Wakanda Forever’ın kredi ortası sahnesi tam olarak doğru türden bir şaşırtıcı


Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda Bir Kara Panter’in ölümü ve yenisinin yükselişinin ardından, çoğu kişinin dünyanın güç dengesi hakkında sağlam bir anlayışa sahip olduğunu düşünmesiyle sona eriyor. Ancak filmin tek başına kredi ortası sekansı, tüm bunları alt üst edebilecek ve çok farklı bir tür için sahneyi hazırlayabilecek şaşırtıcı yeni bir bükülme getiriyor. Siyah Panter hikaye ileriye.

Bu parça için spoiler içerir Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda.

Bir süre sonra tamamen yeni bir yerden teslim almak yerine, Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda‘nin orta kredi sekansı, bir Haiti sahilinde Shuri (Letitia Wright) ve Nakia (Lupita Nyong’o) ile hemen açılıyor. Yine de Wakanda sonsuza kadar Nakia olaylarının ardından nasıl öğretmen olmayı seçtiğini ayrıntılarıyla anlatıyor. Yenilmezler: Oyunsonu, film, neden Haiti’yi seçtiğini veya bunca yıl boyunca onu memleketindeki insanlarıyla iletişim kurmaktan alıkoyan ülkede ne yaptığını tartışmak için o kadar fazla zaman harcamıyor. T’Challa (Chadwick Boseman) ve Nakia’nın birbirleri için ne ifade ettikleri göz önüne alındığında, insanlar onun Wakanda’ya dönmemesinin onun ölümünden duyduğu üzüntüden kaynaklandığına kolayca inanabilirler.

Nakia kesinlikle Wakanda’dan uzak tutan şeyin bir parçası olsa da, Shuri’ye bunun tek nedeni veya en önemli nedeni olmadığını açıklar. Nakia, o ve T’Challa’nın oğulları Toussaint için kraliyet ailesinin bir üyesi olmanın getirdiği tüm dikkat ve tehlikelerden uzakta büyümesinin en iyisi olacağını düşündüklerini açıklıyor. Shuri, altı yaşında bir yeğeni olduğunu öğrenince ne kadar şok olsa da, Shuri ona Haiti’deki adının Toussaint olduğunu, annesinin de ona babası için T’Challa adını verdiğini söylediğinde daha da şaşkına döndü ve duygulandı.

Black Panther: Wakanda Forever'da Shuri rolünde Letitia Wright.

Letitia Wright, Shuri rolünde Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda.

Bir haraç olmanın yanı sıra Toussaint Panjur, Wakanda sonsuza kadarToussaint / T’Challa, filmin merhum Wakanda kralının ve onu canlandıran aktörün ruhunu onurlandırmaya çalıştığı birçok yoldan biridir. Yaşlı T’Challa’nın mirası oğlunda yaşıyor ve Kraliçe Ramonda’nın (Angela Bassett) Namor’un (Tenoch Huerta) ellerinde ölmesinin ardından, onun varlığı muhtemelen Shuri için bir tür merhem. ölü.

Ancak babasının ve büyükannesinin ölümünün ardından genç T’Challa’nın varlığı, Wakanda’nın tahtının geleceği hakkında filmin kasıtlı olarak yanıtsız bıraktığı ilginç bir soruyu gündeme getiriyor. Shuri, kalp şeklindeki bitkinin yeni bir versiyonunu sentezleyip filmin başlarında en yeni Kara Panter haline geldikten sonra, hem bu özel unvanı hem de ülkenin prensesi konumunu korumayı planladığı oldukça açık. Fakat Wakanda sonsuza kadar ayrıca M’Baku’ya (Winston Duke), yeni hükümdarlarının kim olması gerektiğini belirlemek için Wakanda’nın diğer liderlerine törensel bir savaşa bir kez daha meydan okuma niyetini açıklarken, filmin son önemli repliklerinden birini vermeye özen gösterir.

Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda umut verici bir notla sona eriyor, ancak bunu tüm Wakanda’yı halkı için tamamen yeni bir kargaşa, ayaklanma ve yıkım düzeyine soktuktan sonra yapıyor. Film, Wakanda’nın yoluna çıkan daha da muazzam değişimler olabileceğini önerecek kadar ileri gitmiyor. Ancak, franchise’daki gelecekteki taksitlerin, Wakanda’nın kraliçe olmakla ilgilenmeyen yeni bir Kara Panter’e sahip olduğu için siyasi durumunu nasıl elde etmeyi planladığına odaklanması biraz mantıklı olacaktır.

Açıkçası, Wakanda’nın yeni yöneticileri nasıl seçtiğine gelince kurallar var. Ama yaşlı T’Challa’nın şok edici ölümü ve gizli bir oğlu olması arasında, çok benziyor. Wakanda sonsuza kadar için geniş kapsamlı sonuçlara yol açabilecek büyüleyici bir ardıllık öyküsünün temelini atıyor olabilir. Siyah Panter franchise’ın geleceği.Kaynak : https://www.theverge.com/23447906/black-panther-wakanda-forever-mid-credits

Yorum yapın