Volkswagen, 2023 amiral gemisi EV – Teknolojik Haberler’ın temelini oluşturacak ID.AERO konseptini tanıttı


Volkswagen Group, Pazartesi günü Çin’de ID.AERO konseptini tanıttı – otomobil üreticisinin amiral gemisi EV’sinin ve gelecek yıl ilk küresel tamamen elektrikli sedanının ardındaki ilham kaynağı olarak hizmet etmesi planlanıyor.

Volkswagen ID.AERO konseptinin bir versiyonu 2023’ün ikinci yarısında Çin pazarı için üretime girecek. Otomobil üreticisi bir fiyat açıklamadı ancak sedanın Avrupa’ya göre 385 mil’e kadar tahmini bir menzil sunacağını söyledi. WLTP test döngüsü.

Volkswagen China Binek Otomobil Markası CEO’su Dr. Stephan Wöllenstein yaptığı açıklamada, “ID.AERO, yüksek hacimli, orta boy sedan segmentine ait” dedi. “Konsept, ilerici, şık ve aerodinamik bir tasarıma sahip, ancak ferahlıktan ödün vermiyor.”

Araba, Çin’in en hızlı büyüyen segmentine yöneliktir: genç, ilk kez araba alıcıları. Bu itibarla, ID.AERO’nun sportif silueti, geniş bir gövde ve coupe tarzı arka üç çeyrek tasarımı ve .23’lük tüyler ürperten bir sürtünme katsayısını gözler önüne seriyor.

Volkswagen ayrıca ID.AERO’yu lüks bir his yaratmak için yüksek kaliteli farlar, LED arka lamba kümeleri ve parlak siyah bir tavan kullanarak kitlesel bir pazar bütçesinde bu segmentin lüks arzusuna hitap edecek şekilde tasarladı.

Volkswagen kimliği.  AERO

Resim Kredisi: Volkswagen

ID.AERO, Volkswagen Grubu’nun MEB (Modüler Elektrikli Sürücü Matrisi) mimarisinin, marka portföyü genelinde EV’ler inşa etme esnekliğini gösteriyor. Esnek modüler sistem, hatchback’lerden ID.BUZZ minibüslerine kadar çeşitli araçlara uyarlanabilir.

VW Group’un elektrikli araçlarının yaklaşık %30’u MEB’e dayanmaktadır. Otomobil üreticisi, bu payın 2025 yılına kadar %80’in üzerine çıkmasını bekliyor.

GM’nin en yeni EV’leri, modüler mimarisi 19 farklı pil ve sürücü konfigürasyonu üretebilen, GM’nin pil-elektrik operasyonlarını ölçeklendirmesine ve maliyetleri düşürmesine yardımcı olan otomobil üreticisinin yeni Ultium pil platformuna dayanacak.

EV satışları 2024’te bir dönüm noktasına doğru hızla ilerlerken, Çarşamba günü yayınlanan AlixPartners 2022 Global Automotive Outlook’a göre Volkswagen’in MEB ve GM’nin Ultium’u gibi özel platformlar geliştirmek, orijinal olarak gaz motorları için tasarlanmış araçlara pil koymaktan daha etkili.

AlixPartners’ın otomotiv ve endüstriyel uygulamasının Detroit merkezli küresel eş lideri Mark Wakefield, “Bu yaklaşımla temelde maliyet temelinde rekabet edemezsiniz” dedi. “Bu kitlesel pazara ulaşmak için kesinlikle sıfırdan bir EV tasarımı olması gerekiyor.”

Tasarım eskizleri, kimliğin ilk izlenimini sunar.  AERO

Resim Kredisi: VolkswagenKaynak : https://techcrunch.com/2022/06/27/volkswagen-unveils-id-aero-concept-that-will-provide-the-basis-for-2023-flagship-ev/

Yorum yapın