‘Warframe’ kardeş oyunu ‘Soulframe’ — Bildiğimiz her şeyYorum

Digital Extremes, 2013’te piyasaya sürülen imza oyunundan bu yana büyük ölçüde “Warframe” stüdyosu olarak biliniyor. Bugün, bu değişiyor.

Geliştirici, yeni oyunu “Soulframe”i, on yıllık güncellemeler boyunca sayısız türe yayılan çevrimiçi uzay ninja opusu “Warframe”in daha az devamı ve daha çok bir kız kardeşi olarak tanımlıyor. Yeni projeye liderlik etmek için on yıllık “Warframe” direktörü olarak görevinden ayrılan Steve Sinclair, The Washington Post’a oyunun “Warframe’in” işbirlikçi oyuncu-çevre savaşına ve prosedürel olarak oluşturulmuş ortamlara odaklanmasını paylaşacağını söyledi. ama “Warframe’in ayna evren versiyonu” olacak. ”

Bu, ortam için geçerlidir: “Warframe”, bilimkurgu türünde benzersiz, et-mekanik destekli bir dönüştür; “Soulframe” fanteziye uygun bir şekilde garip bir bakış olacak. Ayrıca oyun için de geçerli olacak.

Sinclair, “’Warframe’in ateş etmeye odaklandığı yerde, bu yakın dövüşe odaklanıyor” dedi. “’Warframe’in süper hızlı ve çılgın yüksek hızlı olduğu yerde, bu çok daha yavaş ve ağır olacak. Ama yine de deneyimlediğimiz türle pek çok benzerliği var.”

Amaç yardımı adil mi? Profesyoneller, uzmanlar ve geliştiriciler aynı fikirde görünmüyor.

Sonsuz güncellenen canlı hizmet oyunları çağında bile, “Warframe” benzersiz bir başarı öyküsüdür. 2013’te küçük bir tantanayla piyasaya sürülen ve orta derecede kritik bir tepkiyle karşılanan oyun, Digital Extremes’in ona çok sayıda iddialı güncelleme eklemesinden ve Frankenstein’ın çevrimiçi oyun dünyasının canavarını yaratmasından sonra yine de bir izleyici kitlesi buldu. Yavaş ama emin adımlarla, mütevazı bir işbirlikçi nişancı duygusal bir hikaye, karmaşık karakter ilerleme sistemleri, birinci şahıs cinayet gizemleri, arkadaşlarınızla pilotluk yapabileceğiniz devasa uzay gemileri kazandı. akılda kalıcı müzikal numaralar işçi hakları, açık dünya gezegenleri, uçan kaykay (hilelerle), evcil hayvanlar ve balıkçılık hakkında.

Hayranlar, Twitch’te 2013’ten beri devam eden geliştirme akışları aracılığıyla bu sistemlerin birçoğunun oluşturulmasına tanık oldu ve şekillenmesine yardımcı oldu. Sonuç, geliştiricilerin ve oyuncuların kaprisleri tarafından yönlendirilen bir canlı hizmet oyunu ve şu soruyla: ” Burada yapabileceğimiz en havalı şey nedir?” sayısız kararın merkezinde.

Ama hiçbir oyun sınırsız değildir. Sonunda, geliştiricilerin boş bir sayfaya ihtiyacı var. Sinclair ve şirket için, “Soulframe” tanıdık ama taze bir uzvu keşfetme ve onları nereye götürdüğünü görme fırsatını temsil ediyor.

“Soulframe’in” dünyası, önerildiği gibi, onun en ilginç karakteri olabilir. Oyun, “Princess Mononoke” ve “The NeverEnding Story” gibi eserlerden, özellikle de endüstri ve doğa arasındaki çarpışmadan esinlenerek doğa, restorasyon ve macera temalarına odaklanacak. Bunun hizmetinde dünya, onu işgal eden oyunculara karşı hoşnutsuzluğunu gösterecek.

“Kibir [in ‘Soulframe’] Yaratıcı yönetmen Geoff Crookes, dünyanın kendisine yapılanlar konusunda biraz kızgın olması ve altındaki zeminin gün boyunca değişme eğiliminde olması” dedi. “Yani dünyanın altındaki mağara ağları ve yarıklar içinde prosedürelcilik olacak.”

Bu arada hub dünyası, koridorlar ve uzay istasyonlarından oluşan ilk kuruluşundan daha çok “Warframe’in” yakın zamanda eklenen açık dünya gezegenlerine benzer şekilde açık olacak. Crookes, “Soulframe”in, “Warframe”in asla sahip olmadığı keşiflere odaklanmasını istiyor – oyunculara her an daha canlı hissettirmek için.

“Oturum açtığınız ve yurttan çıktığınız ve son imzaladığınız yerde olduğunuz ‘kısa seans ama yüksek daldırma’ olayının peşindeyim” dedi, “ama dünya sensiz devam ediyormuş gibi geliyor ”

Sanal doğa, harika dış mekanlar için iyi bir alternatif olabilir mi? Bilim evet diyor.

Savaş yavaş tempolu ve yakın dövüş odaklı olacak – ve oyunun adı tam anlamıyla “Ruhçerçeve” — Sinclair ve Crookes, From Software’in 2022 megahit “Elden Ring”i içeren türe öncülük eden Souls serisinin damarında bir oyun yapmaya çalışmadıklarını vurguladı. Daha doğrusu projeye bunu düşünerek girmediler.

Sinclair, “Bence ilk fikirler veya yapmak istediklerimiz için kesinlikle bir ilham kaynağı değil” dedi. “İronik olarak, ‘Warframe’den ödünç alınan diğer başlıklar bir çeşit ters etki olabilirdi. Ama ‘Elden Ring’ kesinlikle bir konu olmuştur. bazı konuşma – belki kamerayla, belki de savaş hızlarının ne kadar mükemmel olduğuyla ilgili. Ve biliyorsun, siktir et o adamları, çünkü lanet olsun, [‘Elden Ring’] kesinlikle harikaydı.”

Sinclair ve Crookes, “Soulframe’in” yakın muharebe savaşını Souls oyunlarından ayıran kesin ayrıntıları tartışmaya hazır değildi ve bunun için iyi bir neden var: “Soulframe” henüz geliştirme aşamasında çok erken. Oyun için temel kavramlar 2019’da Digital Extremes’de ortalıkta dolaşmaya başladı, ancak bu Şubat ayına kadar yalnızca çok küçük bir ekip – büyük ölçüde sanatçılar – üzerinde çalışmaya adamıştı.

O halde, oyundan gösterilecek pek bir şey yokken neden şimdi duyuruyorsunuz? Sinclair, şirketler belirsiz CG fragmanları ve birkaç somut ayrıntı içeren oyunları ortaya çıkardığında bunun bir “meme” haline geldiğini kabul etti, ancak her şeyden önce oyunculara karşı açık sözlü olmak istiyor.

Sinclair, “Çalışmamız son derece topluluk odaklı oldu” dedi. “Söylememek samimiyetsiz geliyor [players] değişiklikler ve ‘Warframe’i kimin yönettiği hakkında. Aslında ‘Soulframe’i duyurmak için çok erken! Ancak şeffaflık ve nasıl düşündüğümüzü anlamalarını sağlamak açısından, çoğu stüdyodan çok daha açık olmaya meyilliyiz.”

Ancak Sinclair ve Crookes, “Soulframe”i duyurmayı ve ardından tamamen metal çubuklar ve renkli pencerelerden oluşan bir sessiz geliştirme laboratuvarına çekilmeyi planlamıyor. Düzenli “Warframe” sahne arkası Twitch yayınlarıyla başarıyı yakaladıktan sonra, hayranlara mümkün olduğunca erken “Soulframe” perdesinin arkasına bir göz atmayı planlıyorlar. İdeal olarak, bu süreç en kısa sürede başlayacak ve Digital Extremes die-hards bir yıl içinde “Soulframe” in bir versiyonunu oynayacak.

Sinclair, “Denemek istediğimiz şey, ‘Warframe’e benzer bir şey yapmaktır, yani ‘Hey, oyunu yaparken bizi izleyin ve kaba kısımları öğrenin ve bize nasıl hissettiğinizi söyleyin’” dedi.

Eski ‘World of Warcraft’ geliştiricileri, Twitch yıldızlarıyla anlaşma yapan oyunu açıkladı

Bu strateji, bu kadar erken bir aşamada kulağa hoş gelmeyebilir, ancak Sinclair, Digital Extremes’in lansman sürümüne kıyasla artık tamamen tanınmaz bir oyun olan “Warframe” ile yaptığından çok uzak olmadığına inanıyor.

Sinclair, “Bunu yapmak aynı anda keşfetmek gibi” dedi. “Aklımda, eğer işe yaramazsa, ölene ya da çalışana kadar devam et gibi. ‘Warframe’de tasarım perspektifinden bakıldığında sefil başarısızlıklar gibi pek çok şey var. Ve biz sadece ‘Tamam, peki, artık bunu yapmayacağız’ dedik. Sadece tamir et ve yeniden yap.’

“Yorucu ve zor. Birinin tutmadığınız sözlerin bir elektronik tablosunu yaptığı şeyi elde edersiniz. Ama bence ‘Warframe’ ile bazı insanları şampiyon yapabildik [of the game] onlarla daha az temkinli, daha az cilalı bir şekilde konuşarak.”

Sinclair ayrıca bu anı “Soulframe”i duyurmak için seçti çünkü “Warframe” yeni bir açık dünya genişlemesi “The Duviri Paradox”u almak üzere ve oyunun emin ellerde olduğunu göstermek istiyor.

“Warframe’de on yıl, liderlik pozisyonlarındaki tüm insanlar 10 yıldır oradayken, diğer insanların liderlik rollerini üstlenmesi için çok fazla fırsat yoktu” dedi. “Yoldan biraz uzaklaşmak ve yeni fikirler almak istedim – harika ekibimizin gelecek nesli için bir çeşit esneme şansım olsun.”

Bununla birlikte, projede harcanan onca yıldan sonra Sinclair ve Crookes’un gitmesine izin vermeleri kolay olmadı.

“Evden ilk kez ayrıldığınız zamanki gibi hissettiriyor. Heyecan verici ama aynı zamanda biraz acı tatlı,” dedi Crookes. “Ayrılmamıza rağmen, ‘Warframe’i tamamen görmezden geldiğimizi göremiyorum. ”

Sinclair gülerek, “Zaten ellerimizi birkaç kez tokatladık,” dedi. “Müdahale etme konusunda kendime yardım edemedim ve bu biraz çatışma yarattı.”Kaynak : https://www.washingtonpost.com/video-games/2022/07/16/soulframe-warframe-digital-extremes-elden-ring/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=wp_business-technology

Yorum yapın