Veri Gizliliği Günü için yeni “Today at Apple” ve video lansmanıAppleInsider, sitemizdeki bağlantılar aracılığıyla yapılan satın alımlarda bağlı kuruluş komisyonu kazanabilir.

Apple, Veri Gizliliği Günü için “Ted Lasso” yıldızı Nick Mohammed ile birlikte bir Apple Store atölye çalışmasının yanı sıra, kullanıcılara iPhone’daki gizlilik özelliklerini öğreten bir video yayınladı.

“Ortalama Bir Kişinin Verilerinin Hayatında Bir Gün”, bir Apple uzmanının yorum yapmasıyla sürekli kesintiye uğrayan Muhammed’in kendi hayatını yaşadığını takip eden altı dakikalık yeni bir video.

Uzman, “Her gün insanlar, verilerinin toplanıp onları izlemek için kullanıldığının farkında olmadan günlük hayatlarına devam ediyor” diyor. “Ama şimdi bir seçenekleri var. Çünkü iPhone’da gizlilik en başından beri yerleşiktir.”

Muhammed’in içinde bulunduğu durumlar ve buna bağlı olarak Apple’ın tavsiyeleri, şirketin 2021 resimli kitabı “A Day in the Life of your Data” ile genel olarak aynı çizgileri takip ediyor.

Bununla birlikte, 2023 için yeni olan, kullanıcıların iPhone gizlilik özelliklerinden haberdar olmalarına ve bunları kullanmalarına yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış Today at Apple programının başlatılmasıdır.

“iPhone’da Gizliliğinizin Sorumluluğunu Almak”, 28 Ocak 2023’ten itibaren ülke genelindeki Apple Store’larda başlıyor. Posta, geçiş anahtarları ve Konum Servisleri ile ilgili bir dizi gizlilik özelliğini kapsıyor.

Apple’ın Perakende Etkileşimi ve Pazarlama Kıdemli Direktörü Tracey Hannelly, bir yazısında “Yaratıcılığı ateşlemek ve müşterilerimizin Apple ürünlerinden ve özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak için Today at Apple’ı yarattık” diye yazdı. basın bülteni. “Veri Gizliliği Günü’nü kutlarken müşterilerimizin sektör lideri gizlilik özelliklerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olmak için bu yeni Today at Apple oturumunu sunmaktan heyecan duyuyoruz.”

Apple’ın Kullanıcı Gizliliği Direktörü Erik Neuenschwander, “Apple’da, kullanıcıların kişisel verilerini kontrol etmelerini sağlayan aygıtlar, özellikler ve hizmetler tasarlamaya odaklandık” dedi. “Yıllar geçtikçe güçlü gizlilik kontrollerini işletim sistemlerimize entegre ettik.”

Neuenschwander, “Bu film ve yeni Today at Apple oturumlarımız, kullanıcılara sunduğumuz bazı özelliklerden nasıl yararlanabileceklerini gösterecek ve gizliliğin yaptığımız her şeyin merkezinde olduğunu anlayacak.”Kaynak : https://appleinsider.com/articles/23/01/24/new-today-at-apple-and-video-launch-for-data-privacy-day?utm_medium=rss

Yorum yapın