına yardımcı olmayı amaçlayan merkezi olmayan özerk bir organizasyondur (DAO). Şu anda Solana tabanlı projeler için hazır olan ve Ağustos ayında Ethereum ile uyumlu bir tane başlatmayı planlayan tam otomatik bir hata avlama motoru geliştiriyor. DAO’daki bilgisayar korsanları, altı DEF CON CTF kazananı içeriyor. PwnedNoMore’un iş ortağı Mike Yan, bugüne kadar 1.100’den fazla istismar bildirdiğini ve 650 milyon doların üzerinde risk altındaki fonu koruduğunu söyledi. Alliance DAO, dao5, IDEO CoLab ve melek yatırımcılardan sermaye topladı.

Firma Adı: Deri

Ne yapar: Kazanmak için izle

Kurucular: Niko Cunningham, Shaminda Subasingha, Jason Kılıç

Aşama: Tohum

Saha: Leather, insanların televizyonda izledikleri her şeyi gerçek zamanlı olarak analiz etmeyi ve ödüllendirmeyi amaçlayan bir “kazanmak için izle” mobil hizmetidir. Leather’ın kurucu ortağı Niko Cunningham, Netflix ve Apple TV gibi büyük yayın hizmetlerinin daha hedefli ve kişiselleştirilmiş içerik oluşturmak için içerik bütçelerine her yıl milyarlarca dolar harcadığını söyledi. “O odada kimin olduğu ya da gerçekten kimin girdiği hakkında fazla bir şey bilmiyoruz. [to a show] ya da gerçekten kimin umurunda.” Leather, kullanıcıların token ödülleri ve Leather ürünlerinin mülkiyeti karşılığında tüketim ve etkileşim verilerini üçüncü taraflarla paylaşmasına izin vererek bu sorunu çözmeyi amaçlıyor.

Firma Adı: Filmin

Ne yapar: Merkezi olmayan bilgi işlem için AWS

Kurucular: Vukasin Vukoje

Aşama: Tohum

Konu: Filmine, Alt Labs tarafından desteklenmektedir ve Filecoin madencilerinin işlerini büyütmelerine yardımcı olmak için merkezi olmayan bilgi işlem için AWS olmayı amaçlamaktadır. Şirket, merkezi olmayan bir depolama ağı olan Filecoin’e odaklanıyor ve diğer şeylerin yanı sıra Filecoin madenciliğine daha verimli bir yöntemle yardım etmek istiyor. Madencilere, bir filecoin depolama sağlayıcısı keşif aracı olan Filmine ağı Filgram aracılığıyla 10 kat daha fazla ödül kazanma yeteneği sağlamayı hedefliyor.

Firma Adı: Lejyon DAO

Ne yapar: Profesyonel oyuncular için Tokenized Union

Kurucular: Alex Beliankin, Alex Anikin

Aşama: Tohum

Konu: Legion DAO, tam zamanlı oyuncuların hobilerinden jetonlu birlikler aracılığıyla para kazanmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Oyuncuları koç olmaları için eğiterek ve iş sözleşmelerini standartlaştırarak oyun topluluğunu geliştirmeyi planlıyor. Legion DAO CEO’su Alex Beliankin, bugüne kadar 100 profesyonel katılımcısı, 3.000 NFT üyeliği ve önümüzdeki iki yıl içinde 2,5 milyon dolarlık geliri olduğunu söyledi.

Firma Adı: klik

Ne yapar: Web 2.0 verileri için Oracle

Kurucular: Kevin Yu, Jaden Yan

Aşama: Tohum

Konu: Clique, Web 2.0 kullanıcı verileri için gizliliği koruyan bir kimlik kahinidir. Clique’in kurucu ortağı ve CMO’su Jaden Yan, DeFi, GameFi ve DAO’ların zincir üzerinde mevcut olan verilerin azlığı ile sınırlı olduğunu söyledi. Ancak şirket, Twitter veya Discord gibi Web 2.0 kanallarındaki insanların çevrimiçi kimliğini blok zincirlerine getirerek bu sorunu hafifletmeyi amaçlıyor. Nisan ayında tohum turunu artırdı ve GGV Capital, Qiming Venture Partners, Infinity Ventures Crypto, SKy9 Capital ve diğerleri tarafından destekleniyor.

Firma Adı: ajna

Ne yapar: Kahinsiz merkezi olmayan borç verme platformu

Kurucular: Greg DiPrisco, Ed Noelpel, Akash Patel, George Niculae, Joseph Quintilian, Ian Harvey, Mike Hathaway, Matt Cushman ve Howard Malzberg.

Aşama: Tohum öncesi

Saha: Ajna protokolü, merkezi olmayan ve izinsiz bir borç verme platformudur. Bugüne kadar, bir borç verme piyasası oluşturmak, riski yönetmek için büyük bir mevcut likidite havuzunu ve karmaşık yönetişim sürecini gerektirdi ve bu da, bugün piyasadaki varlıkların çoğunun ödünç alınamamasına veya ödünç verilemez olmasına neden oldu, Greg DiPrisco, şirketin kurucu ortağı. platformu, dedi. Ajna, izinsiz bir pazarda insanların dijital varlıkları kehanet, yönetim veya kapı bekçileri olmadan hemen ödünç vermelerini sağlamayı amaçlıyor. DiPrisco, kredi verenlerin sadece ödünç vermek istedikleri bir fiyat vermeleri gerektiğini ve platformun gerisini halledeceğini söyledi. Platform, dokuz kurucu ortağı tarafından kendi kendini finanse ediyor ve şu anda ek sermaye artırma planları yok.

Firma Adı: Devirme Noktası

Ne yapar: Web2 oyunlarını web3’e getirmek

Kurucular: Kevin Segalla

Aşama: Geç aşama

Konu: Tilting Point, Web 2.0 oyunlarını web3’e getirmeyi amaçlayan bir yayıncıdır. Firma, gelecekteki kripto gelirleri karşılığında tüm kripto stratejilerini ele alarak geliştiricilerin web3 endüstrisine geçişini basitleştirmeye yardımcı olmayı amaçlıyor. 41 oyun yayınladı ve önümüzdeki 24 ay içinde 10 web3 oyunu yayınlamak için katman-2 blockchain Polygon ile ortaklık kuruyor. Tilting Point’in kurucusu ve başkanı Kevin Segalla, şirketin 2021 için 200 milyon dolar gelir elde ettiğini ve son dört yılda beş kat büyüdüğünü söyledi. Temmuz 2021’de General Atlantic’ten 235 milyon dolar topladı ve fonları geliştiricileri işe almak için kullanıyor. Şu anda daha fazla web3 genişletmesi için 20 milyon dolar artırıyor.

Firma Adı: Kripton

Ne yapar: MEV’e dayanıklı merkezi olmayan değişim

Kurucular: Michael Nowotny, Nathan Moore

Aşama: Tohum

Saha: Kripton, aşağıdakilere dirençli, merkezi olmayan bir değişim protokolüdür. madenci çıkarılabilir değer (MEV). DeFi alanı için yeni nesil ticaret protokolü olmayı ve tüccarları önde gidenlerden, sandviç saldırılarından ve diğer unsurlardan korumayı hedefliyor. MEV’yi ortadan kaldırmak, tüccarları korumak, ticaret maliyetlerini düşürmek ve zincirler arası likiditeyi kolaylaştırmak için Chainlink’in zincir dışı bilgi işlem ve akış ticaretinden yararlanır. Güz 2021 Chainlink DeFi Hackathon yarışmasını kazandı. Şu anda Framework Ventures liderliğindeki bir başlangıç ​​turunu yükseltiyor.

Firma Adı: şemsiye

Ne yapar: Japonya odaklı NFT cüzdanı

Kurucular: Kevin Phung, Tony Chen, Allen Guan, Louis Kang, Joi Ito

Aşama: Tohum

Saha: Parasol, Japon pazarına odaklanan bir NFT cüzdanıdır. Parasol’ün kurucu ortağı Kevin Phung, Japonya’daki hayran sadakatinin “Otaku” kültürü tarafından desteklendiğini ve markaların NFT’lerle para kazanmaya çalıştığını söyledi. Parasol, kullanıcıların varlıkların mülkiyetine sahip olmalarına izin veren, ancak kullanıcı dostu güvenlik önlemleriyle “kripto-görünmez” yarı saklama cüzdanları sağlamayı amaçlıyor. Kuruluşundan bu yana bir ay içinde, yaklaşık 40.000 NFT satın almak için 35.000’den fazla Parasol cüzdanı oluşturuldu.

Firma Adı: Dapi

Ne yapar: Merkezi olmayan rampalar

Kurucular: Ahmed Agour, Hesham Ghandour

Aşama: Tohum

Konu: Dapi, fintech uygulamaları ile tüketici banka hesapları arasındaki boşluğu kapatmayı amaçlayan, merkezi olmayan bir bankacılık API’sidir. Dapi, Plaid gibi özel bankacılık API’lerini kullanan merkezi olmayan bir eşler arası açık ağ köprüsü inşa ediyor. Ancak Dapi, herkesin kâr payı için izinsiz olarak API’ler oluşturmasına izin vermeyi amaçlayan merkezi olmayan teşvikler de kullanır. Platform, katkıda bulunanların dizisinin ağı sansüre dayanıklı hale getirdiğini söylüyor. Yatırımcılar arasında Y Combinator, Alliance DAO, Alloy Labs Alliance, Reserve, Cadenza ve diğerleri bulunur.

Firma Adı: üst ses

Ne yapar: Sesiniz için profil resimleri (PFP’ler)

Kurucular: Vatsal Aggarwal, Siddharth Sharma, Tom Etminan

Aşama: Tohum

Saha: Metavoice, kullanıcılara insan benzeri, özelleştirilebilir sanal seslere sahip olma yeteneği sağlamayı amaçlar. Metavoice’in kurucu ortağı Tom Etminan, ürünün kullanıcıların seslerini çevrimiçi olarak özelleştirmelerine izin verdiğini ve bunun özellikle takma adlı kullanıcılar için önemli olduğunu söyledi. Kullanıcılar kripto cüzdanlarını bağlayabilir, seslerini seçebilir ve dönüştürülebilir ve 800’den fazla farklı platforma aktarılabilir. Beta uygulaması, Ağustos 2022’de iOS ve Windows’ta yayınlanacak.

Firma Adı: Lav

Ne yapar: Blockchain verileri için merkezi olmayan infura ve pazar yeri

Kurucular: Yair Cleper, Gil Binder

Aşama: Tohum

Saha: Lava Network, blockchain verileri için bir pazar yeri olmayı hedefliyor. Düğüm sağlayıcılarını ve merkezi olmayan uygulama kullanıcılarını, pazaryeri blok zinciri verilerini ağına girmeye teşvik eder. Airbnb’nin sahiplerine kullanılmayan alanlarından para kazanmalarına izin vermesiyle aynı şekilde, Lava, protokol veri kalitesini zorlarken herhangi bir düğüm operatörünün bant genişliğini kullanmasına izin vermeyi planlıyor. Algorand, Fireblocks, Messari, Avalanche, Polygon, Cosmos ve daha fazlası gibi bir dizi kripto varlığı bekleme listesinde. Jump Crypto, PayPal, Tribe Capital, North Island Ventures ve diğerleri dahil olmak üzere yatırımcılardan fon topladı.

Firma Adı: yakoa

Ne yapar: NFT dolandırıcılık tespit ağı

Kurucular: Andrew Dworschak, Graham Robinson

Aşama: Tohum

Konu: Yakoa, NFT dolandırıcılığının tespit edilmesine yardımcı olmayı amaçlıyor. Yakoa’nın kurucu ortağı Andrew Dworschak, bugün blok zincirinde NFT’lerin üçte birinin orijinal, üçte birinin doğrudan sahte olduğunu ve üçte birinin halihazırda mevcut olanlara kafa karıştırıcı bir şekilde benzer olduğunu ve bunun her gün milyonlarca dolar kaybedildiğini söyledi. Platform, tüm blok zincirlerinde ihlal eden varlıkları takip ederek ve platformlardaki özgün çalışmaları etiketleyerek bu sorunu çözmeye çalışıyor. API’si yayında ve kullanımda ve şimdiden 40 milyondan fazla varlığı dizine ekledi.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/13/meet-the-newest-crypto-builders-from-web3-accelerator-alliance-daos-demo-day/

Yorum yapın