Verizon, Kablosuz Oyuncular Baskıyı Hissederken İşten Çıkarmalarda T-Mobile’a Katılıyor


CNET’in öğrendiğine göre Verizon, personel çıkarma konusunda rakibi T-Mobile’ı takip etti. Kablosuz operatör, kestiği çalışan sayısını tam olarak açıklamadı, ancak hareketin gerçekleştiğini doğruladı.

Bir şirket sözcüsü yaptığı açıklamada, “Yıl boyunca şirketimiz, işin ihtiyaçlarına bağlı olarak çalışan sayımızda ayarlamalar yapıyor” dedi. “Bazen bir alanda çalışan sayımızı artırırken diğer alanlardaki çalışan sayısını azaltabiliyorduk. Bu son düzenlemeden etkilenen az sayıda çalışan vardı, ancak şu anda paylaşacak belirli ayrıntılarımız yok.”

İşten çıkarmalar, ülkenin en büyük taşıyıcısından yaklaşık iki hafta sonra geldi 215.000 tüketici telefonu hesabını kaybettiğini açıkladı 30 Haziran’da sona eren en son çeyrekte. Ticari müşterilerin yararına olsa bile, rakiplerine kıyasla toplam net 12.000 abone kazancı azaldı. T-Mobile, hangi 723.000 faturalı mobil abone kazandırdıgeçen ay CNET’e kendi işten çıkarmalarını doğruladı.

T-Mobile, “en çok etkilenen çalışanlara farklı roller teklif edildiğini” ve “az sayıda rolün ortadan kaldırıldığını” söyledi.

Ülkedeki en büyük işverenlerden ikisi olan her iki telekom sağlayıcısındaki kesintiler, kurumsal Amerika’daki kayalık ekonomik ortamı ve kemerin daha geniş bir şekilde sıkılmasını yansıtıyor. Oracle, ABD müşteri deneyimi bölümündeki işleri kesti, Bloomberg Pazartesi günü bildirildi, eski yatırım sevgilim Robinhood, personelinin yaklaşık dörtte birini kesmeyi planladığını söyledi Salı günü. Meta geçen hafta yaptığı açıklamada bazı rolleri dondurduğunu söyledi. ilk gelir düşüşü.

Çevre, muhtemelen fiyat bilincine sahip kablosuz tüketicilerin fırsat aramaya başlaması için bir katalizör görevi görüyor. Verizon, kendi adına, son sorunlarını enflasyona ve ekonomik koşullara ve ayrıca insanları alt uç sınırsız planlarına kaydolmaya zorlama mücadelesine bağladı. Taşıyıcı yükseltti eski paylaşılan veri planlarının fiyatı ve müşteriler için son zamanlarda artan oranlar (ki bunun enflasyonun bir sonucu olmadığını söyledi), ancak her iki ücret de yalnızca Haziran ayında yürürlüğe girmeye başladı ve sonuç olarak daha fazla müşterinin kaçıp kaçmayacağı görülmeye devam ediyor.

Bütçe bilincine sahip müşterilere hitap etmek amacıyla, ülkenin en büyük taşıyıcısı daha düşük fiyatlı bir “Sınırsız Hoş Geldiniz” tanıttı geçen ay.

Şirketin yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Hans Vestberg, şirketin kazanç çağrısı sırasında “İkinci çeyreğimiz Verizon’un ne olduğu veya nereye gittiği konusunda iyi bir barometre değildi.” Dedi. “Performansımızdan memnun değiliz”

Verizon’un hissesi, S&P 500’deki %13’lük düşüşe kıyasla bu yıl kabaca %15 düştü. T-Mobile yaklaşık %26 arttı.

Verizon gibi, T-Mobile de kesintileri küçümsemeye çalıştı.

“2000’den fazla açık pozisyonla en iyi yetenekleri işe almaya devam ederken, şirketin bazı alanlarında, kaynaklarımızı müşterilerin istediği yerlerde olmaya daha iyi odaklamamıza izin verecek normal iş akışı organizasyonel değişiklikleri yapıyoruz. ve olmamıza ihtiyacımız var,” dedi şirket bir açıklamada. “Bu değişimler öncelikle az sayıda ‘evin arkası’ yönetimini ve idari rollerini etkiler.”

Şiddetli Kablosuz ve T-Mo Raporu T-Mobile’ın işten çıkarmaları hakkında daha önce rapor edilmişti.Kaynak : https://www.cnet.com/tech/mobile/verizon-joins-t-mobile-in-layoffs-as-wireless-players-feel-the-pressure/#ftag=CAD590a51e

Yorum yapın