Walmart, çevrimiçi alışveriş yapanlar için yapay zeka destekli sanal giysi deneme teknolojisini başlattı – Teknolojik Haberler


Geçen Mayıs ayında Walmart, sanal giyim deneme girişimini satın aldığını duyurdu. Zeekit, gerçek zamanlı görüntü işleme, bilgisayarla görme, derin öğrenme ve diğer AI teknolojilerinin bir kombinasyonundan yararlanarak, alışveriş yapanlara vücut boyutlarını, uyumu, bedeni ve hatta kumaşı hesaba katan bir simülasyon yoluyla bir üründe nasıl görüneceklerini göstermek için. giysinin kendisinden. Bugün, Walmart diyor bu teknolojiyi Walmart.com’a ve onun Walmart mobil uygulamasına getiriyor.

Perakendeci, şimdi beta sürümünde olan ve Walmart müşterilerinin kendi görünümlerine ve vücut tiplerine daha iyi uyan bir model seçmelerine olanak tanıyan bilgisayarlı nöral ağ destekli “Modelimi Seç” deneme özelliğini tanıtıyor. Lansmanda, çevrimiçi alışveriş yapanlar 50 farklı model arasından kendi ten rengini, boyunu ve vücut şeklini en iyi yansıtan birini bulabilecek ve böylece giysilerin üzerlerinde nasıl duracağına dair daha iyi bir fikir edinebilecekler.

Bu sanal modeller şu anda 5’2″ ile 6’0″ arasında yüksekliklerde ve XS ile XXXL arasında boyutlardadır. Walmart, beden, ten rengi ve hatta saç rengi açısından daha fazla çeşitlilik sunmak için önümüzdeki haftalarda yaklaşık 70 ek modeli piyasaya sürmeyi planlayarak model seçimini zaman içinde genişletmeye devam edeceğini belirtiyor.

Yeni özellik, Walmart Global Tech’in çeşitli Walmart model görüntüleri üzerinde bilgisayarlı görme algoritmalarını kullanarak giyinmiş bir görüntü oluşturmak için giysilerin katalog görüntülerini analiz eden sinir ağları tarafından destekleniyor. duyuru ürünün lansmanı hakkında.

Sinir ağlarının kullanımı, tek bir üründe mevcut olan farklı varyasyonların belirlenmesine yardımcı olur; bu, yalnızca ürünün boyutunu değil, aynı zamanda mevcut renk seçenekleri ve hatta kol uzunluğu gibi diğer faktörleri de içerebilir. Perakendeci, yeni sistemin seçenekleri görüntülerken tüm bu varyasyonları yakalayabildiğini belirtiyor.

Resim Kredisi: Walmart

Başlangıçta “Modelimi Seçin”, Walmart’ın Free Assembly, Scoop, Sofia Jeans by Sofia Vergara, ELOQUII Elements, Time and Tru, Athletic Works, Terra & Sky, No Boundaries dahil olmak üzere kendi özel ve özel marka portföyündeki seçili ürünlerle çalışacak. , Avia ve Öncü Kadın. Ayrıca, Levi’s ve Hanes ile başlayan ulusal markaları ekleme sürecindedir ve önümüzdeki aylarda Walmart.com ve Walmart Marketplace’tekiler de dahil olmak üzere daha fazla ulusal markayı içerecek şekilde genişleyecektir.

Satın alma öncesinde Zeekit, Walmart ve Tommy Hilfiger ve Adidas gibi diğer tanınmış markalar da dahil olmak üzere bir dizi perakendeciyle zaten çalışıyordu. Walmart ile yapılan bu mevcut çalışma, teknolojiyi Walmart web sitesi ve mobil uygulama entegrasyonu aracılığıyla halka sunmak için geçen süreyi hızlandırdı.

Resim Kredisi: Walmart

Artık Walmart.com’da veya Walmart uygulamasında alışveriş yaparken müşteriler, o ürün için yeni sanal deneme teknolojisi mevcutsa, giyim öğesinin sayfasında bir model seçmek için “Modelimi değiştir” yazan istemler görecektir. Bu istemler, Walmart.com’un yanı sıra iOS ve Android mobil uygulamalarında görünecektir.

Testler sırasında Walmart, çevrimiçi kıyafet alışverişinin yüz yüze alışveriş gibi hissettireceğini umduğu deneyim hakkında olumlu müşteri geri bildirimi aldığını söyledi.

“Çevrimiçi kıyafet alışverişinin en sinir bozucu yönlerinden biri, bir ürünün size nasıl görüneceğini anlamaktır. Walmart ABD Giyim ve Özel Markalar Başkan Yardımcısı Denise Incandela, Zeekit ile amacımız, fiziksel alışverişi daha iyi taklit edecek kapsayıcı, sürükleyici ve kişiselleştirilmiş bir dijital deneyim sunmaktır” dedi.

Elbette, müşterilerin kendilerine uygun ürünleri seçmelerine yardımcı olmak, yalnızca müşteri ihtiyaçlarına duyarlı olmakla ilgili değil, aynı zamanda evde denendiğinde çalışmayan kıyafetlerin iade sayısını azaltmaya yardımcı olmakla da ilgilidir. Walmart, daha önce çevrimiçi alışverişleri mağazalara iade etme seçeneği sunarak sorunun müşteri güçlüklerini gidermeye çalışmıştı. Ancak ideal senaryo, getirilerde tamamen bir azalma olacaktır.

Resim Kredisi: Walmart

Daha iyi deneme teknolojisi, Walmart’ın Amazon ile olan savaşında da yardımcı olabilir. bir numara olarak liderlik ediyor ABD’deki hazır giyim perakendecisi, Walmart’ın önünde – kısmen Covid pandemisi ve bunun sonucunda çevrimiçi alışverişteki artışlar nedeniyle talep edebileceği bir yer. Ancak Walmart, 2021’in ilk aylarında giyime yönelik “zayıf talepten” etkilenmişti, ancak kurtarıldı tatil satışları sayesinde yıl sonuna doğru. (Ancak, özellikle giyim satışlarını kırmadı.)

Sanal deneme sunma fikri, Fitle, Metail, Virtusize, Fits.me ve diğerleri de dahil olmak üzere son on yılda ve sonrasında birçok girişimin denediği bir şeydir. Bu tür şirketler, örneğin eBay’in PhiSix için 3D deneme teknolojisi için 2014 anlaşması gibi satın almaların konusu oldu. Daha yakın zamanlarda, Revery.ai adlı bir girişim, müşterilerin sanal olarak kıyafetleri denemek için modellerini seçmelerine olanak tanıyan bilgisayar görüşüyle ​​çalışan teknolojisi için fon topluyordu.

Bununla birlikte, Walmart’ın sanal bir deneme özelliğini benimsemesi, gelecekte daha geniş e-ticaret endüstrisini benzer teknolojiyi kendi web sitelerine ve uygulamalarına entegre etmeye zorlayabilir.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/03/02/walmart-launches-a-i-powered-virtual-clothing-try-on-technology-for-online-shoppers/

Yorum yapın