Veri yönetişimi girişimi Immuta, satın almaları sürdürmek için 100 milyon dolar yatırım aldı – Teknolojik Haberler


immuta, bir veri gizliliği ve erişim kontrol hizmetleri sağlayıcısı, bugün 100 milyon dolarlık bir E Serisi turunu 1 milyar dolarlık bir değerlemeyle kapattığını ve şirketin toplam finansmanını 267 milyon dolara çıkardığını duyurdu. NightDragon, Snowflake Ventures’ın yanı sıra mevcut yatırımcılar Dell Technologies Capital, DFJ Growth, IAG, Intel Capital, March Capital, StepStone, Ten Eleven Ventures ve Wipro Ventures’ın katılımıyla finansmana öncülük etti.

CEO Matthew Carroll, yeni nakitin ürün geliştirme ve Ar-Ge çabalarını desteklemek için kullanılacağını, ayrıca Immuta’nın satış, pazarlama, müşteri başarısı ve destek ekiplerini genişletmek ve veri izleme alanında “önemli” kazanımları sağlamak için kullanılacağını söyledi. Teknolojik Haberler’a bir e-posta röportajında ​​“Salgın buluta geçişi hızlandırdı ve bu da bulut veri güvenliği ihtiyacını artırdı” dedi. “Bunun yavaşladığını görmüyoruz.”

Immuta, kariyerine Bağdat’ta ABD Ordusu istihbarat subayı olarak başlayan Steven Touw ve Carroll tarafından 2015 yılında ortaklaşa kuruldu. Carroll, Immuta’yı kurmadan önce, Touw’un da çalıştığı önceki işvereni 42six Solutions’ı satın aldıktan sonra CSC danışmanlık grubunda birkaç yıl geçirdi.

Carroll, veri birleştirme ve analitik programlarına öncülük etti ve ABD hükümetine CSC’de veri yönetimi ve analitik konularında tavsiyelerde bulundu. “Verinin gücünü ve büyük miktarda kritik bilgiyi yönetmenin her türlü işlemi daha iyi düzene sokabileceğini çabucak anladım” diye ekledi. “Doğru veri erişim kontrolleri ile kuruluşlar, verilerinin faydasını gerçekten en üst düzeye çıkarabilir.”

Carroll, Immuta’yı veri politikaları oluşturmaya ve uygulamaya yönelik manuel süreçlere “kurumsal ölçekte” bir alternatif olarak sunuyor. Pek çok BT ekibinin, 1990’lara dayanan ve GDPR ve CCPA gibi yeni ortaya çıkan gizlilik düzenlemelerine pek uygun olmayan, rol tabanlı erişim kontrol teknolojilerine dayanan araçlar kullandığını iddia ediyor. Carroll, zorluğa ek olarak, bu araçların, verilerin şirket içi veri depolarından buluta taşınması gereken durumlarda “veri yeri” zorluklarını ortaya çıkarabileceğini iddia ediyor. Örneğin, bir şirket küresel olarak belirli bir dizi ülkede faaliyet gösteriyor olabilir, ancak verileri Almanya’daki bir veri merkezinde depolanıyor olabilir.

Carroll’a göre, anketler kuruluşların veri politikaları oluşturma konusunda bir dizi sorunla karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Uzmanlar bir son TechRepublic anketi, kurum kültürünü, bilgi eksikliğini, finansal maliyeti ve mevcut araçlarla zayıf entegrasyonu en büyük engellerden bazıları olarak gösterdi. Kamu sektörü, ulusal bir araştırma ve danışma enstitüsü olan Dijital Yönetim Merkezi’nin (CDG) araştırmasında ortaya çıkan aynı sorunlarla boğuşuyor. CDG rapor edildi Mayıs ayında, eyalet ve yerel yönetim düzeyinde dijital gizliliği ele alan çerçevelerin yalnızca “yeni gelişen aşamalarda” olduğunu söyledi.

immuta

Resim Kredisi: immuta

Carroll, “Soru, hangi kuralların geçerli olduğunu ve ayrıca bunların nasıl uygulanacağını anlamaktır – çok hızlı bir şekilde karmaşıklaşabilir” dedi. “Tüm bunlar, kuruluşlar verilere erişimi hızlandırmaya çalışırken oluyor. Duyduğumuz en yaygın zorluk, kuruluşların yenilik yapmaya, işlerini ileriye taşımaya çalıştıkları, ancak BT ile iş arasında bir kopukluk olduğu ve uyumlu olmak veya verilere hızlı erişim sağlamak arasında bu karara zorlandıklarıdır.”

S&P Global ve Mercedes-Benz Group gibi özel sektör kuruluşlarından ABD Ordusu’na kadar uzanan Immuta’nın müşterileri, veri politikası federasyonunun özelliklerini otomatikleştirmek için tasarlanmış bir gösterge panosuna erişim kazanır. Sözleşmeden doğan yükümlülüklere ve düzenlemelere uymak için hassas bilgilerin keşfedilmesi, sınıflandırılması ve etiketlenmesi için araçlar sağlar. Bunun ötesinde, Immuta veri kullanımını denetleyebilir ve kullanıcılara hangi verilere, ne zaman, kim tarafından ve hangi amaçla erişildiğini göstermek için içgörüler toplayabilir.

Platform, veri merkezleri, şirket içi sunucular ve Databricks ve Snowflake dahil olmak üzere hibrit bulut hizmetleriyle bütünleşir. (Immuta kısa süre önce bir hizmet olarak yazılım dağıtımı olan Immuta SaaS’ı başlattı.) Carroll’a göre, Immuta’nın entegre edildiği hizmetlere erişen herhangi bir kullanıcı, veri erişimini kontrol etmek için Immuta’yı kullanma avantajına sahip olur.

Carroll, “Immuta, hesaplama katmanına doğal olarak entegre olan kodu yazdığımız bir avuç yeni alternatife farklı bir yaklaşım getiriyor, bu da tüketicinin sorgulara veri erişim kontrol politikaları uygularken herhangi bir performans düşüşü görmemesi anlamına geliyor” dedi. “Immuta, müşterilerin ortamlarında veri güvenliği ve gizlilik katmanı olarak çalışır… [it] uyumluluğu artırır ve riski azaltır, [which] ekiplerin daha fazla veriyi güvenli bir şekilde paylaşabileceği ve tüm veri erişimlerinde tam görünürlükle uyumlu veri kullanımını kolayca kanıtlayabileceği anlamına geliyor.”

Veri yönetişimi, tek bir analitik firması ile son derece sıcak bir sektördür tahmin 2026 yılına kadar 6 milyar dolar değerinde olacağını söyledi. Immuta’nın rakipleri arasında şirketlerin gizlilik ve uyumluluk programlarını uygulamalarına yardımcı olan TrustArc yer alıyor. Diğerleri özelOneTrust ve BigID.

Neyse ki Immuta için risk sermayesi büyük fırsatlar veri gizliliğinde. Daha geniş güvenlik segmentinde girişim harcaması 2021’de yaklaşık 30 milyar dolara yükselerek, bir önceki yıla göre toplamın iki katından fazla, binaen Momentum Cyber ​​için.

Carroll, Immuta’nın toplam müşteri sayısı ve yıllık yinelenen geliri hakkında soru sorulduğunda, “Çok iyi finanse ediliyoruz,” dedi. “[We] Teknoloji genelinde son gerçeklik kontrolünü pazardaki konumumuzu sağlamlaştırmak ve yeni satın almalarla genişlemek için büyük bir fırsat olarak görüyoruz.”

Snowflake Ventures’ın kurumsal girişimlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Stefan William, e-postayla gönderilen bir açıklamada şunları ekledi: “Veri güvenliğinin önemi giderek artıyor ve hem bir ortak hem de yatırımcı olarak Immuta’ya şiddetle inanıyoruz. Gelişmiş veri güvenliği sayesinde, Snowflake müşterileri bulut verilerinin kullanımını daha da hızlandırabilir ve bu herkes için bir kazanç.”

Boston, Massachusetts merkezli Immuta, şu anda 250’den fazla çalışanı olduğunu ve önümüzdeki 18 ay içinde çalışan sayısını ikiye katlamayı planladığını iddia ediyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/data-governance-startup-immuta-lands-100m-to-pursue-acquisitions/

Yorum yapın