Waymo, UPS ve diğerleri, California’da otonom kamyon taşımacılığına izin vermesi için Vali Newsom’a baskı yapıyor – Teknolojik Haberler


Waymo, Aurora, UPS ve Luminar, bir anlaşma imzalayan 34 otonom araç geliştiricisi, California iş organizasyonu ve otomotiv ve lojistik şirketlerinden oluşan bir grup arasında yer alıyor. açık mektup Vali Gavin Newsom’a, California Motorlu Araçlar Departmanı’nın eyalette otonom kamyonların işletilmesine ilişkin 2015 yasağını tekrar gözden geçirmesini istedi.

California, 2012’de otonom araçları düzenlemeye başladıve robotaksi operasyonları için kilit savaş alanı durumu olmuştur. Geçen haftanın sonlarında Cruise, tamamen sürücüsüz yolculuklar için ücret almaya başladı ve Waymo kısa süre önce San Francisco’daki çalışanlar için sürücüsüz testler başlattı. AV düzenlemelerinin daha büyük AV’lere açılmasına rağmen, 2019 yılında teslimat amaçlarıDMV’nin düzenlemeleri, 10.001 pound’dan daha ağır araçların otonom testini veya dağıtımını hariç tutmaya devam ediyor.

Silikon Vadisi’nin tüm vergi mültecilerini alan eyalet olan Teksas, Waymo Via, Aurora, Kodiak Robotics, TuSimple ve daha fazlası gibi şirketlerle test veya ticari ortaklıklar yürüten, ülkenin otonom kamyon taşımacılığı operasyonlarının çoğuna ev sahipliği yaptı. Arizona, New Mexico, Louisiana, Nevada ve Colorado da otonom kamyonlar için test ve dağıtım düzenlemelerine sahiptir.

California, özellikle robotaksi için hafif otonom araçların düzenlenmesinde lider olmuştur, ancak Newsom’a gönderilen mektubun arkasındakiler, güncellenmiş otonom kamyon taşımacılığı düzenlemeleri olmadan, devletin teknolojik ilerleme ve iş fırsatları konusunda geride kalacağını savunuyor.

Mektupta, “Bu teknolojiye izin verecek düzenlemeler olmadan, California rekabet avantajımızı kaybetme riskiyle karşı karşıya” yazıyor. “Sektör yeni pilot programlar dağıtırken, kritik altyapılar inşa ederken ve Kaliforniya’daki işletmelerin büyümesi gereken 21. yüzyıl işlerini yaratırken, yatırımlar otonom kamyonların konuşlandırılmasına izin veren diğer eyaletlerle sınırlıdır.”

mektup siteleri bir Silikon Vadisi Liderlik Grubu Vakfı tarafından yayınlanan son çalışmaKaliforniya’da otomatik kamyon taşımacılığının eyalet ekonomisini 6,5 milyar dolar veya daha fazla artırabileceğini ve 2.400’e kadar yeni iş yaratabileceğini keşfeden, Silikon Vadisi’nin teknoloji inovasyonunun uluslararası başkenti olarak yerini koruma misyonuna sahip bir savunuculuk grubu.

Otonom kamyon taşımacılığının yasal ve düzenlemeye tabi olduğu eyaletlerde, AV şirketleri yalnızca teknolojilerini test edip dağıtmakla kalmıyor, aynı zamanda ticari bir hizmeti işletmek için gereken altyapıyı da kuruyorlar.

Örneğin, Waymo Via, Teksas’taki transfer merkezi ağını ikiye katlıyor ve bu da şirketin, Waymo’nun AV yığını olan Waymo Driver’ın ana caddelere yapışmasını ve insan sürücülerin önce ve son mil teslimatları.

Mektup, Waabi, Embark ve Einride gibi AV teknoloji şirketlerinden DHL Supply Chains, UPS ve US Xpress gibi lojistik şirketlerine, çeşitli Kaliforniya ticaret odalarının üyelerine ve daha fazlasına kadar bir dizi endüstri savunucusu tarafından imzalandı.

California kısa süre önce, eyalette faaliyet gösteren herhangi bir hafif hizmet otonom aracının 2030 yılına kadar elektrikli olması gerektiğini belirten bir yasa olan SB 500’ü kabul etti. Pazartesi günkü Newsom’a gönderilen mektup, imza sahiplerinin bir düzenleyici çerçeve geliştirmek için valilik ofisi ile çalışma fırsatını memnuniyetle karşılayacağını söylüyor. eyalette otonom kamyon taşımacılığı etrafında, grup, eyalette otonom kamyon taşımacılığının en başından sıfır emisyonlu araçlarla yapılmasını sağlamak yerine, ağır hizmet kamyonlarını yola koymak için yeşil ışık yakmaya daha fazla odaklanıyor.

Mountain View Ticaret Odası başkanı ve CEO’su Peter Katz Teknolojik Haberler’a verdiği demeçte, “Buradaki sorunun bir kısmı, durma noktasında olmamız, yani hiçbir şeyin olamayacağı anlamına geliyor” dedi. “Yani elektrikli mi yoksa gazla mı çalışıyorlar hakkında konuştuğunuzda, neredeyse bir sorudan çok uzak. Öncelikle, bunlara akıllıca cevap verebilmek için gereksinimlerin ne olduğunu bulmalıyız. İşletmelerin bakış açısına göre bu, diğer her şeyin açılıp akmaya başlaması için gerçekten ortadan kalkması gereken bir tıkanıklık.”

Pazartesi günü Newsom’a gönderilen mektup, yedi Kaliforniyalı yasa koyucudan oluşan bir grup tarafından valiye yazılan ve Mayıs ayında gönderilen benzer bir mektubu takip ediyor. Bu not, yönetimden, DMV’nin ortaya çıkan ağır hizmet AV kamyon taşımacılığı teknolojisini ve bunun Kaliforniya’daki etkilerini anlamak için attığı adımlar hakkında bilgi istedi; Kaliforniya, AV kamyon taşımacılığı düzenlemesinde neden diğer eyaletlerin gerisinde kaldı; ve DMV, ağır hizmet AV kamyon taşımacılığı için kural koyma sürecini ne zaman başlatacak ve bu tür düzenlemeleri hangi tarihe kadar tamamlayacak.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/27/waymo-ups-others-pressure-gov-newsom-to-allow-autonomous-trucking-in-california/

Yorum yapın