Walmart, son kilometre teslimatı için 4.500 Canoo EV sipariş etmeyi kabul etti – Teknolojik Haberler


Walmart Salı günü yaptığı açıklamada, son çeyrekte faaliyette kalmak için yeterli paraya sahip olmayabileceği konusunda uyaran, elektrikli araç girişimine dönüşen SPAC şirketi Canoo’dan 4.500 tamamen elektrikli dağıtım aracı satın almak için bir anlaşma imzaladığını söyledi.

Canoo, anlaşmanın mali şartlarını paylaşmayacaktı. Ancak bir sözcü, bunların Canoo’nun markalı “Lifestyle Delivery Vehicle” ile başlayan bağlayıcı ön siparişlerdir. Anlaşmaya göre Walmart’ın 10.000 adet satın alma opsiyonu bulunuyor.

Başlangıçta Walmart, Dallas-Fort Worth metro bölgesinde çevrimiçi siparişleri teslim etmek için bazı üretim öncesi EV’leri kullanacak. Canoo, bunu önümüzdeki haftalarda araç konfigürasyonunu iyileştirmek ve tamamlamak için bir test yatağı olarak kullanacak. bu Yaşam Tarzı Teslimat Aracının veya LDV’nin 2022’nin dördüncü çeyreğinde üretime girmesi ve 2022’de yola çıkması bekleniyor. Canoo’ya göre 2023.

Canoo’nun LDV’si, motorları, akü modülünü ve diğer sürüş bileşenlerini entegre eden çok amaçlı bir platform mimarisi üzerine inşa edilmiştir. Aynı zamanda şirkette bir yatırımcı olan Canoo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Tony Aquila, daha önce Teknolojik Haberler’a özelleştirilebilir araçların ergonomik, geniş – yaklaşık 120 fit küp kargo alanı ile – ve bugün piyasadaki diğer teslimat kamyonlarından daha uygun maliyetli olduğunu söyledi. hareketli parçaları ve kabin izinsiz girişini azaltan bir yönlendirme kablosu teknolojisine. Aracın içindeki sürücüler, geleneksel bir direksiyon kolonunun ve geniş görüş sağlayan geniş bir ön camın eksikliğini hemen fark edecekler.

Canoo EV’ler, Walmart çalışanları tarafından çevrimiçi siparişleri teslim etmek için kullanılacak. EV’ler, şirketlere göre perakendecinin bir hizmet olarak teslimat işi olan Walmart GoLocal için de kullanılabilir.

Canoo, Walmart’ın bağımsız yüklenicilerden, kendi çalışanlarından, üçüncü taraf teslimat hizmetlerinden ve ayrıca AV’ler ve dronlar gibi daha fütüristik teknolojilerden yararlanarak, mallara anında erişim için tüketici taleplerine yanıt veren, Walmart’ın giderek karmaşıklaşan teslimat sisteminin potansiyel bir parçasıdır. Walmart, lojistik merkezlerinden mahalle mağazalarına mal teslim etmek için otonom kapalı kasa kamyonları kullanmak için AV girişimi Gatik ile pilot programlara sahiptir. Perakende devi de çalışıyor drone şirketleri Zipline ve DroneUp.

Sonuç: Walmart, “artan ürün yelpazesinde” aynı gün teslimat ile artık ABD nüfusunun %80’ine ulaşabileceğini söylüyor.

EV anlaşması, Canoo’nun genel merkezini ve Walmart ile en ünlü bağlantısı olan Arkansas’taki Bentonville’de gelişmiş bir üretim sanayi tesisi kurma planlarını açıklamasından yaklaşık sekiz ay sonra geldi. Henüz faaliyete geçmeyen ilk üretim tesisi Oklahoma, Pryor’da bulunuyor.

Canoo’nun Bentonville’e yerleşme kararı bir tesadüf değil. Walmart, tedarikçileri, satıcıları ve hatta yatırım yaptığı girişimleri Bentonville’de mağaza kurmaya teşvik etme geçmişine sahiptir.

“Canoo genel merkezine yakın bir konumda yer almakla, gerçek zamanlı olarak işbirliği yapma ve yenilik yapma avantajına sahip olmamızın yanı sıra burada üretim ve teknoloji işlerinin yaratılmasına yardımcı olma fırsatına sahip olduğumuz için cesaretlendiriliyoruz. Arkansas,” Walmart ABD inovasyon ve otomasyondan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı David Guggina yaptığı açıklamada.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/12/walmart-agrees-to-order-4500-canoo-evs-for-last-mile-delivery/

Yorum yapın