Viral kelime oyunu Wordle bir masa oyununa dönüştürülür


Kısaca: New York Times, Wordle’ın fiziksel bir versiyonunu oluşturmak için oyuncak üreticisi Hasbro ile ortaklık kuruyor. Yaklaşan masa oyunu, geçen yılın sonlarında dünyayı kasıp kavuran viral kelime oyununun dijital versiyonundan ilham alıyor.

Wordle: The Party Game’de, oyuncuların beş harfli bir kelimeyi tahmin etmek için altı denemesi olacak. Bir oyuncunun kelimeyi tahmin etmesi için ne kadar az deneme yapması gerekiyorsa, o kadar az puan alır. Oyunun sonunda en az puana sahip olan oyuncu galip ilan edilir.

Oynamanın dört farklı yolu vardır: klasik mod, hızlı oyun, süreli oyunlar veya takımlarla. Bir tur bittiğinde, yeniden başlamak için kuru silme tahtalarını silerek temizleyin.

Wordle, Josh Wardle tarafından yaratıldı ve Ekim 2021’de piyasaya sürüldü. Bu süreçte hızla viral oldu ve birkaç klon üretti. Oyun, istikrarlı orijinal bulmaca oyunlarına eklemek isteyen The New York Times’ın dikkatini çekti. Wardle, kitabı yedi haneli düşük bir meblağ karşılığında yayına sattı.

The Times’ın yeni IP’sinden para kazanmaya çalışacağı hemen hemen belliydi ve yeni masa oyunuyla tam olarak bunu görüyoruz.

Wordle: Parti Oyunu dahil olmak üzere seçkin perakendecilerden ön sipariş verilebilir. Amazon ve Hedef 19,99 $ fiyatla. Kazançlı tatil satın alma sezonundan yararlanmak için bolca zaman olan Ekim ayının başlarında gelmesini bekleyin.Kaynak : https://www.techspot.com/news/95318-viral-word-game-wordle-turned-board-game.html

Yorum yapın