Vivun ön satışları dijitalleştiriyor ve yeni yatırımla 75 milyon dolar kazandı – Teknolojik Haberler


Vivun Zuora’da ön satışlarda dişlerini kesen Matt Darrow tarafından inşa edildi. Satış öncesi ekiplerin kuruluşa sunacak çok şeyi olduğuna inanıyordu, ancak bu bilgiyi yakalayacak herhangi bir yazılım yoktu. Bu yüzden Vivun’u kurdu.

Darrow, şirketin, yatırımcıların dikkatini çekme eğiliminde olan yeni bir yazılım kategorisinin tanımlanmasına yardımcı olduğunu, bundan daha fazlasını, şirketin temelde sağlam ve hızlı büyüdüğünü söylüyor.

“Bence özünde, gerçekten harika temelleri ve ölçümleri olan bir işi büyütüp yönetebilmemiz var. Ve gerçekten büyük bir fırsata doğru eğiliyoruz,” dedi Darrow.

Vurgulamayı seçtiği metrik kilometre taşları arasında, şirketin en son mali yılında ARR’yi 4 kattan fazla büyüttü, 100 çalışanı aştı ve müşteri sayısını %160’tan fazla artırdı. Müşteriler arasında Snowflake, Genesys ve UiPath sayılabilir.

4 kat ARR büyümesi etrafında belirli gelir rakamlarını tartışmak istemese de, önemli bir şirket kurduğuna dair güçlü bir ipucu verdi. “Önümüzdeki yıl hedefimizin ARR’de yaklaşık 30 milyon dolara nasıl ulaşacağımız olan yolculuğumuzun aşamasındayız. Yani boyut ve kapsamda olduğumuz yer burası” dedi.

Bu turda şirkete yapılan yatırımlara öncülük eden Salesforce Ventures’ın ABD yatırımlarının ortağı ve başkanı Paul Drews, Vivun gibi bir şirketin, geleneksel satış yöntemlerinin alıcı odaklı hale geldiği bir zamanda satışları artırmaya yardımcı olmak için özellikle önemli olduğunu söylüyor. süreçler. Salesforce’un satışa odaklanmasıyla, girişim kolundan gelen yatırım çok mantıklı

“Satın alma süreci, yıllar içinde yukarıdan aşağıya bir süreçten, alıcıların ürüne el koymak istedikleri aşağıdan yukarıya doğru çok değişti. Bu evrimin bir parçası olarak, ön satışların rolünün gerçekten öneminin arttığını fark ettik,” dedi Drews.

Bu noktaya kadar, bu sorunu çözmek için özel olarak üretilmiş bir ürün görmediğini ve bir yatırımcı olarak birinin yeni bir çığır açtığını görmenin onu gerçekten şirkete çektiğini söyledi.

Başlangıç, 140 çalışanı aştı ve yıl sonundan önce 200’e ulaşmayı bekliyor. Şirketi kurduğu 2019’dan farklı olarak, bugün şirketin DEI girişimlerini yönlendirmeye yardımcı olacak bir insan/İK ekibine sahip olduğunu söylüyor. Ayrıca, %100 dağıtılmanın yardımcı olduğunu söylüyor. Aslında, zaten 10 farklı ülkede çalışanları var.

75 milyon dolarlık yatırım, şirketin C Serisi turunun bir parçası olarak geliyor. Lider yatırımcı Salesforce Ventures’ın yanı sıra, mevcut yatırımcılar Menlo Ventures, Accel ve Unusual Ventures ile birlikte yeni yatırımcı Tiger Global de katıldı. Şirket şu anda toplam 131 milyon dolar topladığını bildirdi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/vivun-is-digitizing-pre-sales-and-just-got-75m-in-new-investment/

Yorum yapın