Voicy, oyuncuları sesli memlerle büyütmek istiyor – Teknolojik Haberler


Meme stokları bir şey olabilirse, sesli meme paylaşımının viral hale gelmesini ne engelleyebilir!? Sosyal sesin kulakları tırmalayan arenasında fırtınalar estirmeyi ve oyuncu/yaratıcı kalabalığın arasında arkadaşlar kazanmayı umuyor. sesli — Kullanıcı tarafından oluşturulan ses parçacıkları (genellikle birkaç saniye uzunluğunda) için bir platform oluşturan ve mesajlarınızı/akışlarınızı renklendirmek için tepki paylaşımı için duygusal örnekler oluşturmaya yönelik araçlar sunan Hollanda merkezli bir girişim.

Bu fikrin nereye gideceğini tahmin etmek zor değil: Doğrudan iğrenç osuruk sfx ve pwning trol klipleri – bunlar, kullanıcı tarafından oluşturulan (veya iyi, iyi, örneklenmiş) ses için bu acemi platformda gerçekten bol miktarda bulunur. Dank sesli memleri kimse var mı?

Diğer viral sesler de mevcuttur. borat örneğin klipler veya Kalamar Oyunu sesler. Ayrıca sesli biçimde aşırı coşkulu İnternet meme’lerinin bir kakofonisi. John Oliver “GOOGLE IT!” diye bağırıyor. tekrar tekrar veya Epic Sax Guy’ın epik saksafonu vb.

Tipik Voicy kullanıcısı, şaşırtıcı olmayan bir şekilde genç ve başlangıç ​​başına mutlu bir tetikleyicidir – bu, oyuncuların sesli sohbetini, kurmayı umduğu bir dizi sosyal entegrasyon için önemli bir hedef olarak tasavvur eder. Şimdiye kadar, mesajlaşma uygulaması Viber ile imzalanmış bir entegrasyona sahip – ancak diğer platformları kaydolmaya teşvik etmek için “basit bir evrensel API” sunuyor.

Uzaklaştırma, Voicy’nin belirtilen görevi, Giphy’nin GIF’ler için yaptığını ses klipleri için yapmaktır.

“İnsanların iletişim kurma biçimleriyle kendilerini yaratıcı bir şekilde ifade etmeleri için yeni bir yol yaratmak istiyoruz. Oyun gibi, resimlerle veya metinlerle iletişimin de işe yaramadığı alanlarda, deneyimi gerçekten geliştirmek için ses için büyük bir boşluk var, ”diyor kurucu ortaklar Xander Kanon, Joey de Kruis ve Milan Kokir e-posta yoluyla.

“Memler ve GIF’lerde gördüğümüz gibi, insanlar kendi çok yaratıcı içeriklerini yaratmayı seviyorlar. Ses, modern iletişim üzerinde daha büyük olmasa da aynı etkiye sahip olma kapasitesine sahiptir. Anlık sohbetten, dünyanın her yerindeki insanların denemek istediği ve iletişim kurma şekliyle eğlenmek istediği ifadelere ve GIF’lere kadar her şeyi gördük – bu hepimizin ortak noktalarından biri. Buna ek olarak, uygulamalar ve platformlar arasındaki rekabet çok büyük ve hepsi tekliflerini daha yapışkan, eğlenceli ve ilgi çekici hale getirmek için çok çalışıyor. İşte burada Voicy devreye giriyor.”

“Temelden, platformumuzu kullanıcılara ifade etme yeteneği vermek için geliştirdik” diye ekliyorlar. “Teknolojimiz, içeriğe yönelik açık kaynaklı bir yaklaşımla ve orta düzeyde katmanlara ayrılmış güvenlik önlemleriyle bu amaca doğrudan hizmet ediyor. Entegrasyonlarla yaklaşımımız, platformumuzu diğer platformlara bağlamak ve kullanıcılara içerik paylaşma konusunda daha geniş erişilebilirlik sağlamak olmuştur. Genel API’nin eklenmesi, daha fazla entegrasyon ve platform içinde güçlü bir temel ile etkimizin katlanarak artabileceğine inanıyoruz.”

Platform, kuruculara göre Ekim 2020’de tamamen piyasaya sürüldü ve bu aşamada kullanımı 1,1 milyon aylık aktif kullanıcıya yükselttiler (ancak bu Viber aracılığıyla kullanım dahil, sadece kendi platformlarına çektikleri kulakları değil).

Paylaştıkları diğer kullanım ölçütleri arasında, kullanıcıların şu ana kadar yaklaşık 145.000 ses klibi oluşturduğu ve ayda ortalama 10 bin daha fazla eklendiği yer alıyor. Ayrıca bir Voicy kullanıcısının ortalama 20 ses klibi çaldığını ve ziyaret başına bir tane paylaştığını söylüyorlar.

Viber ile son ortaklıklarının ardından, oradaki kullanıcılar 20 milyonun üzerinde sesli mesaj gönderdi – bunlar sadece üç ayda 100 milyon kez çalındı.

Girişim, bugün açıklanan 1.2 milyon €’luk tohum öncesi zam yardımı ile daha fazla büyüme sağlamak için üçüncü taraf entegrasyonlarından oluşan bir boru hattı oluşturmayı planlıyor – potansiyel aşkları görmek sosyal mesajlaşma, akış ve oyun platformlarında. Veya temel olarak gürültülü memlerin takdir edilen bir izleyici kitlesi bulabileceği herhangi bir yer.

“Sosyal mesajlaşmada birçok potansiyel entegrasyon var, örneğin WhatsApp, FB Messenger; sosyal video — Instagram, Snapchat, TikTok, YouTube; oyun — Roblox, Ubisoft, Xbox, Discord; ve akış — Twitch, Streamlabs ve Corsair,” diyorlar ve birinci seviye tüketici platformu listesinin keyfini çıkarıyorlar.

Voicy’nin tohum öncesi zammı, Twitch, Spotify, Deezer, Snapchat, Booking, Uber, Reddit, Acast ve Tesla gibi şirketlerden bir dizi üst düzey teknoloji yöneticisinin katılımıyla Oliver Samwer’ın Global Founders Capital tarafından yönetiliyor.

Global Founders Capital’den Soheil Mirpour yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Voicy çok heyecan verici yeni bir girişim. Kısacası, güçlü ekipleri her gün yüzlerce yeni ses içeriği oluşturan çok aktif kullanıcılardan oluşan devasa bir topluluk oluşturdu. Sosyal iletişimde kısa ses için muazzam miktarda potansiyel var. Bir Discord kullanıcısı günde ortalama 285 dakikasını Discord sesli sohbetinde geçiriyor, insanlar yalnızca WhatsApp’ta günde 7 milyar sesli mesaj paylaşıyor ve milyarlarca insan TikTok veya Instagram videolarında kısa ses kullanıyor. Voicy masaya yeni bir konsept getiriyor, bu da muazzam bir pazarı alt üst etmeye hazır – yatırım yapmamız gerektiğini biliyorduk.”

Ancak, zaten sesli GIF’ler varken, web kullanıcılarının neden sesli memlere ihtiyacı var? Bu oldukça niş bir teklif değil mi – mevcut örtüşme ve ayrıca tüketicilerin eski emojilerden özelleştirilebilir çıkartmalara ve viral GIF’lere kadar kendilerini ifade etmek için kolayca kullanabilecekleri diğer “paylaşılabilir” tepkilerin genel (geniş) rekabeti göz önüne alındığında?

Sessiz tepki biçimleri (GIF’ler gibi), aynı zamanda, sessizliği seven (sesli mesajdan nefret eden) varlığı, sosyal medyada paylaşılmak üzere yapılan kısa video kliplerin bile neden açıklandığını açıklayan büyük ‘sesi asla açma’ mobil ekibi için esasen bir avantajdır. tipik olarak, herhangi bir kulağa takılmaya alternatif olarak pişmiş bir şey sağlamak için altyazılarla birlikte gelir. (Ayrıca, sesi kapalı olan bir sesli meme sadece üzgün görünen piksellerdir, değil mi? … Yine de, bu muhtemelen daha yaşlı ve daha genç bir İnternet kullanıcı neslidir 😬)

Hiç kimseyi şaşırtmayan Voicy kullanıcıları, kuruculara göre TikTok/Roblox nesli arasında güçlü bir takipçi kitlesine sahip Z Kuşağı veya Alfa Kuşağıdır. (“Kullanıcılarımız bizi oyun oynamak, oluşturmak ve mesajlaşmak için kullanıyor. Kullanıcı tabanımızda çoğu kullanıcı ABD’de (%60). Kullanıcıların çoğunluğu 35 yaşın altında (%75+),” ayrıca onaylamak.)

Voicy’nin kurucuları, “Bir ses klibinin bir GIF/ses GIF’ine göre avantajı, daha geniş uygulanabilirliğidir” diyor. “Pratik olarak, akışınızda, oyun oynarken veya videonuzu veya TikTok videonuzu/Youtube Short’unuzu düzenlemek ve mesajlaşmada kullanmak için bir ses klibi kullanabilirsiniz. Kullanıcı deneyimi ve pratik kısıtlamalar nedeniyle bunu bir sesli GIF ile yapamazsınız.”

“Sesli memler, belirli bir bağlamdaki düşünceleri veya duyguları ifade etmek için herhangi bir çevrimiçi iletişim biçiminde kullanılabilecek komik, ikonik ve benzersiz paylaşılabilir ses parçalarıdır” diye ekliyor – kendilerinin de hırslı oyuncular olduğunu söyleyen üçlü.

Telif hakkıyla ilgili riskler ne olacak? Bu sorunu nasıl yönetiyorlar? Voicy şu anda herhangi bir ses içeriğini lisanslamıyor, ancak kurucular gelecekte yapabileceklerini öne sürüyorlar. Şimdilik numuneleri yeniden sirküle etmek için adil kullanıma güveniyorlar (ayrıca platformları bir DCMA raporlama ve yayından kaldırma prosedürünü destekliyor). Ayrıca, korunan örneklerin entegre oldukları herhangi bir üçüncü taraf platforma aktarılmasını durdurmak için bir üçüncü taraf hizmeti kullandıklarını söylüyorlar.

Böyle bir tüketici odaklı ürünün para kazanmaya odaklanması için henüz erken olsa da ekip, Voicy’yi bir pazar yeri olarak inşa ettiklerini ve nihayetinde içerik oluşturucu topluluğunun ihtiyaçlarına odaklanmayı amaçladıklarını söylüyor.

Teknolojik Haberler’a “Uzun vadeli fırsatımızın içerik oluşturucuların içeriklerinden para kazanmalarını sağlamakta yattığına inanıyoruz” diyorlar. “Yaratıcının ekonomisi hızlı bir şekilde büyümeye devam ederken, onlara sonik kimlikleri etrafında bir topluluk oluşturmaları, kırpmaları, dağıtmaları, kazanmaları ve inşa etmeleri için bir platform sağlıyoruz. Geniş bir entegrasyon ağı ve sesleri ve ses yaratıcılarını tüketmek ve bunlarla etkileşim kurmak için bir son hedef olarak bir platform ile Voicy, kitaplığından ve entegrasyonlarından para kazanabilir. Voicy, hem arz hem de talep tarafı için tonlarca değer sağlayabilir.”

“Daha spesifik olarak, iş modelimiz kliplerin alt lisanslanmasına odaklanacak ve içerik oluşturucuların en iyi yaptıkları şeyi yapmaları için ek premium özellikler sunacak: içerik oluşturmak. İçerik, entegrasyon ortaklarına, hayranlara, diğer içerik oluşturuculara ve premium tüketicilere alt lisanslanma olanağına sahip olacak” diye ekliyorlar.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/19/voicy-pre-seed/

Yorum yapın