Waymo, Phoenix’teki sürücüsüz programını genişletiyor – Teknolojik Haberler


Waymo’nun CEO’su Dmitri Dolgov, Çarşamba günü Teknolojik Haberler Sessions: Mobilite aşamasında duyurduğu, Waymo’nun Phoenix şehir merkezindeki yakın zamanda genişletilmiş robotaksi operasyonlarından insan güvenliği sürücüsünü çekiyor.

“Biz irade olmak Başlangıç tamamen özerk, binici-bir tek operasyonlar içinde en şehir merkezi Anka kuşu alan o irade…olmak üzerinde en beşinci nesil ile ilgili bizim sistem üzerinde en Jaguar I-PACE’ler,” dedi Dolgov.

Haber, Alphabet’in kendi kendini süren biriminin açıklamasından iki aydan kısa bir süre sonra geldi. Phoenix’in Doğu Vadisi’nden sürücülü robotaksi hizmetinin genişletilmesi şehrin şehir merkezine. O sırada Waymo, San Francisco’daki çalışanlar için sürücüsüz yolculuklar açtığını da söyledi.

Waymo simülatörü şehir merkezi anka kuşu

Waymo simülatörü şehir merkezi anka kuşu. Resim Kredisi: Waymo

Phoenix şehir merkezinde bir insan güvenliği operatörü ile otonom sürüş alan ilk kişiler de çalışanlardı, ancak geçen hafta, Waymo bunu “güvenilir test uzmanlarına” açtı. Bölgede sürücüsüz yolculuklar şimdilik sadece çalışanlar için geçerli olacak, ancak Waymo bu programı önümüzdeki haftalarda halkın kullanımına sunacağını söyledi.

Waymo, 2016’dan beri Phoenix’te test yapıyor ve bir 2020’de orada tamamen özerk halka açık araç dolu hizmeti. Bu dönüm noktası, şirketin şu anda robotaksi pazarında hakim bir konuma sahip olduğu şehirdeki köklerini derinleştirmeye hizmet ediyor.

Bir Waymo sözcüsüne göre, Phoenix şehir merkezindeki sürücüsüz operasyonlar bölgenin kuzeydoğu kesiminde başlayacak ve operasyonları kademeli olarak Waymo’nun şehir merkezi, şehir merkezi ve güney merkezi de dahil olmak üzere merkezi Phoenix’i kapsayan tüm güvenilir test bölgelerine doğru artıracak.

Waymo’nun Downtown Phoenix’teki ilk Güvenilir Test Kullanıcısı hizmet alanı. Resim Kredisi: Waymo

Phoenix şehir merkezinde sürücüsüz pilotlar açmanın yanı sıra Waymo, Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı’nda otonom bir uzman hediyesi ile sürmeye başladığını söylüyor. Waymo’nun Jaguar I-PACE filosu, havalimanında 7/24 otonom olarak hareket edecek ve operasyonlar, diğer dolu hizmetleri için alma ve bırakma yerinin yakınında bulunan 44th Street PHX Sky Tren İstasyonu çevresindeki alana odaklandı. Waymo.

Yine Waymo çalışanları, şirket halka hizmet açmadan önce Phoenix şehir merkezi ile Sky Harbor arasında yolculuk yapan ilk kobaylar olacak.

Sky Harbour Havalimanı’nda öğrendiklerimiz diğer yerlerde bize fayda sağlayacak ve ilerlememizi hızlandırmaya yardımcı olacak” diye yazdı Waymo bir blog yazısında. “Waymo Driver’ı daha fazla yerde daha fazla kişiye ulaştırdıkça, her yeni bölgede daha da hızlı konuşlandırabileceğiz ve her konuma özgü bazı doğal zorluklara odaklanabileceğiz. New York’ta karda sürüşLos Angeles’ın Moda Bölgesi’ndeki insan benzeri mankenler veya kötü şöhretli Pittsburgh ayrıldı.”

Waymo, Phoenix şehir merkezinde veya havaalanında faaliyet gösteren filosunun büyüklüğünü paylaşmazken, şirket şehirde 300’den fazla arabası olduğunu söyledi.

Daha fazla genişleme açısından, Waymo pek fazla ayrıntı paylaşmayacak olsa da, Dolgov üçüncü bir şehirde bir hizmet başlatma planlarına dair ipuçları verdi. Dolgov, Phoenix ve San Francisco dışında Waymo’nun Seattle, Michigan ve New York City gibi şehirlerde ve eyaletlerde test yaptığını söyledi.

Dolgov, Waymo’nun, şirketin beşinci nesil Waymo Sürücü yeteneklerine dayalı olarak ilgilendiği bir pazar belirlediği oyun kitabını izleyeceğini, orada birkaç ay test edeceğini ve daha sonra, gördüğümüz gibi, çekmeye hazır olacağını kaydetti. güvenlik operatörünü çıkarın.

Dolgov, “Her yerde çalışmak üzere tasarlanmış beşinci nesil sisteme teknik açıdan yatırım yapıyor ve niteliksel olarak ilerliyoruz” dedi. “Nah biz egzersiz yapmak o kas ile ilgili konuşlandırma ancak yapmak O üzerinde en yeni sistem, ve biz hareketli çok Daha hızlı hariç biz durmadan olmuştur önceki. sen görmek o içinde San Francisco. yapacaksın görmek o içinde şehir merkezi Anka kuşu, ve Biz irade egzersiz yapmak en oyun kitabı gibi Biz Git sonrasında yeni pazarlar.”

Bu hikaye hala gelişiyor. Lütfen güncellemeler için tekrar kontrol edin.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/18/waymo-is-expanding-its-driverless-program-in-phoenix/

Yorum yapın