VMware, eski vCenter kullanıcılarına bulutlu yaşam çizgisi sunuyor • Kayıt


Bir ürünün çift nokta sürümünün önemli bir işlevsellik eklemesi çoğu zaman olmaz, ancak VMware Perşembe günü tam da bunu, vCenter’ın eski ve desteklenmeyen sürümlerini buluta geçirme yeteneği ekleyen Cloud Director Availability ürününün 4.4.1 sürümüyle yaptı.

“Çeşitli nedenlerden dolayı, önemli sayıda kuruluş, uzun süredir desteksiz olmalarına rağmen veri merkezlerinde hala eski VMware vCenter Server sürümlerine güveniyor.” yazdı Bulutlu geçiş/yükseltme işlemlerinin karmaşıklığını düşünen kıdemli teknik ürün müdürü Nikolay Patrikov, bazılarının desteklenmeyen ürüne bağlı kalmasının nedenidir.

Cloud Director Availability 4.4.1, vCenter ve ESXi 5.5 U3, 6.0 U2 ve 6.0 U3 sürümlerini bulutlara kaydırmayı mümkün kılar. Göç süreci “basit” olarak faturalandırılıyor, ancak Patrikov’un gönderisi, büyük özen ve dikkat gerektiren birkaç adımın ana hatlarını veriyor.

Ayrıca, desteklenmeyen bir kurulumun buluta taşınmasının, desteğin geri yüklenmesi anlamına gelmediğine dikkat çekiyor!

VMware, yukarıda bahsedilen vCenter sürümlerinin kullanıcılarına bir can simidi verirken, aynı zamanda daha fazla müşterisini biraz acı çekecekleri konusunda uyardı.

İçinde Temmuz gönderisi ürün grubu yöneticisi Todor Raykov, VMware’in “yaklaşan büyük bir vSphere sürümü” planladığını heyecan verici bir açıklama yaptı.

Kayıt sürümün vSphere 8.0 olacağını anlar.

Raykov, yaklaşan sürümün vSphere 6.5 ile sunulan yerel eklenti mimarisini kullanımdan kaldıracağını açıkladı.

Yaklaşan sürümle yalnızca uzak eklentiler çalışacak, bu da güzel çünkü AWS’de VMware bulutu ve “gelişmekte olan VMware destekli bulutlar” ile de çalışıyorlar.

“Bunlar, VMware’in vSphere’in genişletilebilirlik seçeneklerini genişletmek ve şirket içinde ve bulutta eklentinin benimsenmesini artırmak için yatırım yapacağı teknolojidir.”

Umut verici.

Ve bulutta VMware’den bahsetmişken, şirket dün ayrıntılı olarak taahhüt bazlı sözleşmeler ortakları, şirketin ürünlerini VMware Cloud on AWS hizmetinde size satmak için kullanabilir.

Sözleşmeler, müşterilerin self servis bir portaldan lisans satın almalarına olanak tanır ve kredilerin önceden satın alınmasını gerektirmez – aylık faturalar başka bir ödeme seçeneğidir. ®Kaynak : https://go.theregister.com/feed/www.theregister.com/2022/08/12/vsphere_8_upcoming_major_release/

Yorum yapın